Bu ne KİN 'dir, bu ne düşmanlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
Bu ne KİN'dir, bu ne düşmanlıktır. AKP kazandığında kimin burnu kanadı, kim zarar gördü, neden böyle davranıyorsunuz, sizleri kınıyorum. DTP'yi Allah(C.C.) havale ediyorum. ( 2009 yerel seçimleri )

635c.jpg

grgn.jpg

dtp1.jpg

VAN - MERKEZ

malatya

Profesör
2 Aralık 2007
2,183
6
218
39
ALLAH belalarını versin diyecek bişey yok herhalde...bunu yapanlarda bence gündüz dükkan açıp gece dağa cıkıp askere silah çekenlerdir..yada kandırılan gençlerdir..

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
Van'ın birçok yerinde (Yeni mahalle, xaşort ) DTP'liler açık oy kullanılması için zor kullandılar. Birçok kişiyi DTP'ye oy vermeye zorladılar. Bu demek değil ki, DTP Van'ın tümünde hileyle kazandı. Böyle bir şeyi imâ etmiyorum.

Ancak zorbalıkları arşı aleya dayandı. Gına geldik. 2008 Nevroz 'da Van'da sanki kıyamet yaşadık. Van alt üst oldu. Tabi sizler oralardan birşey hissetmiyorsunuz. Van'ın DTP'nin eline geçmesine sebep olan AKP van yönetimini kınıyorum, bunun müsebbibi Hüseyin ÇELİK'in derhal görevinden alınmasını istiyorum.

DTP tekrardan van'da güçlendi. Halbuki, büyük kan kaybı yaşamışlardı, işte AKP'nin yanlış adayı yüzünden kaybedildi.Yazık. Van'ı 32 yaşında Belediyeciliğin (b)'sinden anlayamıyan biri yönetecek. Yazık. Van biraz düzelmişti, tekrar taş devrine merhaba.

Yazık.

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
Tek sorumlu Hüseyin ÇELİK'dir, istifa etsin. Van'ı bunun yüzünden kaybettik. DTP'nin güçlenmesini sağladık.

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
ALLAH belalarını versin diyecek bişey yok herhalde...bunu yapanlarda bence gündüz dükkan açıp gece dağa cıkıp askere silah çekenlerdir..yada kandırılan gençlerdir..

"Gündüz dükkan açıp, gece dağda askere silah çekenler", bu ifade doğru değildir. Bazı kişiler yataklık edebilirler, fakat bahsettiğiniz ne yazık ki, mümkün değildir. Bu biraz bölgeyi bilmeyen şovenist duyguları ağır basan kişiler tarafından dile getirilmiş, bir şey. Gayet sakıncalı birşeydir.

Van, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Mardin, Siirt, Muş gibi illerde DTP'li seçmenlerden ziyade AKP seçmeni daha baskındır. Bu illerde DTP'ye oy veren bir kısımda mecburen vermektedir, DTP zorlamaktadır.

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
Eğer Böyle bişi varsa Devletin yani iktidar partisin Bu konu özerinde çok ciddi bir şekilde durması lazım.O vatndaşın özgür iradesine müdahale edenlere müdahale etmesi lazım.

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
Eğer Böyle bişi varsa Devletin yani iktidar partisin Bu konu özerinde çok ciddi bir şekilde durması lazım.O vatndaşın özgür iradesine müdahale edenlere müdahale etmesi lazım.

Bu tip durumlar, DTP'nin baskın olduğu, güçlü olduğu mahallelerde yaşanıyor, polisin müdahalesi de çözüm vermiyebiliyor. Şer dirler.

ZorhaK

Rektör
24 Kasım 2008
10,757
259
243
Bu konunun gündem bölümüne taşınmasını talep ediyorum..

Ben de sizler gibi bu durumu kınıyorum ve üzülüyorum.Allah hepsini ıslah eylesin.Ne kadar cahil o kadar dtp gücü...Eğitim şart..

pafter

Doçent
25 Eylül 2007
628
4
0
One Minute AKP!

Genel seçimlerde akp ye oy vermeme rağmen AKP nin bu tavizleri yüzünden AKP bende artık bitmiştir, sadece belediyelerine oy veririm itiraf etmek gerekirse o konuda iyiler. ama...

