Bulaşıklara Elde Ön Yıkamaya Son Veren Bulaşık Makinesi: LG D1455CF

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Bulaşıklara elde ön yıkamaya son verdiren 10 yıl motor garantili Bulaşık Makinesi: LG D1455CF

large01.jpg

Renk: Gümüş rengi
Yıkama Kapasitesi: 14 kişilik bulaşık
Yarım Yük Seçeneği: Var
Enerji verimliliği: A++
Yıkama performansı: A
Kurutma: A
Gürültü seviyesi (dB):38
Su tüketimi (litre): 9

Programlar
Hassas
Hızlı
Otomatik Yıkama
Çift Duşlama
Ekonomik Yıkama
Detaylı Bilgi

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
bu lg o kadar mı güveniyor bunlara on yıl motor garantisi veriyor yani fark ne buradaki ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Yani diğer markalardan ne farkı varda 10 yıl garanti veriyor bu makinelere

grasorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten kim elde ön yıkıyormuşsa

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
zaten kim elde ön yıkıyormuşsa
ön yıkamayınca anlaşılır ne olacağı..ön yıkanmazsa filtre ve pompa tıkanır..demekki pompa sistemi değişik.bana göre arıza makinesi...motor 10 yıl garantiliymiş(bulaşıkta en son arıza yapan yer MOTOR)....benim bosch 20 yıllık hala canavar(sıx star)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bulaşıkları daha çok çizer mi?

Reaksiyon puanı
10,325
cidden ön yıkama olmaksızın işini yapabilecek bir makine o fiyatı hakeder diye düşünüyorum, üstelik de on yıl gibi inanılmaz bir garanti sunuyorsa...

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
İçinde çöp öğütme makinasıda varmı acaba ...

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@|SeYYaH|; evet bu makina ile bulaşıkları elde yıkamaya gerek kalmıyormuş. @zatura; çöp öğütme makinesi yok. bunun yerine sık sık içindeki filtrelerin temizlenmesi gerekiyor. (du daha doğrusu) çünkü yeni çıkan bazı tablet deterjanlar o temizliği de yapıyor.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ön yıkama işine sinir oluyorum zaten. Çamaşırları ön yıkama yapmadan yıkıyoruz da bulaşıklar niye yıkanmıyor? Makine dediğin; zaman, su ve enerji tasarrufu değil mi?

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ön yıkama işine sinir oluyorum zaten. Çamaşırları ön yıkama yapmadan yıkıyoruz da bulaşıklar niye yıkanmıyor? Makine dediğin; zaman, su ve enerji tasarrufu değil mi?

yıkanıyor işte sinirlenme hemen :)

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kapak tam açıkken içini gösteren resmi niye eklemezler ki...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
9 lt su harcıyormuş, bizim makine gönder baba gönder mantığıyla çalışıyor kesin:)
Bir de bardaklar felan acayip çiziliyor. Bunun sebebini annem kireç diyor ama makinede giriş kısmında kireç filtresi olması gerekmez mi?
10 yıldan fazladır aynı makineyi kullanıyoruz deterjan koyma kapağı hafif arızalı diye değiştirmek istedik, 120 ya da 150 lira fiyat istemişlerdi:)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
kapak tam açıkken içini gösteren resmi niye eklemezler ki...

internetten aradım bende bulamadım açık halini. birgün teknosaya gidersem çekerim fotoğrafını eklerim buraya.

9 lt su harcıyormuş, bizim makine gönder baba gönder mantığıyla çalışıyor kesin:)
Bir de bardaklar felan acayip çiziliyor. Bunun sebebini annem kireç diyor ama makinede giriş kısmında kireç filtresi olması gerekmez mi?
10 yıldan fazladır aynı makineyi kullanıyoruz deterjan koyma kapağı hafif arızalı diye değiştirmek istedik, 120 ya da 150 lira fiyat istemişlerdi:)

kireç filtresi olsa bile onlarda kireç tutuyor ki. çünkü sularımızın maşallahı var.
ama deterjan kapağınızın arızalı oluşu bile bardakların çizilmesine sebep olabilir.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kireç filtresi olsa bile onlarda kireç tutuyor ki. çünkü sularımızın maşallahı var.
ama deterjan kapağınızın arızalı oluşu bile bardakların çizilmesine sebep olabilir.
İşte kireci tutması lazım. Şanlıurfada(Atatürk Barajı) olduğumuzda suda hiç kireç yoktu. Giresuna geldik çaydanlık kireç tabanlı oldu resmen.
Doğal olarak bulaşıkları da etkileri, bardaklar şeffaflıktan buz rengine dönüyor. Çizikler de cabası.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
İşte kireci tutması lazım. Şanlıurfada(Atatürk Barajı) olduğumuzda suda hiç kireç yoktu. Giresuna geldik çaydanlık kireç tabanlı oldu resmen.
Doğal olarak bulaşıkları da etkileri, bardaklar şeffaflıktan buz rengine dönüyor. Çizikler de cabası.

