Bu sitem ile neler yapabilirim?

badoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LENOVO - YOGA 3 Monitör 11.6 almayı düşünüyorum. İşletim sistemi İntel Broadwell Core M 800 mhz. Photoshop ve movie maker kullanabilirmiyim. Bilgisayarın diğer özellikleri ise şöyle;

Fiyatı 2400 TL
8 GB RAM DDR3L; Depolama: SSD (Solid State Drive) 128GB; Grafik:Ekran Bellek Active Matrix LCD (TFT) 1920 x 1080 piksel 11.6 "dokunmatik Full HD + çözünürlüğe arkadan aydınlatmalı LED Intel HD Graphics 5300 (entegre); ses: ses kartı ve mikrofon; Ağ Bağlantı: Kablosuz 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.0, Pil: 4 hücreli Li-Ion; İşletim Sistemi: Windows; 8.1

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Photoshop bile kullanamayacağın bir bilgiyarar 2400 tl ödenirmi hiç? Photoshop kullanmak istiyorsan A101 de satılan 700 tl'lik bilgisayarlardan al, yeterli gelir. Paranın üstü ile de güzel bir tatile çıkarsın.

badoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Profesyonel anlamda kullanmayacağım bu programları öyle 4k çözünürlükteki resimlerle oynamayacağım. Lazım olursa diye böyle ufak tefek video kesme resim düzenleme gibi işlemler yapabilirmiyim diye öğrenmek istedim. Normalde sadece ofis programları world exel internet işlemlerinde kullanacağaım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Daha fazlası için de yeterli gelir. Fotograf düzenleme veya Video düzenleme çok ağır işlemler değiller. Her ihtiyacına yeterli gelir. (Oyunlar için bir şey söyleyemem. )

badoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Oyun yüklemiyeceğim. Daha önce Core M işlemcili bir bilgisayar kullanmadım. Fansız ve sessiz olduğunu okudum. Tabi beraberinde ısınmama durumu da hoş. Bunlar doğru mu acaba. Başka konu gibi olacak ama, Core M kullandıysanız eğer, Core M işlemcinin eksileri veya artıları varmıdır ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
O işlemciyi kullanmadım. M (Mobile) işlemciler diğer (Masaüstü) işlemcilerden teknik olarak daha gelişmiş olurlar. Eşdeğer Masaütü işlemcisinden performans olarak daha zayıf, ama enerji tüketimi açısından daha verimli olurlar.