Bu konuyu Samsung'u kötülemek amaçlı açmadım

Master Yoda

Profesör
Reaksiyon puanı
234
(Bu konuyu Samsung'u kötülemek amaçlı açmadım bu sadece benim görüşüm bu görüşüme katılmayabilirsiniz)
Bir Samsung akıllı telefon alıyoruz ama telefonu aldıktan iki yıl sonra (yani garantisi geçtikten sonra) çıkan yeni akıllı telefonlar ve yeni çıkan android sürmleri için telefonunuzla ilgili günceleme vb. şeyler bitiyor (kısaca kullanışlı olmuyor) o_O

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bunu Apple dışında hangi firma yapmıyor?

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Hicbir firma yapmiyor en iyisiyim diyen 2 sene sonra guncelleme vermiyor hatta doğru düzgün guncelleme dağıtan yok. Apple hariç hala 4s e ios guncellemesi veriliyor

esplendor1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunu yapmazlarsa işler yürümez.Ticari zekanın ürünüdür

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Xiaomi çıkacak olan son yazılımı Miui 8'i neredeyse tüm modellerine veriyor! Vermediği tek model, ilk çıkardığı model. Ona da zaten Miui 7 verdi.

Diego950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şöylede düşünmek lazım şimdi arkadaş iphone 4s e güncelleme geldiğini söylüyor fakat bazı problemlerde çıkabiliyor ya da şöyle düşünelim 4s bayağı sürdü gitti zaten bir insan 3 yıldan sonra yeniliklere geçmek istiyor lg gibi firimalar 3 yıl güncellemeyi kesmiyor ya da 2 yıl.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Z2 eski bir model değil mi 6.0 aldı ayrıca samsung bence bu huyundan note 4 ile vazgeçecek

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Normalde firmalar 18 ay güncelleme vermek zorunda. 2 yıl alan şükretsin. Apple hariç diğer firmalar en fazla 2.5 yıl güncelleme alırlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
apple yapıyor da ne oluyor. ipad mini tabletim ilk aldığımda ios 6 vardı ve adeta akıcılığına aşıktım. sonra ios 7 yi dayattılar. kurmamakta direndim ama apple o kadar çakal ki, yeni sürüme geçmezseniz neredeyse hiç bir uygulama çalışmıyor. sizi yeni sürüme geçirmek için resmen diktatörlük yapıyorlar. şuan ios9 yüklü ve tablet resmen yavaşlıktan ağlıyor. yani sana diyorki git son çıkardığım modeli al.

eşimde samsungun 6 sene önceki bir modeli var ve güncellemesi kesileli 4 sene oldu, uygulamalar çalışmamazlık yapmıyor.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Note 4 cihazım hem L hem M aldı. 4 aydır falan M kullanıyorum(polonya) bugün canım sıkıldı ve Erobot romu kurdum.Cihaz hem stabil hemde s7(portu sayılır)
dc2f29c4f6ad7a85d380d62675c96e9d.jpg

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşım sen 2 yıl sonra güncelleme bekleyerek çok iyimser takınıyorsun.

Ben de yıllardır Samsung kullanırım şu an s6 Edge kullanıyorum ve cihazım şu an tırt!

Malzeme kalitesi süper, performansı çok iyi, tasarımı gayet yerinde ama gel gör ki Samsung böyle bir cıhazı bir yıl sonra sıradanlaştırıyor.

Ben cihazı aldım 1 yıl içinde önce üzerine note 5 sonra edge plus sonra s7 çıktı ve cihazım 1 yılını doldurduğunda üzerine bir sürü yeni amiral gemisi çıkmış eski bir telefon oldu.

1 yılda sanki 3-4 senelik cihaz gibi kaldı.

Ben 2-3 ayda bir telefon değiştiremem son teknolojiyi kullanacağım diye!

Şu an cihazı kullanıyorum ama son M güncellemesi bize aylar sonra geldi çünkü cihaz eski model sayıldı(!)

