Dell Studio 1535 Hoparlör Cızırtı Sorunu (Yardım)

mangacemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba ShiftDelete ailesi!

Dell Studio 1535 laptopla ilgili bir sorunum var. Bilgisayarda müzik dinlerken, oyun oynarken, sistem uyarı seslerinde, kısacası bilgisayardan herhangi bir ses çıkacağı zaman hafif bir cızırtı oluyor. Bu sorun dün meydana geldi. Önceden böyle bir sorunum yoktu.

"cızırtı" tabirini açmak gerekirse; mesela müzik dinlerken arka arkaya "pıt pıt" şeklinde sesler geliyor. Yüksek sesli müziklerde pek fark edilmese de müzik şiddetinin alçaldığı yerlerde bariz belli oluyor ve bu ses sinirimi bozuyor.

Ses sürücüsünü silip tekrar yükledim; fakat düzelmedi.

Herhangi bir öneri/çözüm var mı?

(Windows 7 Ultimate kullanıyorum.)

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Sorunun sebebi bir parça Sesi sürücüsüyle bir parçada windows 7 ile alakalı o notebook'un windows 7 için sürücüsü yok en son vista için sürücüsü var donanım windows 7 uyumlu olmadığı için o ''pıt pıt'' sesini alıyosun,gerisi sana kalmış.

mangacemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevabın için teşekkür ederim.
Ama uzun süredir Windows 7 kullanıyorum. Bu sorun daha sonra ortaya çıktı. Bu yüzden sorunun Windows 7 ve sürücülerle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Başka bir forum sitesinde bir arkadaş şöyle bir şey söylemiş:

"Hoparlorlerinin üzerindeki yapı mıknasıa temas ediyordur. O yüzden olur."

Bu cevap bana mantıklı geldi çünkü birkaç kez laptop kapağını açıp içini kurcalamıştım. Sanırım son kurcalamamda hoparlörleri bozdum :lol:

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bios ve ses sürücülerini güncelleyip dene bir kardeş,sorun devam ederse hoparlördendir dediğin gibi.