Yardım Ddu ile driver sildikten sonra siyah ekran, yavaşlama sorunu

Cainer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar yaklaşık 1 ay önce dönüştürücü kablo arıza verdi ve yenisi aldım. Aldıktan sonra bilgisayarda siyah ekran sorunu, bilgisayarı başlattıktan 2-3 dakika sonra yüklenme ekranın gelmesi gibi sorunlar yaşadım ve sorunumu bilgisayarı aldığın yere ilettim gerekli testler mağazada yapıldı ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. Belki kablolarda sıkıntı vardır diyerek kabloları değiştirdik yeni dönüştürücü aldık yetmedi eski monitörüde kullandım fakat sonuç yine aynıydı. Bir arkadaşımdan bilgi aldım oda bana ekran kartı driver'ını ddu programı ile silmemi ve yeniden driver kurmamı söyledi bende dediğini yaptım ve siyah görüntü sorunu gitmişti. Fakat bilgisayar açılırken siyah ekran gelip 2-3 dakika sonra gidiyor yerine yükleme ekranı geliyordu bir süre böyle devam ettim AMD software'den kayıt almam gerekiyordu fakat kayıt bölümü gitmişti bende ddu uygulamasını kullanmadan AMD software programını denetim masasından sildim. Eski sürümü yükleyeyim derken 195 kodlu bir hata aldım bir süre farklı forumlarda dolaştım ve ddu ile ekran kartının kalan dosyalarını silmem gerektiğini öğrendim. Silinme işlemi bitmiş tam restart attıktan sonra siyah ekran sorunu ile karşılaştım ve biosa girdim bios normal bir şekilde çalışıyordu bende biostan çıktım ve bilgisayar ekranı geldi AMD sürücüsünü indirmek için Google Chrome'a girmeye çalıştım fakat tepki vermedi bende bilgisayarımda olan eski AMD sürücüsünü indirmek için indirilenler klasörünü açmaya çalıştığında yukarıdaki barda yeşil bir bar çıktı ve yüklenmeye başladı fakat yeşil bar çok yavaş doluyordu en sonunda klasör açıldı sürücüyü indirmek için tıkladım fakat tepki vermedi resimlerime videolarıma girdim videoların resimleri gitmiş tıkladığımda tepki vermedi Windows arama çubuğuna tıkladım oda tepki vermedi bilgisayar sanki donmuş gibiydi. Sorunuma yardım edebilir misiniz acaba?

İşlemci : Ryzen 3 2200g
Ekran kartı : Asus Rx 570 4gb
Ram : 8gb 3000mhz (markasını bilmiyorum)
Anakart Asus ex a320m

Son düzenleme: