Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

berrin4136

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, yeni göreve başlayacak öğretmenim. Dizüstü bilgisayar tavsiyesi verirseniz sevinirim. Standart office programları, internet ve dizi izlemek için kullanabileceğim özellikte iyi bir şey almak istiyorum. HP geçmişim var çok ısındığı için farklı bir marka almak istiyorum.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
fiyat olarak ne istiyorsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu iyi

tüm işlerini görürsün işten eve gelince de bir cs atarsın hiç sıkıntı çıkartmaz

Oyun oynamayacaksanda bu iş görür hem ucuz ama ısına bilir

Son düzenleme:

berrin4136

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba cevap için teşekkür ederim sanırım en az 6000 şu an dizüstü bilgisayarlar. Oyun oynamıyorum yani o anlamda özellikleri nedir bilmiyorum ama oyuna özel bir şeye gerek yok. İnceleyeceğim yolladıklarınızı. Teşekkürler

Farklı önerileri olan varsa yazabilir mi? İyi bir şey olsun istiyorum. Ucuza kaçıp kalitesiz ya da başımı ağrıtacak bir şey olmasın.

Son düzenleme:

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Merhaba cevap için teşekkür ederim sanırım en az 6000 şu an dizüstü bilgisayarlar. Oyun oynamıyorum yani o anlamda özellikleri nedir bilmiyorum ama oyuna özel bir şeye gerek yok. İnceleyeceğim yolladıklarınızı. Teşekkürler

Farklı önerileri olan varsa yazabilir mi? İyi bir şey olsun istiyorum. Ucuza kaçıp kalitesiz ya da başımı ağrıtacak bir şey olmasın.

kaliteli benimkilerde güç açısından oyun çiçin yeterli değil gösterdiğim en ucuz u alabilirsiniz yada daha iyi olsun diyorsanız gösterdiğim en pahalıyı alın

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hatta 4000 e çıkabiliyrsan bunu al çünkü kullanım açısından hiç ısınmaz bu sıkıntı çıkarmaz ama gösterdiğim ucuzları alırsan işlemcisi ve ram i kötü olduğu için sıkıntı çıkarabilir

sizin önerdiğin pc benimkinden hem ssd olarak hem işlemci olarak kötü ve 300 tl fazla bunu önermeniz çok yanlış benim kine tekrar bakın bence

Hem sizin önerdiğin pc nin ekran kartı puanı berbat

Hem sizin önerdiğin pc nin ekran kartı puanı berbat
[/QUOTE]
tmm benimkide çok iyi değil ama sizinkinden tam 1500 puan önde

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
Böyle bir şey imkansız. Her açıdan o Dell kazanıyor. CPU, GPU, RAM MHz'si vs. @Ecel121

@IDisaster

Son düzenleme:

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Böyle bir şey imkansız. Her açıdan o Dell kazanıyor. CPU, GPU, RAM MHz'si vs. @Ecel121

@IDisaster

Şu sitelere işlemci ve ekran kartını puan olarak karşılaştırın bakalım hangisi öndeymiş Processor Benchmarks - Geekbench Browser OpenCL Benchmarks - Geekbench Browser

hem mx230 vega 10dan daha kötü bir ekran kartı hem de ryzen 7 3700u sizin önerdiğin işlemciden çok daha iyi hala nasıl savunuyorsunuz anlamadım

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, yeni göreve başlayacak öğretmenim. Dizüstü bilgisayar tavsiyesi verirseniz sevinirim. Standart office programları, internet ve dizi izlemek için kullanabileceğim özellikte iyi bir şey almak istiyorum. HP geçmişim var çok ısındığı için farklı bir marka almak istiyorum.
eğer oyun oyanmıcam diyorsanız ve windowstan başka işletim sistemi kullanırım diyorsanız kesinlikle macbook alın alışmadan falan hiç bir sorun yok işletim sistemi o kadar iyi tasarlamışlar ki neredeyse sizi hiç üzmüyor ekranıda keza öyle birde pozitif teknolojinin öğrenci ve öğretmenlere özel indirimleride var baya uyguna geliyor

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
ama knk pc nin ramı kötü ısınabilir

eğer oyun oyanmıcam diyorsanız ve windowstan başka işletim sistemi kullanırım diyorsanız kesinlikle macbook alın alışmadan falan hiç bir sorun yok işletim sistemi o kadar iyi tasarlamışlar ki neredeyse sizi hiç üzmüyor ekranıda keza öyle birde pozitif teknolojinin öğrenci ve öğretmenlere özel indirimleride var baya uyguna geliyor
knk ama çok pahalı macbooklar adam zorlanabilir almak için

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Reaksiyon puanı
16,118

ısınmıyor ram takılır 4gb takılı çıkar 8gb takarım param olunca.
Ekran Görüntüsü 2020-07-26 22-53-00.png

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
Şu sitelere işlemci ve ekran kartını puan olarak karşılaştırın bakalım hangisi öndeymiş Processor Benchmarks - Geekbench Browser OpenCL Benchmarks - Geekbench Browser

hem mx230 vega 10dan daha kötü bir ekran kartı hem de ryzen 7 3700u sizin önerdiğin işlemciden çok daha iyi hala nasıl savunuyorsunuz anlamadım
Baya yeniyormuş.