Bütün bunlara sebep olan tavizleri başımıza iş açacak, mecliste tarihte görülmemiş olaylar yaşanıyor, bir parti resmen terör örgütünü savunuyor ve bunu açık açık dile getirebilecek konuma geldi ve hala Meclisimiz bünyesinde barındırabiliyor, Atatürk'ün kemikleri sızlıyordur, o bu devletii böyle teslim etmedi bizlere!

Yukardaki resimdekiler artık rahat rahat ellerinde bayraklarla dolaşabiliyorlar sıra dışı hareketlerde bulunabiliyorlar, AKP bunları düşündüğü kadar şehitlerimizi düşünmüyor, ayrıca ben oyumu bunlara taviz versinler diye vermemiştim oyumun hakkını istiyorum! veremeyecekler ama bende bundan sonraki Genel seçimlerde oyumu hakedene vereceğim. Kişisel düşüncem olduğu için açıkca söyleyebiliyorum MHP nin değerini burada anlıyorum ve herzaman söylüyorum bir devlette ekonomiden daha önemli şeyler vardır oda vatandır! eğer vatan olmazsa yönetilebilecek ekonomide olmaz!

Bu hareketler bir avrupa yada amerikada yapılsa o ülkelerin nasıl cevap verecekleri ortada bizler demokrasiyi aşmışız fazlasının zarar olduğunun kanıtıdır bu!

Ne kadar cahil o kadar dtp gücü...Eğitim şart..

Ayrıca tam yorumumu göndereceğim sırada bu iletiyi gördüm ve aynen katılıyorum.

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
pafter Olaya bir ülkücü mantığıyla yaklaştığın çok bariz.Söylem ve düşüncelerin bir devlet için tehlikeli olmadığı her kez tarafından kabul edilmiş durumda. sadece fiili durumda devlet müdahale eder.Onların Bizim meclisimizde kürtçe konuşmaları yada orda partizanca tavrını özgürce seslendirmeleri Bizim ne kadar barışçıl ve ne kadar özgürlükçü olduğumuzu kanıtlar. Düne kadar amerikada bir "zenci", ülke bütünlüğü için tam bir tehlike iken, bu gün amerikayı bir "zenci" yönetiyor. ve gördüleki aslında zenci olmanın Ülke bütünlüğü açısından hiç bir tehlikesi yokmuş. Bunu anlamarı 100 yılar aldı. belki zamanında anlasalardı daha az insan ölecekti. hiç bir siyasi fikir dışlanarak yokedilmemiştir, edilmezde.

ExCeLLeNT

Dekan
20 Şubat 2009
5,774
17
218
Allah hepsini belasını verecektir merak etmeyin hiçbirşey karşılıksız kalmayacak öbür tarafta en ufak hareketimizin hesabını soracak Allah bize boşverin onlar orda hesap verip terlerken biz SDN'de muhabbet ediyor olacağız belkide

Bu arada ONE MİNUTE AKP imiş.Hem türkçeyi kirletiyorsunuz diyorsunuz hemde kendiniz kirletiyorsunuz biraz da türkçeye saygılı olun burda en önemli şeylerden biri dilimiz Türkçe akpden daha önemli olamaz.Dikkat edin 1 dakika yazmak için one minute yazıyonuz.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
22 Haziran 2008
397
8
18
lanet olsun tüm baştakilere türkiye ömründe görmediği rezaletleri görüyor ve nedense yakında normal karşılamacak

pafter

Doçent
25 Eylül 2007
628
4
0
pafter Olaya bir ülkücü mantığıyla yaklaştığın çok bariz.Söylem ve düşüncelerin bir devlet için tehlikeli olmadığı her kez tarafından kabul edilmiş durumda. sadece fiili durumda devlet müdahale eder.Onların Bizim meclisimizde kürtçe konuşmaları yada orda partizanca tavrını özgürce seslendirmeleri Bizim ne kadar barışçıl ve ne kadar özgürlükçü olduğumuzu kanıtlar. Düne kadar amerikada bir "zenci", ülke bütünlüğü için tam bir tehlike iken, bu gün amerikayı bir "zenci" yönetiyor. ve gördüleki aslında zenci olmanın Ülke bütünlüğü açısından hiç bir tehlikesi yokmuş. Bunu anlamarı 100 yılar aldı. belki zamanında anlasalardı daha az insan ölecekti. hiç bir siyasi fikir dışlanarak yokedilmemiştir, edilmezde.

