[Çözüldü]Yerel disk C doldu

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar,
2 gün önce Windows10 bilgisayarimi kendi sifirlama özelliği ile sıfırladım.Daha az önce bellek azaliyor diye uyari geldi bi bakayim dedim 2gb boş yer kalmış.Bilgisayarim sekmesindeki pencereyi her yenileyişimde bos alan dustugunu farkettim.Şuan 0byte boş yer kaldi diyor.Ne silsem bosaliyor fakat sonra hemen doluyor.Daha sabah baktiğimda 113gb boş yer vardi şimdi 0byte :'(.Yardımcı olurmusunuz?

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Böyl bi sorun hiç duymamıştım ama önemli dosyaların yoksa bir kerede formatlayıp yeniden windows kur bir daha olursa hard diski değiştirmen gerekiyor.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,930
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar,
2 gün önce Windows10 bilgisayarimi kendi sifirlama özelliği ile sıfırladım.Daha az önce bellek azaliyor diye uyari geldi bi bakayim dedim 2gb boş yer kalmış.Bilgisayarim sekmesindeki pencereyi her yenileyişimde bos alan dustugunu farkettim.Şuan 0byte boş yer kaldi diyor.Ne silsem bosaliyor fakat sonra hemen doluyor.Daha sabah baktiğimda 113gb boş yer vardi şimdi 0byte :'(.Yardımcı olurmusunuz?
Bir tür zararlı yazılım bunu yapıyor olabilir.
Malwarebytes indirip taratmanı tavsiye ederim. Birde Anti - Virüs devredemi kontrol edin.

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyl bi sorun hiç duymamıştım ama önemli dosyaların yoksa bir kerede formatlayıp yeniden windows kur bir daha olursa hard diski değiştirmen gerekiyor.
Harddiskte sorun olsa Yerel Disk D de sorunlu olmaz mıydı?,Yorumun için teşekkürler.

çağannbeyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım fakat dolunca C ye sağ tıklayıp özelliklerden diski temizliyorum belki bir çözüm olabilir.İyi günler.

GeBeRe_JaCkSoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bi değişiği bende de olmuştu ne silsem çok az fayda oluyordu download(karşıdan yüklenenler) baya yer kaplıyor oradakileri silin işe yaramazsa Malwarebytes ile tarayın

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir tür zararlı yazılım bunu yapıyor olabilir.
Malwarebytes indirip taratmanı tavsiye ederim. Birde Anti - Virüs devredemi kontrol edin.
bi değişiği bende de olmuştu ne silsem çok az fayda oluyordu download(karşıdan yüklenenler) baya yer kaplıyor oradakileri silin işe yaramazsa Malwarebytes ile tarayın
Malwarebytes ile tarattim yaklasik 1 saat surdu.3 tanr virus buldu fakat 40 dakikadan beridi bi silemedi :'(

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Appdata/Local/Temp

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet,kaspersky var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Fakat tam bir salaklık yapıp bugün 2 saat korumayi durdurmuştum.O an sızmış galiba

Formatlayıp kurtulun bence uğraşmaya değmez.

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Formatlayıp kurtulun bence uğraşmaya değmez.
Sorun şu ki daha önce hi formatlamadım.Yani format atmayı bilmiyorum.Win10 tekrar sifirlayacağim ama 5gb boş yer istiyor açsam bile doluyor çıldıracağım paradoks gibi birşey bu ya.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Sorun şu ki daha önce hi formatlamadım.Yani format atmayı bilmiyorum.Win10 tekrar sifirlayacağim ama 5gb boş yer istiyor açsam bile doluyor çıldıracağım paradoks gibi birşey bu ya.

Bir bilgisayarcıya götür ya da internette videoları var format flashı ya da CD’si nasıl oluşturulur ve format nasıl atılır diye yazarsın sırasıyla atarsın.

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepinize Sonsuz Teşekkür ve Sükranlarimi sunuyorum.Iyiki malwarebytesi tavsiye etmişsiniz.Malwarebytes ile adwcleaner virusu denize döktü :).
Çok mutlu oldum şimdi böyle sorunla karsilasan arkadaslar Malwarebytese yönelsin :)

GeBeRe_JaCkSoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hepinize Sonsuz Teşekkür ve Sükranlarimi sunuyorum.Iyiki malwarebytesi tavsiye etmişsiniz.Malwarebytes ile adwcleaner virusu denize döktü :).
Çok mutlu oldum şimdi böyle sorunla karsilasan arkadaslar Malwarebytese yönelsin :)
yardımcı olduysak ne mutlu bize takip edip beğenirsen sende eni mutlu edersin :)

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Bana daha ziyade güncelleme hatası gibi geldi sıkıntı. Yarım kalmış güncelleme yoktur umarım.
Çözüldü ise ne mutlu. Tekrar nüksederse değerlendiririz.
Rutin kullanımda ram, işlemci ve hdd seviyelerine göz atmakta fayda görüyorum.

Kaptanblack0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana daha ziyade güncelleme hatası gibi geldi sıkıntı. Yarım kalmış güncelleme yoktur umarım.
Çözüldü ise ne mutlu. Tekrar nüksederse değerlendiririz.
Rutin kullanımda ram, işlemci ve hdd seviyelerine göz atmakta fayda görüyorum.
Hocam,şuan farkettim bir güncelleme var indiriliyor diyor %0 sonra hata veriyor yeniden dene diyor.Ve farkettim ki deplama alanim tekrardan daraliyor bu sefer epey bi yavaş ama azalıyor.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Hocam,şuan farkettim bir güncelleme var indiriliyor diyor %0 sonra hata veriyor yeniden dene diyor.Ve farkettim ki deplama alanim tekrardan daraliyor bu sefer epey bi yavaş ama azalıyor.
Güncelleme yaparken cihaz kapanmış olabilir mi? Bundan dolayı oluşan bir arıza ise aşağıda kısaca bahsettim:
Güncellemeleri kapatarak 1-2 defa yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Eğer cihazın açılış kapanışında, program çalıştırmasında aşırı bir yavaşlık yok ise bu şekilde kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ancak güncelleme yapmak istediğinizde aynı problemleri tekrar yaşarsınız.
Kalıcı çözüm, yol yakın iken tekrar formatlamak. Driver ların doğru bir şekilde kurulduğundan ve güncellendiğinden emin olarak kurulumu tamamlamak. (çünkü yarım kalan güncellemenin nereyi tahrip ettiğini bulamıyor, onaramıyoruz.)