Digiturk HD alıcısını HDMI mönitöre bağlanır mı?

Bu konuyu okuyanlar

of.duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhabalar
digiturk hd yayına abone olucam ama alıcıyı hdmi girişi olan mönitöre bağladığımda görüntü alabilir miyim?
deneyen yada fikri olan var mı? yardımcı olabilir misinz?

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
denemedim ama böyle birşey yapabilirsin hd alıyorsun normal olsaydı olmazdı bende normal uydu alıcıları var çünkü. hdmi girişleri vardır hd uydu alıcıda.

yinede sipariş etmeden önce telefonda sor müşteri hizmetlerine

of.duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet hd alıcıda hdmi çıkışı var bende olur diye tahmin ediyorum ama benden daha iyi bilenler vardır, bi sorayım dedim.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
HD Alıcılarda HDMI Çıkışı vardır. Tahmin değil kesin sözdür...

of.duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet hd alıcılarda hdmi çıkışı var doğrudur ve kesindir ama benim kafamı karıştıran monitörün bu görüntüyü verip veremeyeceği. altunbasmurat monitörünün markasını ve modelini yazar mısın? bide ses olayını nasıl hallettin

medoka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ben monitörden kullanıyorum 24" baya işimi gördü ufak odamda. Monitöürün DVI kısmına PC bağlı HDMI kısmına uydu bağlı, menüden geçiş yaparak her ikisini de kullanıyorum. Ses olayı için de eski tip hoparlörüm olmadığı için ucu uymayan PC hoparlörümü uc takarak uydurdum. Uydunun arkasında L ve R jacklarına 2 erkek jacj uclu çıkışında 1 dişi PC sterio girişi olan uclar var her uyducuda bulursun, ismide garip bişe uyducu var sa yazar sterio lale mi ne diyolar lale var da gerisi ne hatırlamıyorum. Görünce anlarsın zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes güzel şeyler yazıyo da bana biri şunun cevabını versin lütfen HDMI çıkışlı uydu alıcısını DVI girişli monitöre bağlayabilir miyiz ya da VGA .HDMI girişli monitörler çok pahalı .piyasada HDMI to DVI kaplolar var ama işe yarar mı bilmiyorum

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
herkes güzel şeyler yazıyo da bana biri şunun cevabını versin lütfen HDMI çıkışlı uydu alıcısını DVI girişli monitöre bağlayabilir miyiz ya da VGA .HDMI girişli monitörler çok pahalı .piyasada HDMI to DVI kaplolar var ama işe yarar mı bilmiyorum

o kablolar işe yarıyor ayrıca hdmı kablonuz varsa sadece bir dönüştürücü alarak görüntüyü aktarabilirsiniz.

ses nasıl halledilir?

Ses ayrıca aktarılması gerekiyor. Eğer mönitörde hoparlör varsa illaki ses girişi de vardır uygun kablo ile aktarılmalı yoksa uygun bir ses sistemi eklemek lazım.

Reaksiyon puanı
2,146
o kablolar işe yarıyor ayrıca hdmı kablonuz varsa sadece bir dönüştürücü alarak görüntüyü aktarabilirsiniz.

Ses ayrıca aktarılması gerekiyor. Eğer mönitörde hoparlör varsa illaki ses girişi de vardır uygun kablo ile aktarılmalı yoksa uygun bir ses sistemi eklemek lazım.

Uydu alıcının HDMI çıkışından monitörün HDMI girişine görüntü direk olarak aktarılıyor sanırım burada sorun yok.

Hoparlör bağlamak için ise neyi neye dönüştüreceğiz onu bilmiyorum. Bu konuda fikir bekliyorum.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Uydu alıcının HDMI çıkışından monitörün HDMI girişine görüntü direk olarak aktarılıyor sanırım burada sorun yok.

Hoparlör bağlamak için ise neyi neye dönüştüreceğiz onu bilmiyorum. Bu konuda fikir bekliyorum.

HDMI ile görüntü ses mönitöre kadar gelir sıkıntısız.

Ses sistemi bağlamak için ise ister uydu alıcısından sesi direk ses sistemine bağla, yada monitörde ses çıkışı varsa hdmı ile gelen sesi oradan sisteme ver.

Tabi her iki durumda da cihazlar arasındaki ses aktarımı için uygun kablolar yada dönüştürücüler lazım

Varsa optik ses çıkış ve girişini kullanmak en verimlisi tabi

Reaksiyon puanı
2,146
HDMI ile görüntü ses mönitöre kadar gelir sıkıntısız.

Ses sistemi bağlamak için ise ister uydu alıcısından sesi direk ses sistemine bağla, yada monitörde ses çıkışı varsa hdmı ile gelen sesi oradan sisteme ver.

Tabi her iki durumda da cihazlar arasındaki ses aktarımı için uygun kablolar yada dönüştürücüler lazım

monitörde ses adına hiçbirşey yok, digiturk uydu alıcısının ses çıkışları nasıl acaba sarı kırmızı beyazlı mı yoksa direk 3.5mm jack mı?

Son mesajlar