O zenciler bir terör örgütü kurup binlerce masum beyazları katletmediler ha beyazlar zamanında zencilere köle muamelesi yaptılar o ayrı bir mesele ama olaya şu anki durum itibari ile bakarsak olay farklı?

Bizde kürtlere ses çıkarmadık hatta bu ülkeyi bir kürt Başbakan ve Cumhurbaşkanı yönetmedimi (Turgut Özal) şu andada dtp içinde aynı yol açıldı ama malesef onlar pkk yı savunuyorlar sorun buradadır. Onlara demokratik yollardan haklar verildi onlar demokratik oldularda bizmi sesimizi çıkardık?

Benim söylemek istediğim bizim kardeşce düşüncelerimize gölge düşürülüyor olduğudur, milliyetçilik Atatürk'ten emanettir bize! hangi millet milliyetçi değildir? kominist bir ülkeyede gitsen vatanseverlik yapar bu milliyetçilik değilmidir? yoksa siz milliyetçileri anlamakmı istemiyorsunuz?

Bütün bunlara rağmen sizin daha önceki yorumlarınızdan bildiğim kadarıyla tarafsız düşünen objektif olmaya çalışan birisiniz ama o insanların düşünüldüğü kadar bugüne kadar verilen şehitlerimiz ve bundan sonra bu uğurda vereceğimiz şehitlerimizde düşünülmelidir diye düşünüyorum. (Adalet Yani) Bunlara rağmen benimde kürt arkadaşlarım var bunlara şiddetle karşı çıkıyorlar onları aynı kefeye koymuyoruz tabi ama kendilerini artık pkk dan arındırsınlar.

Yukarıdaki partiden bahsederken kişisel düşüncem olduğunu belirtmiştim! sen istediğin gibi düşünebilirsin!

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
One Minute AKP!

Bu hareketleri bir avrupa yada amerikada yapılsa o ülkelerin nasıl cevap verecekleri ortada bizler demokrasiyi aşmışız fazlasının zarar olduğunun kanıtıdır bu!

Bir doğulu olarak şunları söylerim; şiddet ile bu sorunu çözmek imkansızdır. 1990'lı yılların başından itibaren 1998'li yıllara kadar amerikan veya avrupanın uygulayamacağı bir şiddet yansıtıldı. 40 bine yakın PKK militanı öldürüldü, bu rakama yakın yaralı mevcuttur. Onlarca köy boşatıldı, 4 bine yakın faili meçhul yaşandı, o günleri çok iyi hatırlıyorum, Van'da onlarca kişinin kaybolduğunu ve öldüğünü gördük.Halk Polis tarafından çok şiddet gördü.

Bunlar devlet eliyle yapıldı. O günleri çok iyi hatırlıyorum, liseden mezun olan yüzlerce kişi o gün dağlara çıkıyordu. Devletin nasıl şiddet uyguladığını herkes iyi biliyor, ancak hiç bir işe yaramadı. 1995 'te pkk zayıfladı, ancak 1998'li yıllardan sonra tekrar güçlendi. Hem insan gücü, hem lojistik, hem de silah manasında.

Evet, AKP ile gelen özgürlükçü ve hizmet anlayışı doğuda sempati ile karşılandı. 2007 genel seçimlerinde diyarbakır ve van'da AKP DTP'den çok fazla oy almıştır. Ancak bu yerel seçimlerde yanlış aday seçimi van ve siirt'in DTP'ye geçmesine sebep olmuştur. Iğdır'da MHP'nin oyları bölmesiyle DTP aradan çıkarak kazandı. % 32 civarı AKP, % 29 MHP ve % 36 ile DTP aradan çıkmıştır. Burada oyları MHP bölmüştür. Iğdır bu yüzden DTP'nin eline geçti.

Diğer batman gibi illerde ise AKP'nin türk milliyetçisi olduğu propagandası yapıldı. Özellikle sınır ötesi operasyonlar tepki aldı. DTP tarafından hain ilan edildi. Buradan da oy kaybetti. Sn.Erdoğan'ın söylemlerinde bazı hataları oldu.

