Casper mi Dell mi?

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu 2 bilgisayar arasında kararsız kaldım. Dell, Casper'e göre 1 adım önde gibi ama klavye düzeni küçültülmüş yani sağdaki numerik tuşlar Dell'e eklenmemiş.
Hangisini tavsiye edersiniz?

Casper Nirvana CMY.3210-4K35B-S
caspernirvanacmy32104k3.jpg
İşlemci Cinsi:Intel® Core™i5-3210M İşlemci
İşlemci Hızı:İşlemci Hızı 2.50 GHz, İntel Turbo Boost Teknolojisi İle 3.10 GHz e kadar, 3MB İntel® Akıllı Bellek
Bellek:4 GB DDR3 Bellek 1333 mhz
Sabit Disk:320 GB SATA Harddisk
Ekran Kartı:2 GB DDR3 Nvidia GT630M Optimus E.K. (1 GB Ayrılmış Bellek)

Fiyatı : 1380 TL (12 Ay taksitli)

5520-S21F45 Inspiron Dell Notebook

5520s21b65.jpg

İşlemci: İntel Core İ5-3210M İşlemci, İşlemci Hızı 2,50 GHz.
Ram: 4 GB DDR3 1600 mhz
Harddisk: 320 GB Sata
Ekran Kartı: 2 GB DDR3 Nvidia GT630 Optimus -1GB Ayrılmış Bellek

Fiyatı: 1265 TL (12 ay taksitli)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sistem özellikleri hemen hemen aynı Casper'i hiç sevmem doğrusu hiç kullanmadım ama kullananlar pek memlun değil gibi duruyor :) bu yüzden dell bilgisarayı almanı öneririm :)

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
dell derim, garanti hizmeti yerinde olması avantajı

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bircok kişi Casper için karamsar düşünüyor malesef. Evet Dell'in teknik hizmetinin iyi oldugunu duymustum. Peki sizce Dell'deki klavyenin sağdaki sayısal tuşlarının eklenmemiş olması bir eksiklik yaratır mı?
Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
tek sorunun bu olsun :) harflerin üstündeki sayılar çok rahat işimi görüyor zorluk çekeceğinide sanmıyorum :)

gonulcelen61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben laptop tamircisinin yanında çalışıyorum dell tavsiye ederim casper vestel beko exper bilgisayarlardan uzak durun.. bize gelen bilgisayarların yarısı belirtiğim markalardandır..

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kendim 17 yıllık bilgisayarcıyım, daha salı günü casper notebook 13.3 pc aldım, bunu nedeni casper "Türkiye" markası. Şuan tüm bilgisayar üreticileri uzak doğuda üretim yapıyor ve çoğu aynı standartta. dell yılların köklü firması ama oda uzak doğuda üretim yaparak maalesef kalitesini bozdu, şartlar eşitken bence türk malını seçin. para en azından Türkiye'de kalsın. tercih sizin.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Casper alma da ne alırsan al :) Bu durum da Dell tek seçenek kalıyor.

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yardımlarınız için sağolun teşekkürler arkadaşlar, iki bilgisayar arasında Dell'de karar kıldım, hadi hayırlısı :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu iki markayı kıyaslamak biraz abest kaçtı.
Geçen bir arkadaş vardı, Casper laptop'u internet exploreri açınca 70C ısıya ulaşıyordu.
Zaten 100C de falan laptop alev atmaya başlar ufaktan.

Biri dünya markası, diğer sokakların efsanesi.

Reaksiyon puanı
31
Bana Casper logolu başka bir laptopmu sattılar diye ciddi ciddi düşünüyorum oyunlarda bile 60 derece olurken tarayıcıda 70 olması şaşılası bir durum.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Bence bu karşılaştırma biraz saçma olmuş Dell dünyanın en iyi 2. bilgisayar üreticisi. Casper Türk markası tamam parayı Türkiye kazansın isteriz ama Türkiye kazanacak diye paramızı çöpe mi atacağız. ?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Casper'a bak sen, ucuz diye alırdık biz onu. Dell'den daha pahalı :)

Bu iki model arasından tabi ki Dell'i seç.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
adam dell ile casperı kıyaslamış yaaa şaka gibi dell tabiki

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Teknik hizmet ve servis desteği iyi olan firmanın ürününü tavsiye ederim. Bu sadece bilgisayar için değil herhangi bir ürün için de geçerli. İnternette biraz araştırma yaparsan çoğu kişi feedback lerde Casper'ı tercih etmemek gerektiğini söylüyor. Bu kadar kişinin ağız birliği edip firmayı karalama kampanyası yapma ihtimallerinin düşük olduğunu göz önüne aldığımızda DeLL almanı öneririm.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
casperin o kasa değil o kasada amd ekran kartları var .

dell in tek farkı servis evine gelip yapılyorlar .

ama kasa olarak senin tarzınmı bilmiyorum benim değil çünkü patron pc si gibi duruyor oyunla alakası yok :D

he yine başlamış bazı kişiler hiç konuyu karıştırmak istemiyorum.acaba hangisi kullanmış.

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Burada televizyon ile bilgisayar degil, diz üstü bilgisayar üreten iki firmanın bilgisayarları karşılaştırıldı, gayet normal bu kıyaslama.
Burada amaç kişilerin bilgi ve deneyimlerini aktarmasını saglayıp daha sağlıklı bir karar alabilmektir.
Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kendim 17 yıllık bilgisayarcıyım, daha salı günü casper notebook 13.3 pc aldım, bunu nedeni casper "Türkiye" markası. Şuan tüm bilgisayar üreticileri uzak doğuda üretim yapıyor ve çoğu aynı standartta. dell yılların köklü firması ama oda uzak doğuda üretim yaparak maalesef kalitesini bozdu, şartlar eşitken bence türk malını seçin. para en azından Türkiye'de kalsın. tercih sizin.

degistirin su kafayi artik saniyor musun paranin hepsi turkiyede kaliyor.
sirf 3-5 kurus tr ye daha fazla kalacak diye casperden cok daha iyi olan dell i onermiyorsunuz.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Özelliklerine bile bakmaksızın tek diyebileceğim şey Casper'dan uzak dur ;)

ferad22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dell 5520 serilerin gelmesiyle birlikte Dell Yerinde Destek Hizmeti vermiycektir. Bazı ürünlerde Dell Yerinde Destek Hizmet verilecek olup yavaş yavaş asus,hp gibi firmaların uyguladığı sisteme geçicektir.

dell derim, garanti hizmeti yerinde olması avantajı

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Dell 5520 serilerin gelmesiyle birlikte Dell Yerinde Destek Hizmeti vermiycektir. Bazı ürünlerde Dell Yerinde Destek Hizmet verilecek olup yavaş yavaş asus,hp gibi firmaların uyguladığı sisteme geçicektir.

kaynak

Son mesajlar