Breaking Bad

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Abi bitirdim diziyi yok böyle bir şey acayip sağlam kaliteli bir dizi. Adamlar sezon içinde sezon finali yapmışlar valla oda ayrı bir konu :D

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
bu da benden.

pg8cx.jpg
[/URL][/IMG]

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;vDXTxmUqy80]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vDXTxmUqy80[/video]

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
[h=2]Breaking Bad Haberleri (Final Sezonunun Devamı)[/h]
365768-600x193.jpg

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Breaking Bad hakkında çıkan son haberleri yazmak istedim. Genel olarak final sezonunun devamıyla ilgili olan bu yazımdan önce, 5. sezon yazımda son sezon hakkında daha önce yayınlanmış haberleri okuyabilirsiniz.

Kuşkusuz yapılmış en iyi dramalardan birisi sayılan Breaking Bad, bu yaz son sekiz bölümüyle ekranlara veda ediyor. Breaking Bad’in final sezonu olarak duyurulan beşinci sezonunun ilk yarısını, geçtiğimiz yıl ekranlara gelen Gliding Over All isimli sezonun sekizinci bölümü ile geride bırakmıştık.

breaking-bad-season-6-600x307.jpg

AMC‘nin geçen yaz, takvimini açıkladığında duyurduğu üzere, Breaking Bad’in final sezonu toplam 16 bölümden oluşacaktı ve sezon ikiye bölünmüştü. İlk sekiz bölümü geçen yaz döneminde ekranlara gelirken, sezonun geri kalan kısmı bu senenin yaz döneminde bizlerle olacaktı.

11 Ağustos Pazar akşamı 9. bölümüyle izleyicileriyle buluşacak olan Breaking Bad’in final bölümleri ile geri dönmesine az bir süre kala, AMC 10 saniyelik bir tanıtım filmi ve bir poster yayınladı.

Bunlardan önce dizinin 8. bölümünün son sahnesini hatırlamayanlar için paylaşıyorum. Çünkü tanıtım filmini anlamakta bize oldukça yardımcı olacağına inanıyorum.

[video=youtube;lC4tAK231mw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lC4tAK231mw[/video]

AMC’nin yayınladığı 10 saniyelik videoda, dizinin jeneriğini andıran yeşil bir fon üzerindeki dumanları görüyoruz ve…

20586583-600x240.jpg

“All bad things must come to an end.” (Tüm kötü şeylerin bir sonu vardır) “

mottosu duyuluyor. Bu motto aslında klasikleşmiş “All good things must come to an end” (Her güzel şeyin bir sonu vardır) ifadesinden esinlenilerek oluşturulmuş. Bu motto sekiz bölüm sonra, sona gelindiği gerçeğine değiniyor ya da Walter White‘ın (Bryan Cranston) saltanatının sonuna gelindiğini ima ediyor olabilir, anlaşıldığı üzere üstünde birçok teori geliştirmek mümkün.

[video=youtube;q3_2uAPi5xw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q3_2uAPi5xw[/video]

[h=1]Poster[/h]
BB-S5B-Key-Art-796-600x886.jpg

“Adımı Hatırla”

Poster, Walter White‘ın dünya üzerinde bir marka olma arzusu için konuştuğunu, sıktığı yumrukları ve sert ifadesiyle bize yansıtmaya çalışılmış gibi görünüyor, siyah beyaz Walter White’ı aydınlatmaya başlayan güneşse oldukça ilginç bir tezatlık yaratmakta.

“Posterdeki “Remember My Name” ifadesinin cevabı niteliğinde bir sahneyi dizinin yine 5. sezonunun 7. bölümünde görmüştük, hatırlatmak için bu sahneyi de paylaşıyorum:

[video=youtube;dy_DASt7hDs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dy_DASt7hDs[/video]

1.jpg

Son haberlerden biri ise, geçen yıl dizinin yaratıcısı Vince Gilligan dizinin bir “spin-off“unun yapılabileceğini söylemişti. (Spinoff: Bir dizi veya filmdeki yan karakterlerden birinin ya da birkaçının veya yan hikayelerden birinin korunarak bir yapıma dönüştürülmesi. 22dakika ahalisi genelinde bu terim yerine “uzantı” kelimesinin kullanılması kabul görmüş durumda.)

