Donanım Arşivi Dadg2

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sevgili arkadaşlar tekrardan merhaba çok sayıda aynı tür soru sorduğumun farkındayım ve bunun için özür diliyorum fakat dün sorduğum 4000 tl bütçe bilgisayar yerine donanım arşivinin dadg2 bilgisayarını gördüm fakat ilk yayınladıkları halinden eser kalmamış ve bilgisayardaki çoğu parçayı değiştirmişler bu yüzden konu açma kanaatine vardım dadg 2 de değişmesi gereken parçalar varmı veya o fiyata daha iyi hazır bir sistem varmı bütçe konusunu ise dünden sonra elime biraz daha para geçti bu yüzden 4700 4800 falan daha fazla artırmam imkansız bu arada tek isteğim bilgisayardaki ssdnin arttırılması fiyat perfonmas olarak en iyisi hangisiyse söylerseniz çok mutlu olurum şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum

Son düzenleme:

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Sinerji Neon HWP almanı öneririm. DADG2'den daha iyi ve daha ucuz.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sinerji Neon HWP almanı öneririm. DADG2'den daha iyi ve daha ucuz.
1660 ile rx590 arasındaki fark az ama hangisi daha iyi bilmyor ramları sanırım daha iyi sonuşta corsair fakat ssd özelleştirmesi çok az ben 480 500 gb istiyorum daha iyiye benziyor fps değerlerini gorebılecegım bi yer varmı

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
GTX 1660 ile RX 590 denk sayılır ama aradaki fark Nvidia olması. Yani önünde Nvida varken AMD alma. Ben bu sistemi kullanıyorum ama benim ramler XPG. Onun dışında şuanda telden yazdığım için göremiyorum özelleştirmeleri ama ben alırken SSD 480 oluyordu. Özelleştirme yapmak için bilgisayardan açman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sistemde güzel. Ben alırken SSD JD ve Phoenix olduğu için korkmuştum ama şimdi alınır gibi.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
GTX 1660 ile RX 590 denk sayılır ama aradaki fark Nvidia olması. Yani önünde Nvida varken AMD alma. Ben bu sistemi kullanıyorum ama benim ramler XPG. Onun dışında şuanda telden yazdığım için göremiyorum özelleştirmeleri ama ben alırken SSD 480 oluyordu. Özelleştirme yapmak için bilgisayardan açman lazım.

Bu sistemde güzel. Ben alırken SSD JD ve Phoenix olduğu için korkmuştum ama şimdi alınır gibi.
teşekkür ederim fakat ben zaten bilgisayardayım ve 256 512 var 512 ile arasındada 730 tl var bu işte bi anormallik yokmu sencede ? tamam çözdüm ssd olarak kendi koydukları stok var geri kalanı nvme midir nedir o oyüzden bu kadar pahalıpeki ssd hiç almayıp siteden farklı seçebilme şansımız varmı

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80

RX 590 çok fazla enerji kullanıyor diye biliyorum ayrıca haklısın.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Eğer SSD çıkartabiliyorsan elbette farklı bir ssd seçip yanında sipariş verebilirsin ama birlikte montajlarlar mi bilmiyorum. WhatsApp destek hattına sor direk cevap verirler.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
RX 590 çok fazla enerji kullanıyor diye biliyorum ayrıca haklısın.
teşekkür ediyorum bilgisayar ucuz ve güzel fakat şuan tek sorun ssd :D

Eğer SSD çıkartabiliyorsan elbette farklı bir ssd seçip yanında sipariş verebilirsin ama birlikte montajlarlar mi bilmiyorum. WhatsApp destek hattına sor direk cevap verirler.
teşekkür ederim dostum peki weptekno golda 1tb hdd ekleyip onumu alayım yoksa bunumu

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
SSD Samsung 250 GB tercih et.Kesinlikle anakartı değiştir, ne alcağın konusunda fikrim yok. Ama değiştir. Ramleri 3000 MHz üstü olsun.(Sonradan artırabilecek şekilde de yapabilirsin.)Ekran kartı 1660 TI olsun.Kasa konusunda bilgim yok.HDD boş bir donanım artık bence sonra al.(Ben hiç almazdım.)
HDD ve RAM'lerden kısıp anakart felan yükseltebilirsin.
zaten SSD seni idare eder.
Bu tarz bir yol çizebilirsin.