tablet deterjan deneseniz. fairy'nin mavi olanlarını.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Kafa karıştırıcı bir başlık olmuş, zaten bütün bulaşık makinelerine kirliler konulmadan içindeki artıklar çöpe atılır, artıklarla içine korsak hiçbir makine çalışmaz.
Ve ben makinemde 15 yıldır ön yıkama yaparım nesi kötü, LG çamaşır makinesi işinde kötü bulaşık makinesindede böyle sloganlarla boş işler peşinde.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Kafa karıştırıcı bir başlık olmuş, zaten bütün bulaşık makinelerine kirliler konulmadan içindeki artıklar çöpe atılır, artıklarla içine korsak hiçbir makine çalışmaz.
Ve ben makinemde 15 yıldır ön yıkama yaparım nesi kötü, LG çamaşır makinesi işinde kötü bulaşık makinesindede böyle sloganlarla boş işler peşinde.

oncelikle makinenizde on yikama yapmaniz tabi ki kotu degil. bu makinede elde yikamadan kirlilerin makineye konuldugu belirtiliyor. "elde on yikamaya son" deniliyor baslikta da..tabi kirlilerde bulunan copler cope atilacak. ama biz bayanlar cope doktukten sonra birde suyun altinda sungerle iyice kiri siyirir oyle makineye koyariz.

bu arada, kac tane lg camasir makinesi veya bulasik makinesi kullandiniz?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671

Acımasız ve ön yargılı bir eleştiri olmuş gibi... :)

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Acımasız ve ön yargılı bir eleştiri olmuş gibi... :)

Ön yargı - peşin hüküm nedir bilirim.

Bir söz vardır her marka herşeyi yapamaz, tam 45 yıldır beyaz eşya ve klima hobimdir ne nerede üretilir, neyin ürünü alınır alınmaz bizzat bilrim, izmirde tanımadıgım bayi, satış elemanı yok gibidir.

15 yıldır ön yıkama yaparımdan kasıt kötü bir şeymi anlamadım, içindeki katı şeyler çöpe atılır ve direk makineye korum hiçbir durulama yapmam iki günde bir makine full çalışır evde.

LG buzdolapları ve klimaları çok iyi diğer ürünlerini beğenmiyorum,

Ama beğenen alır hiçbir mesajımda LG almayın demedim ben tanıdıklarıma sla aldırmam.

oncelikle makinenizde on yikama yapmaniz tabi ki kotu degil. bu makinede elde yikamadan kirlilerin makineye konuldugu belirtiliyor. "elde on yikamaya son" deniliyor baslikta da..tabi kirlilerde bulunan copler cope atilacak. ama biz bayanlar cope doktukten sonra birde suyun altinda sungerle iyice kiri siyirir oyle makineye koyariz.

bu arada, kac tane lg camasir makinesi veya bulasik makinesi kullandiniz?

Makineye konulacak kirliler içinde katı atıklar, (kemik, kabuk) gibi zaten çöpe atılır ve geri doğru makineye koyarız hiç ben duruladığımı bilmem zaten birer gün ara ile evde bulaşık makinesi Full çalışıyor ve iki dolumda bir ıslatma (ön yıkama yada durulama yaptırırım) buda 3-5 litre su ile olur.
Yemekten sonra hemen masa kaldırılırsa hiçbir çanak, bardak, tabak içinde kuruma olmayacağı için direk içindekiler çöpe yıkanacak olanda hemen makineye, açarım durulamayı 3-5 dakika ıslatır bekletir (oda gerekirse)
Bir çok LG ürün kullandım çevremde alanlar oldu ben geri verdim çamaşır makinesi aşırı sesli idi.
Yıkamada değil sıkmada dengelemesi zayıf olduğu için vuruntu yapıyor bu konuda LG başarılı değil.

Ayrıca izmirde mağazalara çağırırlar bir çoğu arkadaşım, kurulumunda deneme çalıştırmasındada bulunurum, alan arkadaşlarımı sık sık ziyaret ederim.

İlla bir şey hakkında fikir sahibi olmak için almak gerekmiyor ben emekli, bir adamım hayatımın önemli bir bölümü servislerde - satış mağazalarında geçiyor hobim bu.
Amacım klasik insanımız gibi çamur atmak değil bilgilendirmek, yada nende var kötü ama iyi diyeyim sende yancıda değilim.
Ben LG kötü demedim bu iki ürünü iyi değil dedim ama ilerde kendini geliştiri mükemmel olur alınır.

Bakın mesela dünyada daıkın klimada liderdir ben üstüne klima tanımam ama her ürünüde alınır değil marka olarak iyi son 2 senedir model olarak kalite sıfır.

Enjoy ve V serisi.
Bir çok amrka böyle siz her kalite diye bilinen markaların herşeyinin iyi olduğunu sanmayınız.