Custom Sıvı Soğutma İçin Pompa Önerisi

dawned20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar. Custom sıvı soğutma yapmaya karar verdim. Radyatör, rezervuar ve CPU blok satın aldım. Şu an eksik olan şey pompa.
Görünüş olarak bu şekilde duran pompalardan kullanmak istiyorum ama fiyatları 1300 TL civarında. Geçen sene vatanda RAMPAGE GUST FAN-K240 isminde her şey dahil 1000 TL'ye satılmış. Bana uygun fiyatlı mümkünse görseldeki gibi bir pompa lazım. Öneri yapabilir misiniz?

Sadece işlemci için yapacağım. 2. resimdeki gibi bir şey yapmayı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı00.PNG
    Ekran Alıntısı00.PNG
    472.4 KB · Görüntüleme: 227
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    172.6 KB · Görüntüleme: 533

dawned20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Üzerindeki rezervuara ihtiyacım yok. Elimde rezervuarım mevcut. Pompası güzel ama 1200 TL benim bütçemi biraz aşıyor. Rezervuarsız o pompa 700-800 TL bandında olsa alabilirdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela pompa olarak 450 TL ve 650 TL yazmışlar ama ellerinde stok yok. Bu fiyatlara bu ürünleri alabilirim. Rezervuarlarını çıkarır sadece pompalarını kullanırım ama stok yok gözüküyor.

dawned20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bi işlemci içinse bu pompa iş görür. Fazla debi istemez.

Daha uygun fiyata bu tarz pompalar var. Ben yukarıda paylaştığım tarzda bir pompa arıyorum. Sizin attığınız pompayı 600 TL'ye alacağım soğutucusu ve bağlantısı + rezervuarla arasına giren parça derken 800-900 olacak onun yerine 1200 verir tamamen hazır d5 rgb pwm alırım.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Evet olabilir ama bu ürünün hiçbir yerde stoğu yok.

Yok maalesef dostum , custom kendiniz yapabilirsiniz ama 1k bazında yeteceğini sanmam en son çare aliexpress'den araştırmak olacaktır. Ayrıca Rampage gibi ürünleri kesinlikle önermiyorum , hele hele böyle ürünler için Nzxt , Be Quiet , Coolermaster gibi ürünlere bakmanızı öneririm.

dawned20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Yok maalesef dostum , custom kendiniz yapabilirsiniz ama 1k bazında yeteceğini sanmam en son çare aliexpress'den araştırmak olacaktır. Ayrıca Rampage gibi ürünleri kesinlikle önermiyorum , hele hele böyle ürünler için Nzxt , Be Quiet , Coolermaster gibi ürünlere bakmanızı öneririm.
Dostum benim xspc cpu bloğum 60mm kalınlığında 240mm ve 360mm 2 tane radyatörüm vs olabiecek en kaliteli şeylere sahibim. Sadece pompa lazım ve şu an için pompaya 1300 tl ayırcak param yok. Malum corona vs piyasayı yordu. Ucuz yollu bir pompa ile en azından sistemi kurup bir yerlerden başlamaya calısıyorum. Daha sonra gider en kalitelisi ne varsa gene onu alırım.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Anlıyorum dostum lakin şuan ona benzer ve uygun fiyatlı bir pompa yok.
Şu Link'e bakabilirsin > Link < . Corona sonrası piyasa daha fazla rahatlar diye düşünüyorum onun haricinde Mod'lardan yardım isteyebilirsin.

Son düzenleme:

dawned20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anlıyorum dostum lakin şuan ona benzer ve uygun fiyatlı bir pompa yok.
Şu Link'e bakabilirsin > Link < . Corona sonrası piyasa daha fazla rahatlar diye düşünüyorum onun haricinde Mod'lardan yardım isteyebilirsin.
Link hata veriyor.