Bütçem var, Fikrim çok sizce hangi yolu izlemeliyim?

Sizce hangisi?

• Apple İPhone 8 Plus 64GB

• Samsung Galaxy Note 8 64GB

• Boşver OnePlus 5T al

• ya da bekle Mi7 al

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bütçem 4.000TL +5/-5 oynama olabilir.

Başta size istediğim telefon modelini anlatmak istiyorum.

Benim için en önemli özellikleri önem sırasıyla yazıyorum;
1-!!!Stabilite!!!
2-Performans
3-Kamera

8 Ocak'da yurtdışından gelecek olan bir akrabamızın üzerine telefon kaydettireceğiz fakat ben kullanıcam. Bu yüzden almayı düşündüğüm yer applekutusu.com . Bu siteyi de Hakkı Abi'den öğrendim zaten. Kullanmayı çok istediğim telefon İPhone'un 8 Plus modeli ama ekran kasa oranıyla beni cezbeden bir de Note8 var. Benim Android'e karşı olan "İPhone kadar stabil değil" yargım yüzünden de Note8 almak istemiyorum. Bunun nedeni belki de bugüne kadar kullandığım telefonların hiçbirinin amiral gemisi olmaması ve hiç ios kullanmadığım için android'den sıkılmış olmam bilemiyorum. Ama nedense beni İPhone kullanmaya iten bir şeyler var. Gece çekimi kötü olsa da güneşli ve normal zamanlarda gerçeğe en yakın rengi vermesi, sunduğu teknik servisin ve garantinin gördüğüm kadarıyla çok iyi olması (karşıda muhatabın olmasından bahsediyorum), android'de karşına gelen o saçma sapan hata mesajlarını ios'da android'deki kadar görmemen.
Ben eğer bir telefona bu kadar para veriyorsam, beni en azından 4 yıl üzmemesini isterim. Ama gördüğüm kadarıyla 2 yıl sonra android ve ios karşılaştırıldığında nedense ios android'e karşı daha stabil kalıyo ve ben dahil öğrenciler için önemli olan fiyatının android telefonlara nazaran daha yavaş düşmesi (bence bu biz öğrenciler için çok önemli bir şey.)

Tabi son çıkan ve doğruluğu kanıtlanan bu "Apple İPhone'ları yavaşlatıyor!" konusu beni etkilemedi değil. Tabi bence mantıklı bir açıklama yapılsa da, Hakkı Abi'nin "İPhone 7'ler bariz çok yavaşladı" sözü benim aklıma kazındı. Ben de bu stabilite, performans ve kamera karşılaştırmalarının arasında kaldığım için size sormak istedim. Her ikisinin de ayrı işletim sistemli olması ve kendilerine has "en iyi" kategorisinde bulundurdukları özellikler olduğu için karar veremiyorum.

Eğer satın alırsam bana maliyetleri;
Samsung Galaxy Note8 64GB(3.300TL) + Kayıt Parası(150TL) + Kılıf(50TL) + Ekran Koruyucu(120TL) = 3620TL
Apple İPhone 8 Plus 64GB(3700TL) + Kayıt Parası(150TL) + Kılıf(50TL) + Ekran Koruyucu(120TL) = 4020TL
8plusak.png
note8ak.png

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bunların için de note 8 derim ama fiyatı neden bu kadar uygun onu anlamadım

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bunların için de note 8 derim ama fiyatı neden bu kadar uygun onu anlamadım

Anlattığım gibi yurt dışından gelme cihazlar olduğu için herhangi vergi ödemeden alınmışlar ve ben sadece kayıt parası olan 150TL verip alabiliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ7 845 ile gelecek haliyle 5T ve Note 8'den daha güçlü olacak.
Cihaz bütünlüğü olarak Note 8 burdakilere tokatlar.
S9'u Mİ7'yi ve OnePlus 6'yı beklemeni tavsiye ederim. Bütçen çok yüksek.
Bunların arasından ben Note 8 alırdım. Mİ7 için yorum yapmak için biraz erken gibi
Anlattığım gibi yurt dışından gelme cihazlar olduğu için herhangi vergi ödemeden alınmışlar ve ben sadece kayıt parası olan 150TL verip alabiliyorum.
Bunların hiç garantisi yok.
Hepsi buradada ithalatçı garantili Note 8 3400 TL
Hiç olmadı gider THH'ye verirsin. Apple kutusundan alacağın cihazın hiç bir şekilde bir garantisi yok.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Tabikide Samsung Galaxy Note 8 en mükemmel tercih olacaktır :)

