Soru Diyet

bulutus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 haftadır falan diyet yapıyorum amacım yağ yakmak. Kalori açığı veriyorum ve spor yapıyorum. Haftanın en az 3 4 günü spora gidiyorum ve diğer günler de bol bol haraketli oluyo genelde. Tartıda 1 2 kilo falan fark ettim ama görüntü olarak hiç bir fark yaşamadım. Sorum şu : yeterince kalori açığı vermeme rağmen okula falan gittiğimden dolayı salam kaşar gibi gıdaların olduğu sandviçlerden yiyorum veya bazen bisküvi gibi aburvuburlar yediğim oluyo ve çok süt ürünü tüketiyorum acaba kalori açığı vermeme ve spor yapmama rağmen bu tarz gıdalar tükettiğim için kilo vermede problem yaşar mıyım?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Kilonu,boyunu ve yağ oranını söyle.

bulutus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 haftadır falan diyet yapıyorum amacım yağ yakmak. Kalori açığı veriyorum ve spor yapıyorum. Haftanın en az 3 4 günü spora gidiyorum ve diğer günler de bol bol haraketli oluyo genelde. Tartıda 1 2 kilo falan fark ettim ama görüntü olarak hiç bir fark yaşamadım. Sorum şu : yeterince kalori açığı vermeme rağmen okula falan gittiğimden dolayı salam kaşar gibi gıdaların olduğu sandviçlerden yiyorum veya bazen bisküvi gibi aburvuburlar yediğim oluyo ve çok süt ürünü tüketiyorum acaba kalori açığı vermeme ve spor yapmama rağmen bu tarz gıdalar tükettiğim için kilo vermede problem yaşar mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kilonu,boyunu ve yağ oranını söyle.
72 kilo 176 boy yüzde 21 yağ oranı

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
ketojenik diyet uygularsan hızlı kilo verirsin fakat gün içinde enerji düşüklüğü yaşayabilirsin(detayları araştır ben kısa kesicem).Ketojenik diyet çok düşük hatta 0 karbonhidrat alımıyla hızlı kilo vermeyi amaçlar fakat kilo verdikten sonra kontrolsüz besin tüketimi boşalan glikojen depolarını hızla dolduracak,önüne geçilmezse eskisinden daha kilolu olmanıza yol açabilecek.Benim size şahsi önerim şudur;önce %15 yağ oranına düşene kadar kilo ver (3-5 kg bir şey),daha sonra kilonu sabit tutarak kas kütlesi ekle.Emin ol zayıfladıktan sonra kas kütlesinin olmadığı bir vucut çok daha çirkin duracaktır.Çok kilo vermeni tafsiye etmem,en fazla 5 kilo verdikten sonra sakatlanmadan kas kütlesi ekle,artan testestron hormonundan dolayı istemesende kolay kilo vereceksin.Kilo verdiğinde zayıf ya da kürdan gibi kollar yerine dışarıdan bakılınca fit görünen iri bir vucuda sahip olursun.Bol şans iyi sporlar!