Casper çin malı mı ?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Marksizm'in 3.pratiğe uygulanmış hali Maoizm.;)
Efenim şimdi Marksizm ile Maoizm arasındaki teknik farklara ait müşterek cürümler, Leninizm babındaki teorilerin Ahmetizm akımındaki pratik ile retorik kaynaşmasından doğan manipülasyonların devlet eliyle bizzat asimile edilmiş, Ben Kenobizm entegrasyonu sayesinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte empoze edilen Trumpizm maddelerinden doğan düşünceler Haydarizm'e ait trikotajlar ile birleştirildiği takdirde yenilenen endoplazmik fikirler çok önemlidir.
:D

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Efenim şimdi Marksizm ile Maoizm arasındaki teknik farklara ait müşterek cürümler, Leninizm babındaki teorilerin Ahmetizm akımındaki pratik ile retorik kaynaşmasından doğan manipülasyonların devlet eliyle bizzat asimile edilmiş, Ben Kenobizm entegrasyonu sayesinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte empoze edilen Trumpizm maddelerinden doğan düşünceler Haydarizm'e ait trikotajlar ile birleştirildiği takdirde yenilenen endoplazmik fikirler çok önemlidir.
:D
Ve şimdi beyin Devrelerim yandı.:D

rawbick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Yani sonuç olarak ne verirseniz o. Kalite ürün tercih edin.

Çıkarılabilecek bir sonuç daha casper'ın Türk malı olmadığı da olabilir :)

Bence bir şirket piyasaya sunduğu malın en az %50 sini kendi imkanları ile yapmıyorsa o mal yerli malı değildir.

ulukusmustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
upload_2016-12-19_13-42-50.png

ben de bu başlığı gördüğümde arkettim. Türk girişimciler taraından kurulmuş ama onlarda işi çine yaptırıyorlar :)

CASPER F600 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-8GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"-W10

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Çoğu bilgisayar modellerinin üretim yeri Çin zaten. Elektronik cihaz olarak düzenleyebiliriz de bunu.

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Ama bu adamlar made in prc etiketinin üzerine Turkey yapıştırıyorlar [emoji23][emoji23]

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Her elektronik ürün Çin'de üretiliyor. Çin'de üretilmesi ile kalitesi arasında bağ yok. Çin'de çok kaliteli mallar üreten fabrikalar da var, çok kalitesiz ürün üreten de var. Misal Apple.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
P.R.C. Birleşik arap emirlikleri demektir... Bir de oranın ürünleri çinli yatırımcılar tarafından desteklenir... Doğu zaten üretim merkezi olmuş durumda.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
P.R.C. Birleşik arap emirlikleri demektir... Bir de oranın ürünleri çinli yatırımcılar tarafından desteklenir... Doğu zaten üretim merkezi olmuş durumda.
prc Çin halk cumhuriyetinin kısaltması tabi ingilizce... 3 yıllık konuyu hortlatmışsın ya...