Devletin Dağıttığı Tabletleri Satıyorlar!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bir öğretmen olarak bir şeyler söylemek istiyorum:
"Ayranımız yok içmeye, tabletle gidiyoruz eğitime" hesabı tepeden inme bir kararla "ücretsiz" dağıtılan tabletlerin çektiği eziyetler bununla sınırlı değil. Daha önce yine bu forumda okumuştum "tabletlerin öğrenci evlerinde çay tepsisi" olarak kullanıldığını.
Biz çocukken kitapları ya parayla satın alırdık ya da bizden bir üst sınıfta okuyanlardan bir yıl önce "kitapları temiz kullanacağına dair" söz alırdık. Ayrıca basılan bir kitap 5 yıl okutulurdu.
Şimdi kitaplar ücretsiz ve her yıl kitap basılıyor. Bu nedenle milyonlarca kitap her yıl çöpe gidiyor.

ÖZETLE: ücretsiz verilen hiçbir şeyin kıymeti bilinmez...nitekim tabletler de aynı akıbeti uğradı, uğruyor, UĞRAYACAK!

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Satarlar tabi. Bende de e-tab 4 var ders adına hiçbir şey yok.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Geri iade istense keşke.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Yazik. Sonucta birsey faydanalinsin, imkani.olmayanlarda yararlanabilsin, derslere bir.nebze olsun.internetten takviye yapilabilsin diye yapilmis birseyin bu hallere dusmesi yazik.

ALBATROS84

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Kenarda işe yaramaz biçimde duruyordu geçen hafta rootladım youtubeden bir sürü ders videosu indirip yazılılara çalıştım çok işime yaradı bazende içine film atıp izliyorum python derslerini oraya yükleyip izliyorum içinde yüklü olan tek şey nes emulatörde super mario video izlemek içinmx player ve videoları rahat indirmek için tubemate okuldakilere bakıyorum oyun yüklemek dışında yaptıkları yok onlar yüzünden bütün hocalar her tablette birşey yapan çocuğu oyun oynuyor gözüyle bakıyor

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Tablet yerine keşke e-kitap dağıtılsa. Daha verimli olurdu.

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bedava alındı ya illa paraya çevrilecek mahkemeye kadar is gitmis bakalim nolacak satanlarin sonu

donmezhasan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hani derler yan iyilik yaranmaz diye. Ücretsiz tablet vermiş devlet al çatır çatır kullan, ama yok illa işin üçkağıdına yatılıcak. Geçen gün haberlerde bişey dikkatimi çekti. Asgari ücret 1300 olcak oldu diye. Haber spikeri isini vermiyeyi reklamını yapmamak için, çamur atacak ya sizin verdiğiniz vergilerden çıkacak bu 1300 diyor. Yani ne diyim ben buna adamlar zam yapmasa bu millet nasıl geçinecek 1000 lira ile diyorsun, ee maaşlar arttı hem baba bir artış oldu. Ama beyfendi beğenmez, çamur at izi kalsın...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hani derler yan iyilik yaranmaz diye. Ücretsiz tablet vermiş devlet al çatır çatır kullan, ama yok illa işin üçkağıdına yatılıcak. Geçen gün haberlerde bişey dikkatimi çekti. Asgari ücret 1300 olcak oldu diye. Haber spikeri isini vermiyeyi reklamını yapmamak için, çamur atacak ya sizin verdiğiniz vergilerden çıkacak bu 1300 diyor. Yani ne diyim ben buna adamlar zam yapmasa bu millet nasıl geçinecek 1000 lira ile diyorsun, ee maaşlar arttı hem baba bir artış oldu. Ama beyfendi beğenmez, çamur at izi kalsın...

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama, zam geldi noldu? Maaştan kesilen vergiler arttı ehliyet ücretleri arttı pasaport fiyatları arttı faturalara zam geldi. Kaşık ile verip kepçe ile geri almak değil mi bu?
Ha şu tabletlere gelince çöpden farkları yok root atıp oyun yüklemeye yarar ancak. Androidde iki düzenleme yapıp tablet vermek nedir. Mesela kitapların akıllı tahta uygulamaları var bu uygulamalar tabletlerle de uyumlu olsa güzel olmaz mıydı?

donmezhasan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşte demek istediğim bu devlet ağzıyla kuş tutsa hayrı yok.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Öğrenime farklı inovasyonlar gerekirken, böyle saçma bir uygulamanın böyle sonuçlanacağı 2+2=4. Tabi bu uygulamayı hayata geçirenlerin ya amacı farklı idi ya da gerçekten bu işler için fazla tecrübesiz ve bilgisizler.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Vasat bi projeydi
Projenin balonluğunu da yine gün yüzüne çıkarmış oldu bu olay.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Vasat bi projeydi
Projenin balonluğunu da yine gün yüzüne çıkarmış oldu bu olay.
Düşünce iyiydi ama uygulamada eksiklikler vardı, örneğin o tabletler kalıcı olarak değilde iade olacak şekilde dağıtılmaliydı, bir çok dijital ders içeriği olmalıydı v.v.s. v.s.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Kısacası apple gibi bir firma ile anlaşılacaktı. Apple fanı olduğum için söylemiyorum. Yurtdışında örneklerini görebilirsiniz. Android gibi açık bir sistemi kısıtlayamazsınız.
http://www.apple.com/education/connectED/
Birde lisede dağıtılması saçma. Küçük yaştan itibaren alıştırmaları lazım.