teşekkür ederim dostum peki weptekno golda 1tb hdd ekleyip onumu alayım yoksa bunumu

İşlemci fan yok.Anakart ileriye dönük değil. Ben almazdım.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

arayıp sordum fakat değişim veya çıkarma olmaz dediler ne güzel bilgisayar nasıl alıcamki :/

SSD Samsung 250 GB tercih et.Kesinlikle anakartı değiştir, ne alcağın konusunda fikrim yok. Ama değiştir. Ramleri 3000 MHz üstü olsun.(Sonradan artırabilecek şekilde de yapabilirsin.)Ekran kartı 1660 TI olsun.Kasa konusunda bilgim yok.HDD boş bir donanım artık bence sonra al.(Ben hiç almazdım.)

sen hwp almamın daha iyi olacağını söylüyorsun sanırım teşekkür ederimde cidden ssd sıkıntısı var 500 olsa süper olacak ve hangisinde anakartı falan değiştireyim kusura bakma tam anlayamadım hangi bilgisayardan bahsettiğini :D

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

İşlemci fani var atmayın kendim kullanıyorum. Hem ilerde 3. Nesil bir AMD için bios güncellemesi ile geçebilir. Zaten sonuçta bütçesi varsa daha iyi bir anakart tercih edebilir ama bu anakart aldığı vakit sıkıntı çıkartacak bir anakart değil.

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
İşlemci fani var atmayın kendim kullanıyorum. Hem ilerde 3. Nesil bir AMD için bios güncellemesi ile geçebilir. Zaten sonuçta bütçesi varsa daha iyi bir anakart tercih edebilir ama bu anakart aldığı vakit sıkıntı çıkartacak bir anakart değil.
Özür dilerim.Doğrudur

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sende hwp var sanırım bilgisayarı beğendim fps değerleri hakkında biraz bilgi verebilrimişsin tek sıkıntı ssd dedıgım gibi

sende hwp var sanırım bilgisayarı beğendim fps değerleri hakkında biraz bilgi verebilrimişsin tek sıkıntı ssd dedıgım gibi
wep teknogoldmu alsam acaba ssd si 480 en azından :D sorunu varmı sizce onun fikirlerinizi söylerseniz

Son düzenleme:

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

R5 2600 + GTX 1660 game test diye internette yazsan bulursun ama sana şöyle diyeyim.
Apex Legends 1080P En yüksek ayarlar- 75-100 arası.
GTA V 1080P Ultra Ayarlar 100-130 FPS arası
CSGO'da 1280x960 Orta ayarlar 250-300

Tam kesin değerler olmasa da buralarda gidip gelir. Ben genellikle vsync açıp oynadığım için 60 FPS sabir oynuyorum. VSYNC açık iken sıcaklık değerleri CPU için 52-59 arası max. GPU için 58-65 arası. Vsync kapalı tüm oyunlar arasında aldığım max değer 69 CPU, GPU için max 74-75'tir.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
R5 2600 + GTX 1660 game test diye internette yazsan bulursun ama sana şöyle diyeyim.
Apex Legends 1080P En yüksek ayarlar- 75-100 arası.
GTA V 1080P Ultra Ayarlar 100-130 FPS arası
CSGO'da 1280x960 Orta ayarlar 250-300

Tam kesin değerler olmasa da buralarda gidip gelir. Ben genellikle vsync açıp oynadığım için 60 FPS sabir oynuyorum. VSYNC açık iken sıcaklık değerleri CPU için 52-59 arası max. GPU için 58-65 arası. Vsync kapalı tüm oyunlar arasında aldığım max değer 69 CPU, GPU için max 74-75'tir.
ya cidden en çok onu beğendim diyebilirim fakat ssd problemi var sizce wep tekno gold nasl arasında hangisi iyi

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

wep teknogoldmu alsam acaba ssd si 480 en azından :D

Tek başına 480 GB SSD aslına bakarsan pek yetmiyor. Yanına 1 TB HDD iyi olur. Onun dışında GTX 1660 TI var. Ama phoenix olduğu için sıcaklıklar daha yüksek olur. Kafam rahat olsun dersen HWP al derim. Ama daha iyi performans olsun dersen webtekno al. Ben alıcaktım normalde webtekno. Toshiba SSD kaldırıp JD koyunca vazgeçtim.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tek başına 480 GB SSD aslına bakarsan pek yetmiyor. Yanına 1 TB HDD iyi olur. Onun dışında GTX 1660 TI var. Ama phoenix olduğu için sıcaklıklar daha yüksek olur. Kafam rahat olsun dersen HWP al derim. Ama daha iyi performans olsun dersen webtekno al. Ben alıcaktım normalde webtekno. Toshiba SSD kaldırıp JD koyunca vazgeçtim.
yok zaten alıcam yanına 1tb hdd haklısın sıcakları kaç olur sence asus kötü değil aslında

