Yardım bu modellerden hangisini almak mantıklı?

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
arkadaşlar bu 2 modelden hangisini almak mantıklı? amazon tr ve satıcı amazon olan laptoplar almak zorundayım daha yeni victus 16 aldım ancak pixel,ışık sızması ve ekranı patates oldugu icin iade edicem

(oyun oynamayacağım yalnızca youtube intenrette takılma ve amatör seviye adobe premiere pro kullanıcam şuanki laptobum 8 senelik oldugu icin fiyatlar dahada artmadan değiştirmek istiyorum)

Lenovo Ideapad Gaming 3, 15.6 inç FHD, Intel Core i7-11390H, 16GB RAM, 1TB HDD + 256GB SSD, GTX1650 4GB, FreeDos, 82K100KETX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6 inç FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3050 4GB, Windows 11 Home, 82K201P5TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Hem islemcisi yeterli hem de ekrani epey iyi. Kasasi vs. oldukca kaliteli memnun eder muhakkak.

Eger borsa uygulaman macOS destekliyorsa sahsen yerinde olsam M2 MacBook Air alirdim.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Hem islemcisi yeterli hem de ekrani epey iyi. Kasasi vs. oldukca kaliteli memnun eder muhakkak.

Eger borsa uygulaman macOS destekliyorsa sahsen yerinde olsam M2 MacBook Air alirdim.
ekranı radeon graphics diyo yani ne oluyo bu hangi model rtx 3050 den iyimi

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
5600H'nin dahili grafik birimi. Oyun oynamayacagim diyorsun, kullanacagin programlarin da ekran kartiyla isi yok zaten. Kullanmayacagin donanima ekstra para vermeni onermem.
Bende aynı fikirdeyim. Ekran kartını kullanmanıza gerek olmadığı için ekranı ve işlemcisi çok daha iyi bilgisayar seçebilirsiniz.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bende aynı fikirdeyim. Ekran kartını kullanmanıza gerek olmadığı için ekranı ve işlemcisi çok daha iyi bilgisayar seçebilirsiniz.
peki adobe premie pro ile video edit kurgu yapma yapma fikrimde var öğrenmeye başlıcam bu laptop ihtiyacımı karşılarmı?

cipira

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki adobe premie pro ile video edit kurgu yapma yapma fikrimde var öğrenmeye başlıcam bu laptop ihtiyacımı karşılarmı?
ne olur olmaz sen hem işlemciyi hem de ekran kartını iyi seç. bazı programlar özellikle edit kurgu programlarının çoğu ekran kartına da bakar.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
5600H'nin dahili grafik birimi. Oyun oynamayacagim diyorsun, kullanacagin programlarin da ekran kartiyla isi yok zaten. Kullanmayacagin donanima ekstra para vermeni onermem.
victus 16 modelinide dün kurdurdum dünden beri kullanıyom iade edicem etmeden önce kullanma limiti varmı şu kadar saat falan ? bugün sıfırlayıp kutusuna koycam iade sürecine hazırlancam

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998

Islemciden alirsin renderi. Amator seviye icin cok rahat yeterli olur 5600H edit tarafinda. Iade konusunda saatle ilgili bir sure yok bildigim kadariya. Iade suresini gecirme yeter.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Islemciden alirsin renderi. Amator seviye icin cok rahat yeterli olur 5600H edit tarafinda. Iade konusunda saatle ilgili bir sure yok bildigim kadariya. Iade suresini gecirme yeter.
amazona sordum iade süresi 30 günmüş bu laptopu 25 gün kullanıp iade edebilirmiyim yani :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
amazona sordum iade süresi 30 günmüş bu laptopu 25 gün kullanıp iade edebilirmiyim yani :D

Etmeye edersin de, 25 gun icerisinde alacagin cihaza zam gelme ihtimali var, stok bitme ihtimali var gibi gibi pek cok sey olabilir. Ne kadar acele edersen o kadar iyi olur.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
işletim sistemi windows 11 home olan laptobu kutudan çıkarıp direk kullanabiliyomuyum eğer kullanabiliyosam daha sonrasında bilgisayarı sıfırlarsam kendisi direk win11 otomatik kuruyomu laptop? @Görkem Say

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
işletim sistemi windows 11 home olan laptobu kutudan çıkarıp direk kullanabiliyomuyum eğer kullanabiliyosam daha sonrasında bilgisayarı sıfırlarsam kendisi direk win11 otomatik kuruyomu laptop? @Görkem Say

Direkt kullanirsin da hazir gelen Windows'lar hep kasinti olur. Muhakkak temiz format ve kurulum oneririm. Key anakarta kayitli edilir o yuzden formatadigin zaman bile cihaz internete eristigi an otomatik aktif eder kendini.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Direkt kullanirsin da hazir gelen Windows'lar hep kasinti olur. Muhakkak temiz format ve kurulum oneririm. Key anakarta kayitli edilir o yuzden formatadigin zaman bile cihaz internete eristigi an otomatik aktif eder kendini.
format atsam bile otomatik windowsu kurar yani ben usb takıp kendim uğraşmam

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
format atsam bile otomatik windowsu kurar yani ben usb takıp kendim uğraşmam

Format demek USB'le kendin cihazi sifirdan kurman demek zaten. Senin dedigin sey Windows arayuzunden sifirla demek ama formatla alakasi yok bunun. Format gibi saglikli olmaz. Windows cihaz aliyorsan macOS'a gore hataya daha acik bir sistem oldugu icin format atmayi ogrenmen senin yararina olur. Guncel cihazlarda artik format islemi maksimum 5 dakika suruyor zaten.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Format demek USB'le kendin cihazi sifirdan kurman demek zaten. Senin dedigin sey Windows arayuzunden sifirla demek ama formatla alakasi yok bunun. Format gibi saglikli olmaz. Windows cihaz aliyorsan macOS'a gore hataya daha acik bir sistem oldugu icin format atmayi ogrenmen senin yararina olur. Guncel cihazlarda artik format islemi maksimum 5 dakika suruyor zaten.
yardımların için çok teşekkür ederim hocam?