Soru Coca-Cola'nın eski tadı neden yok?

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
553
Arkadaşlar Küçükken içtiğim Coca-Cola ile şimdi üretilen Coca-Cola arasında inanılmaz bir tad farkı var, Şu An Pepsi bence çok daha lezzetli, Eski Coca-Cola asidden geniz yakardı Çorlu Fabrikasında Üretilen Coca-Cola'lar burda satılıyor bildiğiniz şekerli su.

canberk_96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
belkide bizim damak tadımız değişti ha_?

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Cola içerek şeker hastalığına yakalandım. Bu içecekler ölümcül zararlıdır. Sakın içmeyin. Ayran-Soda-Su bunlar candır. Meyve suyu - Cola diye sattıkları asitli asitsiz tüm içecekler insan sağlına sigaradan daha zararlıdır. Kanserin en sevdiği gıda TATLI-ŞEKER bunu unutmayın.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Eski üretilenlerle şimdiki arasındaki fark içindeki şeker miktarının artmasından dolayıdır.
Örneğin İngiltere'deki Coca-Cola'da glikoz-fruktoz şurubu bulunmuyor. Ürün Türkiye'ye göre 1 gr. daha az şeker içerirken, içerdiği renklendirici de Karamel şeklinde değil; katkı maddesi koduyla 150d yani Amonyum Sülfit Karamel şeklinde beyan ediliyor. E150d karamelin en ağır formudur.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
553
Eski üretilenlerle şimdiki arasındaki fark içindeki şeker miktarının artmasından dolayıdır.
Örneğin İngiltere'deki Coca-Cola'da glikoz-fruktoz şurubu bulunmuyor. Ürün Türkiye'ye göre 1 gr. daha az şeker içerirken, içerdiği renklendirici de Karamel şeklinde değil; katkı maddesi koduyla 150d yani Amonyum Sülfit Karamel şeklinde beyan ediliyor. E150d karamelin en ağır formudur.
Anladım hocam, çok teşekkür ederim bu güzel bilgiler için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cola içerek şeker hastalığına yakalandım. Bu içecekler ölümcül zararlıdır. Sakın içmeyin. Ayran-Soda-Su bunlar candır. Meyve suyu - Cola diye sattıkları asitli asitsiz tüm içecekler insan sağlına sigaradan daha zararlıdır. Kanserin en sevdiği gıda TATLI-ŞEKER bunu unutmayın.
Geçmiş Olsun, Allah şifa versin.

Ben bir de sigarayı genelde kola ile içiyorum, herhalde 10 kat arttırıyorum zararını, çok yanlış yapıyorum.

Aynen hocam ama en güzeli artık tüketmemek, sağlığınız için en azından.
Bugün Bir değişiklik yapıp Evde Kendim Ramazan Şerbeti Yapacağım.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,261
Farkı anlayaman tek ben varım sanırım. Pepsi ile Coca-Cola arasında ekşi tat farkı harici ne fark yok bana göre.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
553
Farkı anlayaman tek ben varım sanırım. Pepsi ile Coca-Cola arasında ekşi tat farkı harici ne fark yok bana göre.
Bana çok fark geliyor ya, Pepsi'nin kendine has güzel bir aroması olduğunu düşünüyorum, önceden Coca-Cola öndeydi ama son 5 yılda Pepsi çok daha lezzetli.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
Ya ben nedense evde içtiğim Cola`lardan tat almıyorum. İşte olduğumda bi bakıyorum bir arkadaş fırlıyor Cola aldım diye, yarım bardak hüp yapıyom abi çok tatlı yaa
Bu ne sihirdir hala çözemedim. Kaç defa aldım evde o hevesle içeyim yok abi o tat yok

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,054
Ya ben nedense evde içtiğim Cola`lardan tat almıyorum. İşte olduğumda bi bakıyorum bir arkadaş fırlıyor Cola aldım diye, yarım bardak hüp yapıyom abi çok tatlı yaa
Bu ne sihirdir hala çözemedim. Kaç defa aldım evde o hevesle içeyim yok abi o tat yok
Sahilde yapılan çekirdek colanında ayrı bir tadı var :D Ama hala cam şişede olan cola'lar iyi, tadı güzel..

Reaksiyon puanı
4,385
Kola gurmesi olan arkadaşım artık Coca-Cola değil de Pepsi tercih ediyor. Gerçekten bir farklılık var asitten de şekerdende olabilir
Bende Pepsi tercih ediyorum artık, Coca-Cola cam şişe de olursa ancak öyle alıyorum.
Teneke'nin iç yapısında plastik kullanıldığından tadı tuhaf geliyor.

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Bende Pepsi tercih ediyorum artık, Coca-Cola cam şişe de olursa ancak öyle alıyorum.
Teneke'nin iç yapısında plastik kullanıldığından tadı tuhaf geliyor.
Hocam hiçbirini içmemeni tavsiye ederim. Bu tavsiye bana Prof. Dr. iç hastalıkları uzmanından geldi. Aynısını sana iletiyorum.

Reaksiyon puanı
4,385
Hocam hiçbirini içmemeni tavsiye ederim. Bu tavsiye bana Prof. Dr. iç hastalıkları uzmanından geldi. Aynısını sana iletiyorum.
Teşekkür ederim hocam, sürekli tüketmiyorum en fazla yılda 1 veya 2 defa.
Onun dışında çoğunlukla su tüketiyorum, taze sıkılmış limon suyu veya elma suyu ile tatlandırarak.
Kendi sağlığıma dikkat ediyorum. 🙏

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Tüketmek istemiyorum ancak bağımlılık oldu artık içmeden duramıyorum en fazla 2-3 günde arıyorum
Kötü alışkanlıklar bağımlılık yapar biliyorsunuz. Kendini biraz frenlemen lazım. Başarabilirsin. SDN Ofis arkadaşlarada söyleyin TATLI-ŞEKER-KOLA azaltsınlar yada uzak dursunlar. 👍