Çakışır mı?

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Kısa öz soru ve sizdende böle bişe bekliyorum :)

Elimde F-Secure Lisansı var F-Secure kurdum yanına MSE (Microsoft Security Essentials) Kursam çakışma olurmu? MSE yi pasif alsam yada?

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
İkiside Anti-Virüs programı ise evet. Yani çalışsalar bile aynı anda, bir yerde mutlaka çakışırlar.

Ert_Gun

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kısa öz soru ve sizdende böle bişe bekliyorum :)

Elimde F-Secure Lisansı var F-Secure kurdum yanına MSE (Microsoft Security Essentials) Kursam çakışma olurmu? MSE yi pasif alsam yada?

Kesinlikle deneme bence eğer denemediysen çünkü ikisinin beraber çalışabileceğini düşünmüyorum. Bu iş için Antivirüsler ile beraber uyumlu çalışan isteğe bağlı güvenlik yazılımları mevcut fakat iki antivirüsün aynı anda çalışması tam anlamıyla bilgisayarda karmaşaya yol açabilir. Örneğin Bitdefender ile beraber Threatfire yazılımını kurmuştum ve ikiside çok mükemmel ve uyum içinde çalıştı, fakat Bitdefender ile Avg free versiyonunu aynı anda çalıştıramamıştım. Yani demek istediğim iki antivirüs aynı anda çalışmıyor :hammer:

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Problem yaratir cakisma ve sistem kararsizligi ortaya cikar
Size tavsiyem her zaman 1 Antivirus programi kullanin..

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
MSE kimseye hırlamaz da, F-Secure artislik yapar tahminen.
Win 7 kuruluysa o aralarını bulur.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bence bilinçsizce hiç denemeden konuşuyorsunuz... Her program çakışacak uyumsuzluk gösterecek diye bi kuralmı var.. MSE her türlü antivirüs ve internet security programlarıyla uyumlu bi şekilde çalışabilen bi programdır... Üstelik ağır ve sistemi kasan bi programda değildir... Bence dene sorun çıkarmayacaktır...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
İki antivirüs yüklersen illaki bir yerde çakışır.

Hem ne gerek var.F-Secure kur,yeter o..