Dağlıca'da kaç asker şehit oldu?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan var mı bir çok haber okudum ama hiçbir haberde kaç tane şehit olduğu yazmıyor. Bilen varsa kaynak göstererek buraya yazabilir mi? Dağlıca'da kaç tane asker şehit oldu?

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Abi sitelerde , sosyal medyada belki de halk arasında kaos yaratmak için midir bilinmez hep 16 diye lansediliyor. İnşallah gerçeği yansıtmıyordur. Şehit düşen arkerlerimize ALLAH ' tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum. Allah (c.c) vatani görevini yapan polis ve askerlerimizi hainlerden korusun. (Tengri Biz Menen)

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan var mı bir çok haber okudum ama hiçbir haberde kaç tane şehit olduğu yazmıyor. Bilen varsa kaynak göstererek buraya yazabilir mi? Dağlıca'da kaç tane asker şehit oldu?
Dün gece efeler_taburu adlı twitter kullanıcısı 37 diye bir sayı vermişti gerçekten kahroldum. Allah tüm şehitlerimize rahmet ailelerine sabır versin.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
16 diye söyleniyor her yerde umarım 37 gibi rakamlar gerçeği yansıtmaz hepimizin başı sağolsun

ErwinSmith

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
344
16 diye söyleniyor her yerde umarım 37 gibi rakamlar gerçeği yansıtmaz hepimizin başı sağolsun
Resmi bir açıklama olmaması durumun daha kötü olduğuna işaret bence, insallah dediğiniz gibi 16 - 15 falandir.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Şehit edilenler dışında,kaybolmuş askerlerden ve esir düşmüş askerlerdende bahsediliyor.Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin.Yakınlarınada sabır versin.

REDFOKS

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
201
"Dün Hakkari de Haince Saldırıda Şehit Edilen Tabur Komutanımız Kurmay Yarbay İLKER ÇELİKCAN Olur İlçemiz Köprübaşı Köyündendir...Milletimizin Başı Sağolsun"

Net bir sayı yok ama net olan şu: Şehit yarbay bizim ilçeden, komşu köyden kardeşleri ve kuzenleri benim okul arkadaşlarım...

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Umarım Şehit sayısı ortalıkta dolaşan sayılarda değildir...

ne denir ki...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Herşeyin bedeli var bizde istemeyiz tabi şehit olmasını fakat 1500 ü geçti leş sayısı Allah askerlerimizin yardımcısı olsun.Önce bu içerideki hainleri temizlemek lazım

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
abi net sayı yok ama 16 oldugu söyleniyor :(.....

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Her şeyin bedeli varmış. Şu an pkk ve ya orada ki gençlik yapılanmaları ile doğru düzgün mücadele edilemiyor bile. Askerin eli kolu bağlı onlara bi saldırı vermeden harekete geçemiyorlar. Sadece kendilerini savunmak için karşılık verebiliyorlar. abd nin izin verdiği ölçüde hava operasyonu yapılıyor. Yani normalde komplo teorileri ortaya atmayı sevmem ama bunlar bariz ortada. Sanki doğu da sürekli terörist avlıyormuş asker ve polis gibi lanse ediliyor. Hepsi yalan. Çoğu askerin özel yaşantısı bitti doğuda. Kışladan ve lojmanlardan dışarı çıkamıyorlar. Her ne kadar desteklemesemde girip okuyorum pkk ve yandaşlarının sitelerini. DİHA ya bakın mesela arada. Bu şehit olan askerler nereye gidiyordu? 1 aydır abluka altında olan bi karakola desteğe gittikleri söyleniyor. Devletin karakolunun abluka altında olması ne demektir ya. Arada açıp bazı haber (!) sitelerine bakıyorum yok efendim hava operasyonları cehennem gibi, teröristler kaçışıyor vs vs. Gazımızı alıyor herifler göz göre göre. 1500 leş falan da hikaye bence. Aynısını zamanında Güneş Operasyonu diye halka yutturmuşlardı. Yine aynı tas aynı hamam

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Sehit sayımızı açıklamalarının tek sebebi yüksek sayıdaki askerin şehit olmasından kaynaklanıyor

Çunku bızlerın acı eşiginin üstünde bir rakam oludugu icin sanırım verilen rakamlar cok cok altında halkta infiale yol acılmaması ıcın sanırım devletımız net olarak rakam vermıcektır
ALLAH RAHMET EYLESIN HEPSININ MEKANLARI CENNET OLSUN
Vatan saolsun diyemiyorum artık kusuruma bakmayın hepsi ana baba cocugu gurbet ellerde emır kulu yavrular

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
"Dün Hakkari de Haince Saldırıda Şehit Edilen Tabur Komutanımız Kurmay Yarbay İLKER ÇELİKCAN Olur İlçemiz Köprübaşı Köyündendir...Milletimizin Başı Sağolsun"

