Dolandıran genç sevgiliye protesto

redflag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'nde yaşayan 71 yaşındaki İngiliz yazar Daniel Koplowitz, kendisini evlenme vaadiyle kandırıp, dolandırdığını ileri sürdüğü 28 yaşındaki sevgilisi N.İ.'yi eskiden işlettiği, şimdi kapalı olan baharat dükanının önünde ‘N.İ., evimi ve paramı geri ver’ yazılı dövizle protesto etti.
İngiliz yazar Daniel Koplowitz, 6 yıl önce Gümüşlük Beldesi'ne yerleşti. Koplowitz, geçen yıl Nisan ayında kendisini eczacı olarak tanıtan N.İ. ile tanışıp, aşık oldu. Kısa bir süre sonra genç kıza açılarak, aşkını ilan etti. Koplowitz, N.İ.'nin de aşkına karşılık vermesi üzerine evlilik teklifinde bulundu. N.İ., Koplowitz'in bu teklifini kabul etti. Koplowitz, N.İ. ile bir de ortak turizm şirketi kurmak için harekete geçti. iddiaya göre, N.İ., kuracakları şirket için geçen Haziran ayında “Sen İngilizsin, resmi işlemlerde sıkıntı yaşarsın. Bu nedenle gerekli işlemleri ben yapayım” diyerek Koplowitz'den vekalet istedi. Koplowitz, evlilik hazırlığı yaptığı N.İ.'ye güvendiği için hiç düşünmeden vekaleti verdi. Ancak, İngiliz yazarın bankadaki 70 bin Euro parası, oturduğu villa ve apart otelini kendi üzerine geçirdiği öne sürülen N.İ., kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan Koplowitz, jandarmaya giderek, şikayetçi oldu. Şikayet üzerine jandarma geçen Ağustos ayında N.İ.'yi yakaladı. N.İ.'nin iki yıl önce de ortağı olduğu Gümüşlük ve Torba'daki iki eczanedeki ilaç ve kozmetik ürünlerini çalınmış gibi göstererek, sigorta şirketini dolandırdığı da belirtildi. Adliyeye sevk edilen N.İ., tutuksuz yangılanmak üzere serbest bırakıldı.
Dolandırılmayı kabullenemeyen Koplowitz, bugün kendisini dolandıran genç sevgilisini, daha önce işlettiği, ancak şimdi kapalı olan baharat dükkanı önünde, ‘N.İ., evimi ve paramı geri ver’ yazılı dövizle protesto etti. Kendisinin başına gelenlerin yaşlı aşıklara ders olması gerektiğini belirten Koplowitz, genç sevgilisine kaptırdığı para, villa ve apart otelini geri alıncaya kadar mücadelesini sürdüreceğini söyledi.
Koplowitz'in protestosunu ilgiyle izleyen tatilcilerden 65 yaşındaki emekli memur İhsan Gökselen, “Ben de senin gibi genç birine aşık oldum, çekmediğim kalmadı. Bu yaşlarda genç bir kıza aşık olmanın bedeli de ağır oluyor. Genç kızla birlikte olan sonucuna da katlanır. Senin ve benim yaşadıklarım, yaşlı çapkınlara ders olsun” dedi.
Koplowitz, yarım saat süren protestosunun ardından, sessizce evine döndü.

Milliyet

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Redflag Kaynakları link olarak eklersen daha güzel olur.