Diski sector sector kopyalamak

kabus750

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, önemli bir sorunum var. şimdi bir tane endüstriyel pc var. üzerinde compact flash card bulunmakta. ben üzerinde bulunan compact flash belleğin aynısından aldım. bire bir kopyalama işlemi yaptım. ama makineye taktığımda çalışmadı. bazı dosyaları atlamıştı çünkü. sonra programlar yardımıyla diğer diskten yeni aldığım diske kopyalama işlemini tekrar yaptım yine olmadı. ghost programı ile image aldım. yeni aldığım diske çaktım imageyi. yine çalışmadı. acronius true image ile image aldım. attım yine çalışmadı. kafayı yemek üzereyim. yani dosya formatları fat 32 direk kopyalama yaptığımdada çalışması lazım ama çalışmıyor. kaldı ki direk image attım. o da hem partition olarak image aldım attım. hem de disk olarak image aldım attım. ama çalıştıramadım. sonra araştırma yaparken bir şey buldum. sektor sektör kopyalama. yani birinci diskte dosyaları yazdığı sektörlerin aynısını ikinci diskte aynı sektörlere yazmak. kopyalama ya da image işleminde sektörlere dikkat etmeden rastgele yazıyor yeni aldığım diske. bu sektör sektör kopyalama işlemini nasıl yapabilirim bana yardımcı olabilecek olan var mı ?

kabus750

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
her ne kadar yardımcı olmasanızda problemin çözümünü kendi uğraşlarım ve araştırmalarım sonucunda buldum. eğer yukarıdakine benzer bir problemle karşılaşan arkadaşlar olursa bana pm atmanız yeterli.