Çok ilginç bi durum. Çözemedim

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Okuldan vb.net ile ilgili bi proje ödevi aldım. Projeye başladım yalnz şöyle bi durumla karşı karşıyayım yeni bir proje oluşturduktan sonra textleri butonları falan hepsini yerleştirdim. Düzenlemeler yaptım kapattım. Ertesi gün tekrar devam etmek için projemi açtım kodlarda,görsellikte falan biraz değişiklikler yaptım fakat programı derlediğimde hiç bir değişiklik olmadı yani projemi düzenleyemiyorum. Vb.net 2005 programını sildim güncelledim yine aynı durum projemi düzenleyemiyorum. Düzenliyorum düzenlemesinede derlediğim zaman bi düzenlemeden önceki yaptıklarım aynısı duruyor.. Başka bi pc de derledim değişiklik yaptım sıkıntı yok gayet güzel çalışyor. İnternette bu durum ile ilgili aramalar yaptım fakat bi sonuç elde edemedim. Pc ile ilgilimi sıkıntı var yoksa bendemi bi sıkıntı var çözemedim. Kullandığım işletim sistemi Windows 7 Ult. İşlemci P4

Sscheme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir kodu derlersin çalışır, sonra tekrar derlemek istersin. "Hata var en son başarılı derlemeyi çalıştırmak istermisin" diye sorar sen de dikkat etmez "evet bu uyarıyı bir daha gösterme" dersin söylediğin durunm oluşur. Bende Visual Studio 2010 var çözümü ona göre anlatıyorum. Sendeki versiyonda da aşağı yukarı aynı şekilde olur.

Kalıcı Çözüm:

Tools->Options ---> Projects and Solutions

On run. when projects are out of date : Always Build

On run, when build or deployment error occur: Do not Launch

şeklinde olacak.

Geçici çözüm için

Build -> Clean Solution dersin bir defalığına kurtulursun.

Kolay gelsin...

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Abi çok teşekkür ederim dediğin gibi yaptım işe yaradı. ;) Bidaha uyarılara karşı daha dikkatli olurum :)

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ne gülüyon bee gııcıkk bilmemek ayıp değiş öğrenmemek ayıp :D ilk kez karşılaştım böyle bişeyle şaşırdım :)

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
sen dikkatsizliğin ve acele etmenin kurbanı olmuşsun, ona güldüm :)

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
aynen aynen :) Son sınıftayım şef proje verdi artı dönem ödevimde Yazılımdan çıktı ondan ikisinide yetiştirmeye çalışıyorum :)