Coca Cola isim değiştirdi Koka Kola oldu!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Türkiye'deki 50. yılına özel...

[video=dailymotion;x1mkjmo]http://www.dailymotion.com/embed/video/x1mkjmo[/video]

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Biz ona koka kola değil, kaka kola diyoruz :D

Not: Reklam güzel olmuş.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Biri tersten yazsın şunu bir sıkıntı var mı? :p

:D

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
CEO sunun türk olmasınında etkisi olduğu kesin :)
Bkz: Muhtar Kent

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Sh*t sh*t... Sh*t no we don't want it.
No hashash, no cocain.

- Dr. Alban.

Severim keratayı. :)

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Eee bi dönem isim yazmakla berabr satışlar %35 arttı, Şimdi bu dönemde de Türkçe isimden kurtarır. ;) Sonuç olarak her zaman kasa kazanır :)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Kendisi İsrailin 1 numaralı Uşağıdır. Ne adı altında olursa olsun evime sokmadığım bir illettir.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bakkala gidimde alim bi litre şerefine

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bakkala gidimde alim bi litre şerefine

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Tadını unuttum unutacağım neredeyse. Zor oldu; amma kurtulduk.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Her akşam içiyorum. :p

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Haberi ilk duyduğumda şaka sandım, inanasım gelmedi.Sonra reklamı izleyince zorda olsa inandım.Şimdi Coca Cola nın CEO su Türk, Orta Doğu sorumlusu Türk ve daha birçok önemli konumda görev alan çok sayıda Türk yönetici var Coca Cola'da.Elbette bunların bir etkiside olmuştur ancak birinci sebep Türkiye'de 10 yıl öncesine kadar yurt dışında Türküm demeye utanan Türk milletin yeni yeni uyanmaya başlamış olan gerçek Türk ruhunun etkisi en büyük sebep bence.Coca Cola'nın Amerikan bir marka olması ve dolayısıyla İsrailin hizmetinde küresel bir şirket olması biz Türkleri son zamanlarda rahatsız eden mesefeli durduran bi husus oldu.İsteyen elbette içer ve içmeye devam edicek ancak ben son 1 yıldır Coca Cola tüketimimi 100 de 1 oranına düşürdüm.Benim gibi 1 milyon Türk bunu yapsa 100 milyon liramız cebimizde kalır, İsrailin cebine girmez."Ben mi kurtarıcam bu memleketi !" demeyin.Herkes duruşunu korur ve dik durursa karşımızda düşmanlarımız eğilir.Adının Koka Kola olarak değişmesi benim için hiçbir anlam ifade etmiyor, sempatide uyandırmıyor.Haberin olsun Coca Cola.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Haberi ilk duyduğumda şaka sandım, inanasım gelmedi.Sonra reklamı izleyince zorda olsa inandım.Şimdi Coca Cola nın CEO su Türk, Orta Doğu sorumlusu Türk ve daha birçok önemli konumda görev alan çok sayıda Türk yönetici var Coca Cola'da.Elbette bunların bir etkiside olmuştur ancak birinci sebep Türkiye'de 10 yıl öncesine kadar yurt dışında Türküm demeye utanan Türk milletin yeni yeni uyanmaya başlamış olan gerçek Türk ruhunun etkisi en büyük sebep bence.Coca Cola'nın Amerikan bir marka olması ve dolayısıyla İsrailin hizmetinde küresel bir şirket olması biz Türkleri son zamanlarda rahatsız eden mesefeli durduran bi husus oldu.İsteyen elbette içer ve içmeye devam edicek ancak ben son 1 yıldır Coca Cola tüketimimi 100 de 1 oranına düşürdüm.Benim gibi 1 milyon Türk bunu yapsa 100 milyon liramız cebimizde kalır, İsrailin cebine girmez."Ben mi kurtarıcam bu memleketi !" demeyin.Herkes duruşunu korur ve dik durursa karşımızda düşmanlarımız eğilir.Adının Koka Kola olarak değişmesi benim için hiçbir anlam ifade etmiyor, sempatide uyandırmıyor.Haberin olsun Coca Cola.

Katılıyorum , şahsen ben içmiyorum para verip aldığım 2 sene olmuştur , misafirlikte 2 bardak içmişimdir , lanet olası pislikten kurtuldum içmem.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Valla evde cola olmaynca gidiyorum sırf cola için markete :)

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Herşeyini bilsemde yine de alıyorum, kurtulmakla olacak birşey diyil bu. Her hafta 3-4 tane 2,25 l alıyorum. Havalar sıcak oldukda artık 2 defa artıcaktır tüketimim. Coca nı pek sevmiyorum daha çok fanta elmalı, sprite iyi gidiyor.

Bakılırsa o fiyata başka içecek yok

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
O şu markası, bu şu markası diye gidilecekse bence bilgisayarınızdan, tabletinizden ve telefonunuzdan elinizi çekin, yorum yazmayın.

Forum sitemizin dışında foruma mesaj yazdıran hiçbir şey bizim değil çünkü. :p

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şeyden korkuyorum ama birgün cola nın içinden böcek çıkacak diye :D öyle haberler çok

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kilo kola bence.
Örn.
Şişmanlık sorunu yaşayan arkadaşıma ''nasıl zayıfladın?'' diye sorduğumda ''kolayı bıraktım'' demişti. :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
CocaCola almayan ve onun israil uşağı olduğunu düşünen arkadaşlara, Türkiye'de 3500 adet ürün gamına sahip markanın evinizde bulunmaması çok zor. Alkolsüz içecek pazarının hemen hemen tamamının sahibi. Bunun yanında içinde böcek var diyenlere de farklı bir yaklaşım katayım, en azından doğal be hocam :D 1 hafta kadar önce markette buzdolabında görünce kendimi başta BİM de sandım dedim noluyor. Ardından 50.yıl özel olduğunu çaktım okuyunca üstünü. Güzel ve esprili

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
O şu markası, bu şu markası diye gidilecekse bence bilgisayarınızdan, tabletinizden ve telefonunuzdan elinizi çekin, yorum yazmayın.

Iyi de bilgisayarda koskoca bir tekel var, amd ve intel. Bunlar olmadan bilgisayar ve diğerleri olmayacak sonuçta. Bunları kullanmakta mecburuz ama kola için bir mecburiyet yok.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Önceliğim, millî içeceğimiz ayran olmakla beraber, didi, fuse tea, granini, tamek içerim genelde. Asitli şeyler sevmiyorum artık. üniversitede çok tükettik gına geldi.

Onlar olmasaydı siz bu siteyi de açamazdınız o zaman :p

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Valla ben bu mal şu ülkenin o yüzden kullanmıyorum demedim. :D

Bu sistemi bu şekilde kullanmaya da mecbur değiliz. Üretiriz, kullanırız. :p

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yani öyle diyenlerin bu siteye de girmemesi lazım. demen lazımdı. :p

Hepimiz bir şekilde bu yahudilerin mallarından kullanıyoruz dediğin gibi, hatta bazı şeylerde mecburen kullanıyoruz. Ben daha çok zararlarından dolayı uzak duruyorum. Daha önce içmedim mi? ohooo çok içtim kola, fanta ama daha 26 yaşındayım, neresinden dönersek kâr. :p

Son mesajlar