Dell Laptop Ses Aygıtı Sürücüsü Sorunu

aliks61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dell Inspiron 7567 model laptopum var. Şimdi sıkıntı şu, waves maxxaudiopro diye bir uygulama var(realtek hd audio manager tarzı bir şey). Realtek'in kendi sitesinden en güncel sürüm sürücüyü indirip kurunca bu uygulamayı kullanamıyorum, sürücü bunu desteklemiyor gibi bir şey. Aynı zamanda bilgisayar taktığım kulaklığı mikrofonu vs. görmüyor. Normalde maxxaudiopro uygulamasıyla kullanırken jaka herhangi bir şey taktığım zaman taktığınız aygıtı seçin gibi bir pencere çıkıyor burdan kulaklık seti seçip mikrofonu aktif hale getirebiliyorum mesela. Ama sıkıntı şu ki maxxaudioprolu sürücü de yani eski sürücü de mikrofonda ve hoparlör kısmında ses geliştirmeleri yok. Bundan dolayı da mikrofon kullanırken mikrofon, kulaklığa iletilen sesleri de alıyor(stereo mix kesinlikle kapalı). Gürültü tutma gibi geliştirmeleri aktif edemiyorum. Uygulamanın kendisinde de sadece hoparlör geliştirmeleri var, mikrofonun bir geliştirmesi yok. Ama yeni sürücüde de taktığım mikrofonu aktif edemiyorum. Taktığınız aygıtı seçin penceresi maxxaudiopro uygulamasına ait bir pencere ve uygulama aktif değilken o pencere de çıkmıyor ve laptop mikrofonunu kullanmak zorunda kalıyorum. Böyle bir araya sıkıştım kaldım. Bunun Dell ile (yani dellin maxxaudio uygulamasını kullanmasıyla) alakalı olduğunu düşünüyorum ve bir çözüm bulamadım. Daha önce bununla uğraşan ve bir çözüme varabilen varsa merakla bekliyorum.