Olaylara duygusal bakmak yerine objektif ve çok yönlü bakmak gerekir. Öyle silahla falan çözülmüyor. Eğer çözülebilecekse de bu vakitten sonra kesinlikle olmaz. Olursa kangren olur. Bölgeyi bilen biri beni daha iyi anlar.

pafter

Doçent
25 Eylül 2007
628
4
0
Bir doğulu olarak şunları söylerim; şiddet ile bu sorunu çözmek imkansızdır.

Olayın özeti budur, baştan beri bunu söylüyoruz zaten, ne oradan be buradan kan akmasın! aynı Bayrak altında birlik olup ekmeğimizin derdine bakalım.

Yolda yürürken patlayan bir bomdan ölen bir kadının eşinin ve çocuklarının psikolojisini düşebiliyormusunuz! asker oraya gidiyorsa bunlar yaşanmasın adına gidiyor! o bölgede sorun olmasa emin olun İzmir yada Ankara'dan daha iyi duruma gelir o bölgeler.

BeyaZayeB

Profesör
11 Kasım 2008
2,191
19
218
allah belalarını versin...

ergenekon ve doğan medyası işide hallolunca allah hepsinin öyle bir belasını vericekki bir daha doğrulamayacaklar..

bu seçimler iyi veya kötü sonuçlandı..

şimdi icraat zamanı şimdi çürükleri temizleme zamanı..% de 100 eminimki dtp=pkk zihniyeti bir dahaki seçimlerde yerin dibine girecek..

ansiklopedi

Öğrenci
11 Mart 2009
14
0
0
Olayın özeti budur, baştan beri bunu söylüyoruz zaten, ne oradan be buradan kan akmasın! aynı Bayrak altında birlik olup ekmeğimizin derdine bakalım.

Evet, haklısınız. Çok şey söylenebilir bu konuda. Ancak temenniniz ile bitiyorum.

Son cümlenizin geçmiş ile bağlantısının olmadığına dikkatinizi çekmek isterim. O da Mareşal Fevzi ÇAKMAK'ın açıklamasıdır. Şöyle ki; cumhuriyet devrinde o bölgeye hizmet götürmek isteyen bürokrat kesimini ÇAKMAK engellemiş ve demiştir ki; (1922-44) ( ... ), "Biz bu Kürtlerin okumamışlarıyla baş edemiyoruz, bir de onları okutursanız nasıl başa çıkacağız?"

Cumhuriyetin ilk dönemlerinde tutum buydu.

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
pafter Kareşim, verilen şehitleri neden düşünmediğimizi belirmeye çalışmısın. Bizim aslında düşündüğümüz nokta tamda burası. yani bundan sonra şehit veilmemesi için ne yapamak gerekir? sorusunu sürekli sorup duruyoruz. Doğuda halk devlet tarafından dıışlandığını hisetmekte,düşünmekte .devlet en ufak bir tepki verdiğinde DTP bunu en iyi şekilde kulanarak halkın yeiden devlete sırt çevirmesini sağlamakta.Bu nedenle " Devlet" söylemlerinde çok daha dikkatli olmalı,kuracağı cümlenin başına ve sonuna mutlaka "sizleri seviyoruz" kelimesini eklemeli.Şunu unutma her kez kendisini sevenin yanında yer almak ister.hata o kişi yanlış yerde olsa, yanlış yolda gitse bile. PKK'yı yok edecek tek güç "sevgidir". Bu öncelikle devletin sonrada bizlerin görevidir.

lawezor

Öğrenci
9 Mart 2009
48
0
0
yukarıda bela okuyanlar sizi ALLAH'a havale ediyorum bir DTP li olarak bu faşist zihniyetle elbet hesap vereceksiniz bu dünyada olmasa bile ahirette...ALLAH'tan korkun ALLAH'tan ben doğuda yaşıyorum ve neyin ne olduğunu biliyorum sizin gibi atgözleriyle bakmıyorum dünyaya...