ısınmıyor ram takılır 4gb takılı çıkar 8gb takarım param olunca.Ekli dosyayı görüntüle 110211
Neden Lenovo fanboyluğu yapıyorsun anlamış değilim. O da değil herkese kendi laptobunu öneriyorsun başka bilgisayarlarda mevcut.

Reaksiyon puanı
16,118
olurda knk birdaha 4 gb daha artırma falan zorlayabilir ve önerdiğin pc nin işlemcisi çok iyi değil ısınma her türlü olabilir
ısınma yok ram ilavesi ısınma yapmaz cpusu yeterli bence ipad almasılar bunu aldılar.

Baya yeniyormuş.

Neden Lenovo fanboyluğu yapıyorsun anlamış değilim. O da değil herkese kendi laptobunu öneriyorsun başka bilgisayarlarda mevcut.
uygun fiyatlı olanları öneriyorum .

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
ısınma yok ram ilavesi ısınma yapmaz cpusu yeterli bence ipad almasılar bunu aldılar.

uygun fiyatlı olanları öneriyorum .
Anladım ama hep Lenovo önerdiğini gördüğümden fanboy sandım.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Sevgili hocam,
+Tarayıcı ile iş yapacağınız için, en en en kötü 8, haricen 12,16 civarı ram işinize yetecektir.
+İşlemci çok güncel olmasına gerek yok. Sonunda U bulunan intel işlemciler biçilmiş kaftan sizin için. Biraz yavaştırlar ama bataryanız daha uzun dayanır çalışma saati olarak.
+ Tümleşik ekran kartının yanında harici bir ekran kartı da olsun en az 2 gb.

Bunun dışında dell,asus,samsung,lenovo,acer,msi bakabilirsiniz bence. N11 ve Hepsiburada hoş olur.
Ben yerinizde olsam n11 üzerinden dell iş istasyonu bakardın. Latitude veya Precision 3x serisi.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665

ryzen 3700u, intel 1035g1 den mi daha iyi ?

3.nesil ryzen işlemciler notebooklarda tam bir 0 .

Tercih edenin de ya aklı yoktur yada sarhoştur. Ryzen 4. nesil ile patladı notebooklarda . 3700u rezalet bir işlemci 1035g1 in yanında .

Vega 10 ile mx230 kafa kafaya kartlar !

Sana işlemcisi iyi olduğu için onu önerdik.

Nerde bi ryzen duymuş insan gelmiş her yerde ryzen övüyor. Ryzen 3. nesilde masaüstü için çok iyi bir performans sergiledi. Bu konuya bende kesinlikle katılıyorum. Fakat 3.nesil ryzen notebooklar gerçekten tercih edilecek notebooklar değil. İlle ryzen notebook istiyorsan, 4. nesillere göz atıcaksın. Onlar gayet sağlam işlemciler.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bunu çok beğenmiştim ama aşırı tuzlu :D

1596049465664.png

Asusun başka çift ekranlı ince zarif bilgisayarı:

1596049509228.png

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

aynen sende haklısın, eğer bütçesini çok aşmıyorsa alınabilir bir de şöyle düşünmek lazım sonuçta her gün kullanıyorsun ve seni yarı yolda bırakmaması lazım iyi performans vericek ve en az 5 sene kullansan alığın fiyatı seneye böl o sene boyunca o fiyatı veriyorsun ve memnun musun memnunsan bir sıkıntı yok ama memnun değilsen amenna

Reaksiyon puanı
16,118
pamuk eller cebe!

berrin4136

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yazan herkese tek tek teşekkür ederim. En son yüksek lisansta hp pavilion kullandım ve ısınma problemi fazlaydı. Yıllardır sadece telefon üzerinden İnternet kullanıyorum. Bilgisayara çok uzak kalmışım. Özellikleri hakkında da bilgiler vermişsiniz. İyi bir şey olsun istiyorum. Dediklerinizi inceleyeceğim. Teşekkürler iyi bayramlar :)

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554

İşlemci iyi olabilir ama bilgisayarda ekran kartıda işlemci kadar önemlidir.Harici ekran kartı dahili ekran kartından daha itidir çünkü kendi belleği vardır.Vega 10 sistemin ramini tüketir.Bu bilgisayarın performansının düşmesine neden olur.

Reaksiyon puanı
16,118
vega 10 tokatlar onu 32gb ram takın... beim ki 32gb desteklemiyor gerçi alamam ki...