Net bir sayı yok ama net olan şu: Şehit yarbay bizim ilçeden, komşu köyden kardeşleri ve kuzenleri benim okul arkadaşlarım...
Biz de Olurluyuz hocam, anne babama sordum da sanırım bizim şu anki komşularımızdan tanıyan olabilirmiş. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Eğer terörle kararlı bir şekilde mücadele edilecekse ilk önce vatandaşın dünya ile iletişimi kesilmeli. Ağzı olan konuşuyor atıp tutuyor. Konuşanları çoğu kaç kere doğuda bulundu veya akrabası kaldı oralarda. Babam ve amcam astsubay emeklisi eniştemde şuan askeri pilot olarak görev yapmakta. Babam uzun yıllar doğuda görev yaptı, Hakkari hariç diğer her ile ailecek gittik. Halkın çok çok az bir kısmı için asker önemli. Oranın halkı pkk ile iç içe. Yeri geldiğinde alışveriş yaptığımız bakkal bizi dışarı çıkmamamız konusunda uyarıyordu.
Vatandaşın iletişiminin kesilmesi dışında , bölgeye profesyonel ordu sevk edilmeli. Babam arada arkadaşlarına,akrabalarımıza aktarıyor bende kulak misafiri oluyorum doğal olarak. Bir gün gelen bir istihbarat sonucu tatbikat yapmak istemişler. Gecenin bir vakti koğuşa girip baskın yedik diye bağırmaya başladıklarında askerlerin çoğu silahlara koşacağına kaçışmaya başlamışlar. Ranzanın altına gireni mi ararsın yataktan kalkamayanı mı ararsın. Gerçekten bir baskın yeseydik bütün karakolu kaybederdik diyor babam.
Karakolun abluka altında olduğu söylenmiş doğru olabilir ama elinden birşey gelmez. Yağmur gibi istihbarat düşüyor karakollara ama sadece önlem alabilirsin. Havadan yardım götürmenin imkanı yok bölgede uçak savarların olduğu söyleniyor. Mecbur karadan tehlikeyi göze alarak yardım götüreceksin yada orada askeri o durumla baş başa bırakacaksın. Halkımız sanıyor ki istihbarat gelmiyor karakola, geliyor efendim geliyor ama bölgenin coğrafi şartları karakolların bulunduğu yerler o kadar berbat ki sadece istihbaratın gerçeği yansıtmamasını dileyebiliyorsun. Anlamadığım bir nokta varsa niye kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde karakol bulunduğudur. Orada ki personeli al il,ilçe merkezine. Dış ve sınır karakolların bulunduğu yerler çok tehlikeli.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
operasyon devam ettiği için şehit sayısı açıklanmıyor,en azından tespit edilen belli bir sayıyı açıklayıp sosyal medyada bu tarz dedikoduların dönmesine izin verilmemesi gerekir şehit kanı üzerinden prim yapmaya çalışanlar oluyor buna müsaade etmemek lazım...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
operasyon devam ettiği için şehit sayısı açıklanmıyor,en azından tespit edilen belli bir sayıyı açıklayıp sosyal medyada bu tarz dedikoduların dönmesine izin verilmemesi gerekir şehit kanı üzerinden prim yapmaya çalışanlar oluyor buna müsaade etmemek lazım...
Haklısın şehit kanları üzerinden prim yapanlar var onlara fırsat verilmemeli, Neyseki devletimizin başında pkknın korkulu rüyası görevini tam layıkı ile yapan Efgan Ala, Hakan Fidan gibi devlet büyükleri var onlar olmasa halimiz nice olurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 13164

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Şehit kanı üzerinden primmiş. Laflara bakar mısın ya :( kardeş üstüne alınma senle de bi derdim yok ama oay artık prim falan değil. ki bu olayların başlamasında birilerinin prim yapma isteği vardı. Olay dönüp dolaşıp aleyhlerine gelince aynı suçlamayı başkalarına yapıyorlar. Oy kaybetme korkusundan şehit cenazelerini yayınlatmayanlar, trollerine ve gazetecilerine (!) şehit yakınlarını,şehit abisi yarbay kardeşimizi linç ettirenler utansın. Ortada prim yok gerçekler ve korkular var.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Haklısın şehit kanları üzerinden prim yapanlar var onlara fırsat verilmemeli, Neyseki devletimizin başında pkknın korkulu rüyası görevini tam layıkı ile yapan Efgan Ala, Hakan Fidan gibi devlet büyükleri var onlar olmasa halimiz nice olurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 13164

Gönderdiğiniz fotoğraf açılmıyor.eleştirmek haktır istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz ben sadece olması gerekeni belirttim siz de söylemek istediğinizi açıkça belirtin ki söyledikleriniz anlam kazansın

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şehit kanı üzerinden primmiş. Laflara bakar mısın ya :( kardeş üstüne alınma senle de bi derdim yok ama oay artık prim falan değil. ki bu olayların başlamasında birilerinin prim yapma isteği vardı. Olay dönüp dolaşıp aleyhlerine gelince aynı suçlamayı başkalarına yapıyorlar. Oy kaybetme korkusundan şehit cenazelerini yayınlatmayanlar, trollerine ve gazetecilerine (!) şehit yakınlarını,şehit abisi yarbay kardeşimizi linç ettirenler utansın. Ortada prim yok gerçekler ve korkular var.

Arkadaşım benim ne dediğimi anlayamamış olmanız gerçekten şaşırtıcı sosyal medyada 50 şehit 100 şehit diye dedikoduların dönmesine müsaade edilmesin dedim.prim yapanlar diye kastettiklerim de pkk,hdp,kck vs. lanetlemeyip sürekli siyaset yapanlardır.

michuozawa

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yalana bak. 16 tam yetki verin askere TAM YETKİ...
darmaduman etsinler o dağları ovaları...
yazık

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Ne kadar doğrudur bilemem

0d73e198807965bdbcec8584eecb777c.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tvitterda neidüğü belirsiz haberlere itibar edip de pkk propangandası yapıyor durumuna düşmeyin. Şehit sayımızın fazla olması sizin için bi değişiklik yaratacak mı? TSK ' nın açıklaması yeterli gelmiyor mu...