habibineccar

Asistan
15 Mart 2009
273
0
0
ya niye anlamak istemiyorsunuz daha hangi lisanla yazalım
ahkam kesen beyler akşam olunca ailenizlesiniz mis gibi uyku
oradaki kardeşlerimizin çoğu ilçede köyde mezrada ve gece yanlız ailesi yanlız çocukları yanlız yapacakları en ufak hatayıda .... öderler ha istanbulda mesela bağcılarda farklımıdır
kızını dağa gönderir zevktenmi başına gelecekleri bilmiyorlarmı baba çaresiz geride 10 çocuk var hele babasız 10 çocuk olursa
hayır devlet onları yanlız bırakıyor vae yapılan bazı yanlış uygulamalar onları kan içen vampirlerin kucağına itiyor
şimdi empati yapın kendinizi o çaresiz insanların yerine koyun
sakın olakı kınamayın başınıza gelmesin
ergenekonu takip ediyorsunuz kimi kime şikayet edeceksiniz herşey grift olmuş en büyük olay uyuşturucunun dünyaya açılan kapısı rant büyük helal süt emmemişler mevcut
yani hariçten gazel işkembe-i kübradan sallamak yok

Ulusalcıların otelindeki DTP kongresi

Ergenekon tutuklusu Türk Metal Sendikası Genel Başkanı 'ulusalcı' Mustafa Özbek'in DEHAP'ın devamı olan DTP'ye evsahipliği yaptığı ortaya çıktı.

Sahte rapor alarak askerlikten kaçan Nurettin Demirtaş'ın DTP Genel Başkanı seçildiği kongrede de İstiklal Marşı okunmamış, askerle girdikleri çatışmalarda ölen teröristler için saygı duruşu yapılmıştı.
Zaman'da bugün yayımlanan habere göre Ergenekon iddianamesinde Türk Metal Sendikası Manisa Şube Başkanı Mehmet Ali Özaltın'ın Özbek'in DEHAP ile ilişkilerine yönelik sözlerine yer verilmişti. İddialara göre DEHAP, 2003 yılında kongresini yapabilmek için uzun süre yer aramış, ancak kimse DEHAP'a salon vermeyince Yalçın Küçük'ün araya girmesiyle Mustafa Özbek, Türk Metal'in sahibi olduğu Büyük Anadolu Oteli'ndeki Mustafa Özbek Spor Salonu'nda kongresini yapmıştı. Özbek'in verdiği salonda 9 Haziran 2003 tarihinde yapılan DEHAP kongresinde İstiklal Marşı okunmazken PKK elebaşısı Abdullah Öcalan lehine slogan atılmıştı.
DEHAP'IN HALEFİNE DE KUCAK AÇMIŞ!
Ancak milliyetçi-ulusalcı olarak bilinen Özbek'in DEHAP'a yaptığı jestin aynısını, yerine kurulan DTP'ye de yaptı. Buna göre 8 Kasım 2007'de Ankara'da yapılan DTP'nin 2. Olağan Kongresi de Türk Metal'in sahibi olduğu Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirildi. Mustafa Özbek'in ismini taşıyan salonda yapılan kongre de önceki parti kongrelerinde olduğu gibi "Özgürlük ve demokrasi şehitleri" adına bir dakikalık saygı duruşu ile başlarken, İstiklal Marşı okunmadı. Kongre"nin yapıldığı salona, "Demokratik sosyalizm ışığında, özgürlüğün zaferine yürüyoruz", "Demokratik özerklik ile demokratik Cumhuriyete" pankartları süslemişti. Kongrede yapılan konuşmalarda o dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen sınır dışı operasyon ağır bir dille eleştirilmişti.
ASKER KAÇAĞI GENEL BAŞKAN
Kongreye tek aday olarak katılan ve daha önce Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası alan Nurettin Demirtaş, DTP Genel Başkanı seçilmişti. Ancak kısa bir süre sonra Demirtaş'ın askere elverişli olmasına rağmen sahte raporu alarak askere gitmediği ortaya çıkmıştı. Almanya dönüşü gözaltına alınarak yargılanan Demirtaş, 29 Nisan'da Safranbolu Yazıköy'de bulunan 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'na teslim edilmişti. Buradaki acemi askerlik eğitimini tamamlayan Nurettin Demirtaş, halen usta birliğini Tokat Jandarma Komutanlığı'nda askerlik görevini yapıyor.
http://www.haber7.com/haber/20090331/Ulusalcilarin-otelindeki-DTP-kongresi.php

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...