Yardım disk birleştirme

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhabalar ben yeni ssd aldım ve eskiden 150+850 şeklinde böldüğüm HDD mi tek çatı altında toplamak istiyorum. 850 lik bölümün içerisinde her türlü dosyam bulunuyor ona dokunmadım ve 150 lik olanı tamamen biçimlendirip ''disk yönetici'' sinden diski sildim. 850 ye tıklayıp diski genişlet dediğimde normalde birleşmesi gerekiyor fakat bende yeterli alan yok diyor ve olmuyor. 150 liği tek başına yeniden tanımlamaya çalıştığımda da bomboş olsa dahi aynı hatayı alıyorum. yandaki recovery bölümlerinden olduğunu söyledi birisi fakat recovery bölümlerini silmeyi denedim diskpart'tan o da hata verdi, nasıl birleştirebilirim?

Ekli dosyalar

• resim_2023-08-25_155017602.png
    resim_2023-08-25_155017602.png
    31.3 KB · Görüntüleme: 27

uamrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet yine vasat bir microsoft yazılımı yüzünden birleştiremiyorsun windows içerisinde ki disk yönetimi alanında sadece solda ki volume sağında ki ile birleşebilir senin resimde de göründüğü gibi araya iki tane volume girdiği için olmaz bunun için 3. party bir disk düzenleme uygulaması indirirsen halledebilirsin

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
merhabalar ben yeni ssd aldım ve eskiden 150+850 şeklinde böldüğüm HDD mi tek çatı altında toplamak istiyorum. 850 lik bölümün içerisinde her türlü dosyam bulunuyor ona dokunmadım ve 150 lik olanı tamamen biçimlendirip ''disk yönetici'' sinden diski sildim. 850 ye tıklayıp diski genişlet dediğimde normalde birleşmesi gerekiyor fakat bende yeterli alan yok diyor ve olmuyor. 150 liği tek başına yeniden tanımlamaya çalıştığımda da bomboş olsa dahi aynı hatayı alıyorum. yandaki recovery bölümlerinden olduğunu söyledi birisi fakat recovery bölümlerini silmeyi denedim diskpart'tan o da hata verdi, nasıl birleştirebilirim?
aslında oluyor o ayrılmamış görünen alanı biçimlendir işlem sonunda diğerini genişlet dediğinde olacaktır.ayrılmamış alan geçerli bir disk alanı görünmediği için windows onu C kısmına katmıyor.