Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan iPhone vetosu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,384
Ülkemizde yakında iPhone kullananları vatan haini ilan etmezlerse şaşırmam herhalde. Burası özgür bir ülke herkes istediği ürünü kullanabilmeli..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sen ne boş adamsın ya :D
Hakikaten siz bir eleştiriye, bir fikre bile tahammül edemezken bize mi boş diyorsunuz, siz hep muhalefette ezik ezik laf atın durun. Önceki yazılarınızda zaten sizin ne kadar da boş olduğunuzu bilmek durumunda kalmıştım, hatırlatmasaydınız daha güzel olurdu. :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,223
Hahahaha.
Amaç Amerika'yı boykot ise tamamdır. Hemen başlıyorum.
Microsoft Windows, Office
Apple
Coca Cola
Corning
Qualcomm
Adreno
İntel
Dell
Hewlett Packard(HP)
AMD
Amazaon
IBM
Nvidia(Abov)
Sandisk
Seagate(anammmm)
ViewSonic
Western Digital
Lan zaten hepsi varmış ben en iyisi boykot etmiyim zarar edicem yoksa.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Dolarla burnunu silme, turp dişleme, portakal bıçaklama, doları arabanın arkasında sürükleme, kola dökme... Bunların devletin tepesindeki karşılığı iphone boykot etme olabilirdi ancak zaten. Bırak bu saçmalıkları da kısa vadede nasıl müdahale edilecek, uzun vadede ülkenin üretim sorunu nasıl giderilecek onu söyle. Zira gerçek sorun tüketim toplumu, ithal ülkesi olmaktır.

Reaksiyon puanı
16,118
coca-cola'yı çıkartın o burada yüzde yüz yerli üretiliyor...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Öyle bir yazıyorki sanki Türkiye'yi kurtaracak bütün fikirlerin sahibi mübarek :D

Yüzlerce cevap yazsak da anlamak istemediği sorduğu sorulardan belli, tekrardan uğraşmak istemiyorum... Kim cahilse cahilliğinde boğulsun, kim akıllı ise de zaten o kendine ve çevresindekilere hayrı dokunandır. Anlamadığım şu ki madem haklısın neden hakaret edip durur insanlar...? Bir yerde sıkışıyon ki hakarete sarılıyon.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
İlginç; android'i açık kaynak kod diye bedava sanan insanlar var. He bedava he.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Öyle bir yazıyorki sanki Türkiye'yi kurtaracak bütün fikirlerin sahibi mübarek :D

Yüzlerce cevap yazsak da anlamak istemediği sorduğu sorulardan belli, tekrardan uğraşmak istemiyorum... Kim cahilse cahilliğinde boğulsun, kim akıllı ise de zaten o kendine ve çevresindekilere hayrı dokunandır. Anlamadığım şu ki madem haklısın neden hakaret edip durur insanlar...? Bir yerde sıkışıyon ki hakarete sarılıyon.

O zaman yazdıklarıma mantıklı cevap vermekten kaçmaman lazım değil mi ?

Yüzlerce cevap yazsanda binlerce cevap yazsanda yerli ürünlerimizin içinde bir çok amerikan malı olduğunu değiştirebilir misin ? Hayır. Eee o zaman bu neyin şovu ?

Sen değil miydin ben aylar önce dolar konusu açtığımda banane dolardan gibisinden diyen ? Dolar 7 oldu diyebiliyor musun banane diye ?

Diyemezsin. Çünkü senin abilerin bu ülkenin içine yıllarca amerikan ürünleri soktu. Kendisi ise gelen sıcak paralara anca binalar yaptı. Hadi aksini ispat et.

Anlamadığım şu ki madem haklısın neden hakaret edip durur insanlar...?

Senin anlamadığın daha çok şey var. Öyle ki günümüzde dolar 7 ise sen ve senin gibilerin zamanında yanlış giden düzene destek vermesinidir.
Bir yerde sıkışıyon ki hakarete sarılıyon.

Sıkıştığım yeri göster bakalım. Hatta ettiğim hakaretleri report et bakalım hakaret mi yoksa yediremediğin gerçekler mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlginç; android'i açık kaynak kod diye bedava sanan insanlar var. He bedava he.

Onlara göre dolar 2 3 lira olucaktı. Ama onlara göre

Son düzenleme:

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Sen var kullan sana yasak yok merak etme ama bir boykot olacaksa bu ülkenin gerçek vatanseverler için bu boykota uyar sizlerde burada özgür özgür klavye başında entel entel t

Bu ülke 16 yıl önce bir almanya bir amerikaydı da bizim mi haberimiz yok..Senin bu ülken libyaya bile çalışmaya adam gönderiyordu be, almanyayı zaten söylemiyorum bile. çok boşsunuz çok.

Almanya'ya neden işçi gittiğini bir araştırın lütfen. Öyle internetteki yalan yanlış bilgilerle değil. Bir de giden Türk vatandaşlarının hangi işlerde çalıştığını bilmeden saçma teorilerde bulunmayın. Hatta size güzel bir kitap önerim olacak; 11. Peron. idefix'de var. Çok ucuz. Alın okuyun. 1 günde bitirirsiniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hala kuruş dolarım yok, o zaman da söyledim... yazdıklarımı açın tamamını okuyun, seçmece çıkarma-toplama şeklinde okumayın.
Ben para olarak TL ve altın ile gümüşü de yatırım aracı olarak bilirim. Hala aynı fikirdeyim, değiştiğini kim söyledi. doların yükselmesi umrumda bile değil hala, altın, gümüş ve TL bana yetiyor fazlasıyla .

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hala kuruş dolarım yok, o zaman da söyledim... yazdıklarımı açın tamamını okuyun, seçmece çıkarma-toplama şeklinde okumayın.
Ben para olarak TL ve altın ile gümüşü de yatırım aracı olarak bilirim. Hala aynı fikirdeyim, değiştiğini kim söyledi. doların yükselmesi umrumda bile değil hala, altın, gümüş ve TL bana yetiyor fazlasıyla .

Cidden şu ülkeye en büyük ihaneti eden sizlersiniz. Bu bilgi yoksunluğu ile ülkemizin ekonomisi günden güne eriyor.
Güçsüzlüğümüze güçsüzlük kattığınız için teşekkür ederim

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Girdiler döviz ile olunca nasıl umurunuzda olmuyor? Yakında "Eveeet ÖTV'den yeteri kadar feragat ettik" diyerek 1-2 TL'lik zamları litre bazında görürsek sadece araba sahipleri etkileniyor mu zannediyorsunuz?

Hep beraber durmayı beceremiyoruz ki

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,132
Kur ekranlarında yakında iphone fiyatlarınıda göreceğiz bu gidişle.
$ ?
€ ?
BİST ?
Iphone?
Ama düşüşte olacak

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,132
Silsem mi acaba??? :).
Düzenledim. Anlayan anlasın

Son düzenleme:

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Silsem mi acaba??? :) Sosyal medyada yazı yazanları soruşturuyorlarmış.
Özgür bir ülkedeyiz. Herkes fikirlerini hür bir şekilde söyleyebilir. Adalet bizden sorulur. O yüzden hemen silmelisin

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,384
Kusura bakmayın arkadaşlar, sizler klavye başında neler yazdıklarınızı bilmiyorsunuz. Kalp kırmak size göre kolay gelebilir, ancak o kalpleri birleştirmeyi çalışmakta bizim işimiz.

Alt tarafı bir konu onu bile siyasete çektiğinizden dolayı konuyu kapatmak zorunda kalıyorum.

Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...