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
yok zaten alıcam yanına 1tb hdd haklısın sıcakları kaç olur sence

Kullanmadığım için kesin bir şey diyemem ama ben daha önceleri baktığım zaman muadillerine kıyasla 6-10 derece arası oynuyordu. Kasanın soğutması, hava sirkilasyonu vs. etkiler elbette.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullanmadığım için kesin bir şey diyemem ama ben daha önceleri baktığım zaman muadillerine kıyasla 6-10 derece arası oynuyordu. Kasanın soğutması, hava sirkilasyonu vs. etkiler elbette.
golddaki kasanın falan problemi yok değilmi yordum senide özür dilerim cidden pek anlamyıorum ve sonuçta çok para veriyoruz emin ol ssd si olsa sana güvenip whp alıcamda özetle bi sorunu falan varmı sence veya değişmesi gereken parça goldun birde oc nedir

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
golddaki kasanın falan problemi yok değilmi yordum senide özür dilerim cidden pek anlamyıorum ve sonuçta çok para veriyoruz emin ol ssd si olsa sana güvenip whp alıcamda özetle bi sorunu falan varmı sence veya değişmesi gereken parça goldun birde oc nedir

Golddaki kasa dışardan iyiye benziyor. PSU'su 80+ değil. Etkisi elektrik faturana olur. Bazen bu kasanın içindeki psular kronik sıkıntılı olur. Onu öğrenmek lazım. Onun dışında sıkıntısı ekran kartının phoenix olması. Kasanın soğutması iyise sıkıntı çıkarmaz. Bu kasayı kullanan arkadaşlar varsa yazsın bakalım veya forumda ayrı konu aç.
O.C overclock oluyor. Hız aşırtımı yani. İşlemciyi daha performanslı hale getiriyor ama daha çok güç tüketip daha çok ısınıyor.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Golddaki kasa dışardan iyiye benziyor. PSU'su 80+ değil. Etkisi elektrik faturana olur. Bazen bu kasanın içindeki psular kronik sıkıntılı olur. Onu öğrenmek lazım. Onun dışında sıkıntısı ekran kartının phoenix olması. Kasanın soğutması iyise sıkıntı çıkarmaz. Bu kasayı kullanan arkadaşlar varsa yazsın bakalım veya forumda ayrı konu aç.
O.C overclock oluyor. Hız aşırtımı yani. İşlemciyi daha performanslı hale getiriyor ama daha çok güç tüketip daha çok ısınıyor.
çok teşekkür ediyorum anladım ben farklı bi konu açayım ozaman kullananlar varsa yazsın dostum sana minnettarım

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Birde Toshiba SSD'ler biraz sıkıntılı. Sağlığı kısa sürede düşüyor. Kullanıcının nasıl kullandığı da bir etken ama kornik bir sorunmuş. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ve bu problem herkeste olmuyor elbette.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birde Toshiba SSD'ler biraz sıkıntılı. Sağlığı kısa sürede düşüyor. Kullanıcının nasıl kullandığı da bir etken ama kornik bir sorunmuş. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ve bu problem herkeste olmuyor elbette.
şans işiyse beni bulur sorunlusu hwp alıcamda işte Ssd sıkıntısı var peki ssd oyunda hızlı açma dışında fps ide etkilermi

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
şans işiyse beni bulur sorunlusu hwp alıcamda işte Ssd sıkıntısı var peki ssd oyunda hızlı açma dışında fps ide etkilermi

Hayır fps'e bir etkisi yok ama mesela PUBG'de uçaktan atladiginda harita yüklenirken FPS drop olabilir. Ama oyun içinde FPS etkilemez.

KEREMERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayır fps'e bir etkisi yok ama mesela PUBG'de uçaktan atladiginda harita yüklenirken FPS drop olabilir. Ama oyun içinde FPS etkilemez.
o zaman hwp alıcam sanırım :D

peki goldla arasında ne kadar fps farkı olur