Sırf bu politika nedeniyle iPhone a geçebilirim.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Yav arkadaslar bu guncelleme olayi biraz abartilmiyor mu?Ne guncellemeymis arkadas sanki iPhonw 4S-e IOS9 gelince her kes mutlu oldu.Telefon bitdi guncellemede sonra.En iyisi bile 2 sene sonra kesiyor diyosunuz,keser tabii.Naapsin adamlar Apple gibi dayasin,siz de indirib telefon kasiyor diye kufur mu edin markalara?Guncelleme iyi bisey o baska yerindeve derecesinde iyi.Misal,HTC One M8 Marshmallow aldi 2014 cihazi kendisi 2015 cihazlarin bir kac tanesini hiz ve stabilitede tokatladi.Dogru guncelleme budur.Yoksa Apple iPhone 5 kullanip hizi azalmasin diye IOS 6 da kalmak isteyen kullanicilari IOS 7-e guncellemeye mahkum etmesi de ayri bir konu.Ha bir de Android virus ve bosluklari guncellemeyle giderilme muhabbetti var.2.5 senedir Xperia SP kullaniyorum 4.3 jelly bean aldi durdu telefon hala telefonda virus kelimesini bile gormedim.Bu benim sahsi gorusum ve gorduklerim.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Arkadaşım sen 2 yıl sonra güncelleme bekleyerek çok iyimser takınıyorsun.

Ben de yıllardır Samsung kullanırım şu an s6 Edge kullanıyorum ve cihazım şu an tırt!

Malzeme kalitesi süper, performansı çok iyi, tasarımı gayet yerinde ama gel gör ki Samsung böyle bir cıhazı bir yıl sonra sıradanlaştırıyor.

Ben cihazı aldım 1 yıl içinde önce üzerine note 5 sonra edge plus sonra s7 çıktı ve cihazım 1 yılını doldurduğunda üzerine bir sürü yeni amiral gemisi çıkmış eski bir telefon oldu.

1 yılda sanki 3-4 senelik cihaz gibi kaldı.

Ben 2-3 ayda bir telefon değiştiremem son teknolojiyi kullanacağım diye!

Şu an cihazı kullanıyorum ama son M güncellemesi bize aylar sonra geldi çünkü cihaz eski model sayıldı(!)

Sırf bu politika nedeniyle iPhone a geçebilirim.
Kardeş bi costum rom yükle bakalım eski mi yeni mi kalıyor görsellik açısındam zaten s6 s7 note 5 fark yok sayılır birçok arkadaşın uzaktan telefonu s7 olarak bile görebilir costum romla androidde herşeyin bir çözümü var ama iosda yok...

Diego950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Androidlerin zaten en büyük avantajı telefona bir zaman sonra rom ve root atmaktır.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Dediğim gibi yıllardır android kullandım çeşitli romlar launcherlar yükledim.

S6 edge den şikayetim performans açısından değil açıkçası.

Benim sıkıntımı tam anlatamadım.

Amiral gemisi sınıfındaki bir cihaz henüz 1 yılını doldurmadan üzerine 3 model çıkıyorsa bana göre bir sıkıntı vardır.

Samsung işin satış kısmına bakıyordur belki ama bir de tüketicinin hissettikleri var!

Ben 3000 tl verip bir premium cihaz satın alıyorsam bu 3000 tl yi sadece cihazın performansına özelliklerine vermiyorum!

Toplum içerisinde cihazın algısına da veriyorum ben o parayı.

Kusura bakmayın millet ne derse desin benim için önemli olan cihazın yapabildikleri diye düşünmüyorum ben.

3000 tl verip bir cihaz alıyorsun cihaz daha 1 yaşını doldurmadan üzerine 3 yeni amiral gemisi cihaz çıkıyor ve insanlar senin cihazını gördüklerinde s6 mı o deyip burun kıvırıyorsa burada bir sorun vardır!

iPhone'un eski modelleri bile en az 2 yıl prestijini koruyor. Çünkü toplam iPhone sayısı ortada.

