ChatGPT

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Ben kayıt olmak istedim ama baya bir soru sorunca içime ürperti girdi. Sanki işe adam alıyor mübarek.
Hayatı kolaylaştırada bilir, Uçuruma sürükleyede bilir.

Hiç kullanmak fikrine de düşmem sanırım

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,258
Ben kayıt olmak istedim ama baya bir soru sorunca içime ürperti girdi. Sanki işe adam alıyor mübarek.
Hayatı kolaylaştırada bilir, Uçuruma sürükleyede bilir.

Hiç kullanmak fikrine de düşmem sanırım
DeepAI kullanabilirsin, hesap açmak gerekmiyor kullanmak için.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
DeepAI kullanabilirsin, hesap açmak gerekmiyor kullanmak için.
Çok güzel ama korkuyorum be abi Bilgileri öyle güzel çalarlar ki ruhun bile duymaz.

Sana anlattım mı bilemiyorum

XP zamanında çok basit FTP programıyla Milletin bilgisayarını İP adres üzerinden kendi bilgisayarım gibi kullanıyordum. Kimsenin bir dosyasını silip çalmıyordum sadece C ve D disklerine bakıp çıkıyordum. Zaten bişeyde yoktu resimler Oyunlar vs
Sadece Klasör dizinleri olarak girip çıkabiliyordum masaüstü görünümü yoktu hani.

Bu yaptığım nereye kadar devam etti sorarsan İP adresleri Listeye göre arama yapıyordum
Misal Sonu 750 -den 900`e kadar arama yaptığımda Şuanda İnternete bağlı olan Bilgisayarlar ve İsimleri önüme çıkıyordu.

Banka PC-lerinin ismi önüme çıkınca dedim aha benim işim burda biter. Usul usul programdan çıktım ve Gözümü kırpmadan ve elim korkudan titreyerek Programı Sildim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuanda bile bir Microsoft Yetkilisinin sizden habersiz sizin PC`nin içine girip dosyalarınıza bakması 5 saniye sürmez.

O yüzden Korsan kullanımın karşısını almıyorlar, Kendi işlerine geliyor tabii
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Rei
Dosyalarının her zaman güvende olması için, sana özel olan Dosyaları Resimleri Videoları TXT notları hepsini Taşınabilir hdd`de tut. Yada 2.5 HDD-lerde.
USB bile güvenilir değil. Çıkarıp taktığında bi bakmışsın format atmak için biçimlendirme talebinde bulunuyor. Yani dosyalarını yedim kardeşim hayırlı olsun der gibi, 😂

Benim PC de sadece oyun var. Parolalarımı not defterimde not almışım,
Önemli dosyalarım Seagate 1TB 2.5 hdd`de .(Pc`ye bağlı değil çıkarmışım). Bu yüzden hdd kutusu almışım.

Başkasının bilgisayarını kullanırken Kullandığı Parolalarını çalmanın çok kolay bir yöntemi var.
Bunu söyleyemem çünkü yazarsam başka günahsız adamların ırzına geçerim. Çoğu Adamlar bizim kadar saf kalpli değil.
İlla bir aklını kaçırmış velet kiminse site parolasını çalırsa günahı bizim boynumuza kalmasın

Son düzenleme:

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Teknoloji demek zaten istemediğin kadar zorunlu bilgi paylaşımı demek.
Günümüzde en güvenilir bilgisayarlar devlette, diğerlerimiz marabayız :)

Minnak haçkırlar bile türedi şimdi, hiç kimseye, hiç bir teknolojiye güven olmuyor. Zaten gpt gibi şeyler bilgi çala çala büyür, gelişir bence. :D

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,632
Çok güzel ama korkuyorum be abi Bilgileri öyle güzel çalarlar ki ruhun bile duymaz.
Dün yazdığım bir oyun öneri yazısını paylaşmadan önce GPT ye bir hata kontrolü yaptırayım dedim. Ufak bir cümle kalmıştı o da "Gelin birlikte bu 5 hızlı aksiyon oyununa bakalım." tarzı bir cümleydi, bu cümleyi düzenlemek yerine önüme kendi hazırladığım listeyi cümlelerimi değiştirerek attı, sıralama vs. bile aynı.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Chat her yada diğer yapay zeka uygulamaları için. Android sistem telefonlarda : chatgbt orjinal (Yalnızca text) uygulaması. Microsoft copilot uygulaması (Text ve görsel çizim ). Skype içinden bing Cgbt4 destekli (Text ve görsel çizim ). En güvenilir bunlar. Diğerlerinde aslında problem yok.
Tarayıcı üzerinde : Google gemini. Bing yada v.s.