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mİ7 845 ile gelecek haliyle 5T ve Note 8'den daha güçlü olacak.
Cihaz bütünlüğü olarak Note 8 burdakilere tokatlar.
S9'u Mİ7'yi ve OnePlus 6'yı beklemeni tavsiye ederim. Bütçen çok yüksek.
Bunların arasından ben Note 8 alırdım. Mİ7 için yorum yapmak için biraz erken gibi

Bunların hiç garantisi yok.
Hepsi buradada ithalatçı garantili Note 8 3400 TL
Hiç olmadı gider THH'ye verirsin. Apple kutusundan alacağın cihazın hiç bir şekilde bir garantisi yok.

Kullanmaya başladığın anda 1 yıl garanti vermiyorlar mı?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
M

Murat Burç

SDN Okuru
Kullanmaya başladığın anda 1 yıl garanti vermiyorlar mı?
Hayır benim bildiğim Apple kutusu herhangi bir garanti vermiyor.,
Hepsi burada vb sitelerde ithalatçı garantili adıyla satılan cihazların 2 yıl delta, evo tarzı servislerde garantisi var. Ve bu garantiye dayanarak Tüketici haklarına başvurabiliyorsun. Kaldı ki ithalatçı servisleri de yeri geldiğinde ilgileniyorlar.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bana, bi telefona bu kadar para vermek baştan çok saçma geliyor zaten ama amiral gemisi ve stabil bir telefon kullanmak istiyorum artık!!!
Hayır benim bildiğim Apple kutusu herhangi bir garanti vermiyor.,
Hepsi burada vb sitelerde ithalatçı garantili adıyla satılan cihazların 2 yıl delta, evo tarzı servislerde garantisi var. Ve bu garantiye dayanarak Tüketici haklarına başvurabiliyorsun. Kaldı ki ithalatçı servisleri de yeri geldiğinde ilgileniyorlar.

Sitesinde İPhone için 1 Yıl Garanti yazıyor, ben yine emin olmak için sorarım.

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
Bana, bi telefona bu kadar para vermek baştan çok saçma geliyor zaten ama amiral gemisi ve stabil bir telefon kullanmak istiyorum artık!!!

Sana seçenek sunduk tercih etmek sana kalmış aklına cihazla ilgili sorular takılırsa sor cevaplarız

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tüm cihazların tabiri caizse öküz gibi donanımı var.
5T saf android arayüzü ile süper bir hız sunarken Mİ7 845'e güveniyor. Note ise klasik Note serisi cihaz uzun süre götürür ve arayüzü aşırı işlevsel.
Note 8'i 4000'e Samsung TR garantili olarak bulabilirsin. Ama şahsen fiyat kaygın olduğu için Mİ7'nin ve OP6'nın fiyatını kesinlikle beklemelisin. Mİ7 2500'e falan çıkarsa tüm cihazlar fasa fiso olur.
Sitesinde İPhone için 1 Yıl Garanti yazıyor, ben yine emin olmak için sorarım.
Benim bildiğim Apple'ın yurt dışı garantisi ülkemizde geçerliliğini yitirdi. @Hakkı Alkan 'ın bunu söylediğini bir kaç videoda duydum diye hatırlıyorum.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben biraz sabırsızım ve Mi7 2018 ilk çeyreğinde çıkacağı için çok da beklemek istemiyorum. Şuan kullandığım cihazdan hiç memnun değilim ve 8 ocak da gelecek olan akrabamızı da değerlendirmek istiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben biraz sabırsızım ve Mi7 2018 ilk çeyreğinde çıkacağı için çok da beklemek istemiyorum. Şuan kullandığım cihazdan hiç memnun değilim ve 8 ocak da gelecek olan akrabamızı da değerlendirmek istiyorum.
Hocam buradan alacağın ithalatçı garantili cihazın hem THH'ye götürebileceğin bir garantisi olacak hem deyurt dışıa yakın fiyatlarla gelecek.
Bütçe kaygın var. Mİ7'yi beklemelisin. Note 8 şuan 3400 TL ithalatçı garnatili olarak hepsi buradada bulunuyor. Note 8 TR garantili olarak 4000'e bulunuyor. Hem biraz daha beklersen bu fiyatlar biraz daha düşer. 5T'nin TR fiyatı belli olur bence bekle

