Dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar oyun hesabı alcaktım 300 tl ye adama güvendim ininal karttan ininal karta gönderdim sonra dam yok oldu ortdana
paramı nasıl geri alacağım bilen var mı instagramdan konuştum bir de adamla :(((

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
sefa niye böyle şeyler yapıyorsun? öyle alışveriş mi olur? bi de innial kart almış. bir dahakine atlama öyle.. yüz yüze görüşmeden, maili yanında değiştirmeden bedava verseler alma.. umarım bu sana ders olur..

umarım artık daha dikkatli olursun.

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Geçmiş olsun, oyun hesabı alım satımının çoğu platformlar için uygun olmadığından nasıl sonuçlanır bilinmez.

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Az önce pek tanımadığım kızın biri bana a101 bilmem çekiliş mesajı attı bilmem şunu yaz buna gönder falan. Bende engeli bastım.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Aslında buna devletin yada ilgili makamlarım cidden bir el atması lazım. Son zamanlarda oyun hesabı satışlarında ciddi derecede bir dolandırıcılık yapılıyor. Farklı forumlarda da çok var bu durumlar. Dolandırılanlar konu açıyor oradan biliyorum. Mesela çoğunun yaşadığı bir sorun ise hesabı alıyor 1 hafta 10 gün sonra bir daha giremiyor çünkü hesabı satan dolandırıcı mail adresi kullanarak şifreyi değiştiriyor. Şikayet etsen de şuan bir sonuç alamazsın. Bence bir soğuk su iç bir daha aynı hatayı yapma. Bu arada parayı gönderdiğin platform ile iletişime geç belki parayı kurtarma şansın olabilir.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Aslında buna devletin yada ilgili makamlarım cidden bir el atması lazım. Son zamanlarda oyun hesabı satışlarında ciddi derecede bir dolandırıcılık yapılıyor. Farklı forumlarda da çok var bu durumlar. Dolandırılanlar konu açıyor oradan biliyorum. Mesela çoğunun yaşadığı bir sorun ise hesabı alıyor 1 hafta 10 gün sonra bir daha giremiyor çünkü hesabı satan dolandırıcı mail adresi kullanarak şifreyi değiştiriyor. Şikayet etsen de şuan bir sonuç alamazsın. Bence bir soğuk su iç bir daha aynı hatayı yapma. Bu arada parayı gönderdiğin platform ile iletişime geç belki parayı kurtarma şansın olabilir.
haklısınız ininal ile iletişime geçmeli bence geri verirler.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Karşıdaki kişi innial kartı kendi bilgileri ile almış ise izi sürülür,zaten instagram konuşmaların duruyordur,polise git yönlendirirler seni geçmiş olsun

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Paranı alamzsın artık. Geçmiş olsun

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Herşeyi bu forumda soruyoruz. Bari böyle bir konu var alayım mı tavsiyeniz nedir diye konu açsaydın bu olay başına gelmezdi kesin.
GTA Onlinede mod kullanan yabancı hileciler var mesela. Bunların discord sunucuları var. Adamlar paypal üzerinden para gönderip para,seviye ve araç içeren paketler satıyorlar ve senin social club adres ve şifreni istiyor 15-20 dkda işi hallediyor sonra sen yine şifreni değiştiriyorsun. Ben bu adamlara bile güvenemiyorum bir tanesi arkadaşım oluyor ama adam bana özel şahsi money drop yaptığı halde güvenemiyorum hiç. Sen nasıl güvendin anlayamadım.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam bir yerde duyduğum bir bilgiye göre böyle durumlarda suç duyurusunda bulunmak için önemli durumlar var. Örneğin sizin durumunuzda para göndermesinin açıklama kısmına şöyle bir şey yazmanız gerekiyordu (Aldığınız oyun hesabı Clash of Clans olsun): "Clash of Clans oyun hesabı bedeli."

Eğer böyle para gönderiminin amacının ne olduğunu yazarsanız yasal işlemlerde size yardımcı oluyor. Eğer para gönderirken böyle bir bilgi eklediyseniz ve hukuki yollarla çözüm arayacaksanız sizin için çok yardımcı olacaktır.

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Arkadaşlar oyun hesabı alcaktım 300 tl ye adama güvendim ininal karttan ininal karta gönderdim sonra dam yok oldu ortdana
paramı nasıl geri alacağım bilen var mı instagramdan konuştum bir de adamla :(((
İnnial müşteri hizmetlerini ara adamın hesabını kart barkod numarasını isteyecekler ver.Onlar o kişiye ulaşıcaklar eğer o kişi vermezse suç duyurusunda bulun

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
keşke gamesatistan satmasini söyleseydiniz. Çünkü orada hesap alınca para havuzda duruyor ve yetkililer görüşmelere bakıp ona göre satıcıya para gönderiyor diye biliyorum

Son mesajlar