Bu benim kişisel görüşüm, İos Android Samsung iPhone yarışı da değil derdim. Sadece Samsung'un tüketiciye bakış açısı ile Apple'ın bakış açısındaki farklılık.

Vernesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Android işlemcili telefonlar android güncellemeleri için Google'ye ürün başına belli miktar para ödüyor. Apple'da böyle bir sorun yok çünkü şirket kendilerinin :)

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Hicbir firma yapmiyor en iyisiyim diyen 2 sene sonra guncelleme vermiyor hatta doğru düzgün guncelleme dağıtan yok. Apple hariç hala 4s e ios guncellemesi veriliyor
Canonical ben Ubuntu Phone'da yapacağım diyor, telefonunuz ne kadar eski olursa olsun bütün telefonlar ana sunucudan güncellemeleri alacak diyor. Bakalım... Adam akıllı çıkarabilseler artık belki diğer firmalar Canonical'a karlarını yedirmemek için dediğiniz desteği vermeye başlarlar.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Canonical ben Ubuntu Phone'da yapacağım diyor, telefonunuz ne kadar eski olursa olsun bütün telefonlar ana sunucudan güncellemeleri alacak diyor. Bakalım... Adam akıllı çıkarabilseler artık belki diğer firmalar Canonical'a karlarını yedirmemek için dediğiniz desteği vermeye başlarlar.
Bi kaç tane mobil uymlu linux gelse ne iyi olur sıkıldığımızda daha köklü bir değişiklik yaparız.Ama bence androidin yanımda fazla duramaz.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Bütün telefondan kastın hangi amiral gemisinde radyo var xperialardan başka
Fabrikadan çıkma olarak yazılım yoksa bile mağazadan yüklenebilir ?

TuneIn Radio - Google Play'de Android Uygulamaları

Radyo değil, spotify tercih ettiğim için hangi uygulama iyidir, kötüdür bilemiyorum ama hiç bir telefonda radyo anteni yoktur zaten. Anten görevi gören kulaklıktır. Detaylarını bilseydim şu an kendi teknoloji kanalımı açardım :)

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Blackberry Z10 kullanıcısı olarak BLACKBERRY demek istiyorum :)

blackberry-logo-featured-660x371.jpg

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Fabrikadan çıkma olarak yazılım yoksa bile mağazadan yüklenebilir ?

TuneIn Radio - Google Play'de Android Uygulamaları

Radyo değil, spotify tercih ettiğim için hangi uygulama iyidir, kötüdür bilemiyorum ama hiç bir telefonda radyo anteni yoktur zaten. Anten görevi gören kulaklıktır. Detaylarını bilseydim şu an kendi teknoloji kanalımı açardım :)
Yurt dışında satılan çoğu cihazda bu anten olayı var. Örneğin ülkemize paralel ithalat ile gelen lg cihazlarının çoğunda radyo var. Hatta hepsiburadadan satılan samsung s7 lerde de radyo olduğu söyleniyor. Kesin bitkiye vakıf değilim ama lg olayından eminim.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Yurt dışında satılan çoğu cihazda bu anten olayı var. Örneğin ülkemize paralel ithalat ile gelen lg cihazlarının çoğunda radyo var. Hatta hepsiburadadan satılan samsung s7 lerde de radyo olduğu söyleniyor. Kesin bitkiye vakıf değilim ama lg olayından eminim.
Bilgi için sağol, telefonların radyolu/radyosuz diye ayrıldığını bilmiyordum :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bilgi için sağol, telefonların radyolu/radyosuz diye ayrıldığını bilmiyordum :)
Ayrılmıyor ama bizim ülkemizde trt bandrolu yüzünden radyoyu aktif etmiyorlarlardi ama artık trt bandrolu mecburi aldıklarına göre bundan sonraki gelecek cihazlarda radyo olması büyük bir ihtimal.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Tabi şunu unutmamak gerek. 2016 yılı sonunda Türkiye'de analog radyo yayını sona erecek 2017 yılı itibariyle dijital yayına geçilecekti.