Reaksiyon puanı
68
Hemen şimdi alıcam diyorsan note 8 al yok biraz daha beklerim diyorsan Mi7 ve one plus 6 bekle bir göz at derim

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Beklemek şuan için en mantıklısı. Tmmdır eyv

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yükseliyorlar ve inmek bilmiyorlar.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Bütçem 4.000TL +5/-5 oynama olabilir.

Başta size istediğim telefon modelini anlatmak istiyorum.

Benim için en önemli özellikleri önem sırasıyla yazıyorum;
1-!!!Stabilite!!!
2-Performans
3-Kamera

8 Ocak'da yurtdışından gelecek olan bir akrabamızın üzerine telefon kaydettireceğiz fakat ben kullanıcam. Bu yüzden almayı düşündüğüm yer applekutusu.com . Bu siteyi de Hakkı Abi'den öğrendim zaten. Kullanmayı çok istediğim telefon İPhone'un 8 Plus modeli ama ekran kasa oranıyla beni cezbeden bir de Note8 var. Benim Android'e karşı olan "İPhone kadar stabil değil" yargım yüzünden de Note8 almak istemiyorum. Bunun nedeni belki de bugüne kadar kullandığım telefonların hiçbirinin amiral gemisi olmaması ve hiç ios kullanmadığım için android'den sıkılmış olmam bilemiyorum. Ama nedense beni İPhone kullanmaya iten bir şeyler var. Gece çekimi kötü olsa da güneşli ve normal zamanlarda gerçeğe en yakın rengi vermesi, sunduğu teknik servisin ve garantinin gördüğüm kadarıyla çok iyi olması (karşıda muhatabın olmasından bahsediyorum), android'de karşına gelen o saçma sapan hata mesajlarını ios'da android'deki kadar görmemen.
Ben eğer bir telefona bu kadar para veriyorsam, beni en azından 4 yıl üzmemesini isterim. Ama gördüğüm kadarıyla 2 yıl sonra android ve ios karşılaştırıldığında nedense ios android'e karşı daha stabil kalıyo ve ben dahil öğrenciler için önemli olan fiyatının android telefonlara nazaran daha yavaş düşmesi (bence bu biz öğrenciler için çok önemli bir şey.)

Tabi son çıkan ve doğruluğu kanıtlanan bu "Apple İPhone'ları yavaşlatıyor!" konusu beni etkilemedi değil. Tabi bence mantıklı bir açıklama yapılsa da, Hakkı Abi'nin "İPhone 7'ler bariz çok yavaşladı" sözü benim aklıma kazındı. Ben de bu stabilite, performans ve kamera karşılaştırmalarının arasında kaldığım için size sormak istedim. Her ikisinin de ayrı işletim sistemli olması ve kendilerine has "en iyi" kategorisinde bulundurdukları özellikler olduğu için karar veremiyorum.

Eğer satın alırsam bana maliyetleri;
Samsung Galaxy Note8 64GB(3.300TL) + Kayıt Parası(150TL) + Kılıf(50TL) + Ekran Koruyucu(120TL) = 3620TL
Apple İPhone 8 Plus 64GB(3700TL) + Kayıt Parası(150TL) + Kılıf(50TL) + Ekran Koruyucu(120TL) = 4020TL
Ekli dosyayı görüntüle 31711Ekli dosyayı görüntüle 31712
Hemen alacaksan One plus 5t uygun fiyatıyla alınır,Yüksek fiyat olarak ise note 8 alınır,beklersen s9'u mi 7 yi bekleyebilirsin.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
ithalatçı note 8 alın derim.bir sorunda thh'ye giderseniz.sadece biraz beklerseniz.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,385
En çok işlevsel olan Galaxy Note 8'i tercih etmezseniz sonra bir daha bütçeniz yetmeyebilir