main.jpg

Uzantısı yapılması beklenen karakter avukat Saul Goodman‘ı canlandıran Bob Odenkirk, dizinin çekimleri sürerken Vulture‘a verdiği röportajda uzantı ile ilgili sorulan soruya:

-Doğru, üzerine konuştuk. Vince hala Breaking Bad ile meşgul, o yüzden derinlemesine konuşamadık ama bunun ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. Ben de kendisine, daha fazla Saul görmek isterse kesinlikle kabul edeceğimi söyledim. Oldukça eğlenceli olur,
diye cevap verdi.

Breaking Bad’in son sezonundaki son sahnesini çeken Bob Odenkirk, o sahneyle ilgili de şöyle konuşmuş:

- Yer aldığım son sahne çok zengin bir sahne. Bana [2. sezondaki] yer aldığım ilk sahneyi hatırlattı. Çok fazla şey olacak. ‘Saul hoşçakal der ve gider’ şeklinde bitirmediğimiz için çok mutluyum.

Breaking Bad’in son sahnesiyle ilgili de konuşan Odenkirk, finalle ilgili beklentisini de “Dizinin sonunun çok şaşırtıcı ve gerçekten tatmin edici olduğunu duydum. Tabii bunu sadece duydum, zira son sahneyi okumadım. Okumamak için önce çöpe attım, sonra da çöpü attım.” şeklinde konuşmuş.

gilligan_a.jpg

Dizinin yazarı Vince Gilligan ise Los Angeles’ta katıldığı bir panelde, “Finali yazarken ağladım” demiş.

Kaynak

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Ne diziymiş arkadaş...
1 Hafta içinde 5 Sezonun, Yayınlanan Tüm Bölümlerini Bitirdim..

Jesseee adamım yaaa... "Yo, Bitchhh" lafını bela etti başımıza... :)

Bu arada dizinin akışı gerçekten bir başka.. Bana en farklı görünen özelliği; hayata geçirilen veya üzerinde durulan birçok planın, diğer dizilerdekinin aksine başarılı olAmama veya hayata geçirilememe olasılıklarının yüksekliği... Karakterlerin Suya düşen birçok planı ve bunlara alternatif olarak üretilen diğer planların senaryonun akışını nasıl değiştirdiğini seyretmek gerçekten gayet güzel...

Final sezonunun Son 8lik Dilimini heyecanla beklemedeyim.. Bakalım neler olacak...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Dizi hakkında biraz bilgi verir misiniz? 5 sezon sanırım, final yaptı mı?

En son 5. sezonun ilk 8 bölümü geçen yaz yayımlandı.
Son 8 bölüm daha bu yaz yayımlanacak ve final yapacak..
Yeni bölümler 11 Ağs'da başlıyor.

Ayrıca mutlaka ama mutlaka izlemeni tavsiye ederim.. :)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
En son 5. sezonun ilk 8 bölümü geçen yaz yayımlandı.
Son 8 bölüm daha bu yaz yayımlanacak ve final yapacak..
Yeni bölümler 11 Ağs'da başlıyor.

Ayrıca mutlaka ama mutlaka izlemeni tavsiye ederim.. :)

Bir bölüm kaç dk. sürüyor? şimdi hesaplama yapıyorum günde kaç bölüm izlerim diye :)

SeveralPsycho

Asistan
Reaksiyon puanı
6
buradakilerin ısrarı üzerine başlayayım dedim çok sıkıcı geldi başta ama direndim,1.sezon 5-6-7.bölümler ekşınlı olunca yardırdım :D 2.sezon 11.bölümdeyim.2 günde izledim. Çok sağlam dizi ya kesinlikle tavsiyemdir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yeni sezon 15 temmuzda

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
3.bölümmüydü neydi tam hatırlamıyorum adamın içi dışı bir olup patlıyordu her tarafa saçılıyor adam parça parça. Ne igrenç bir sahneydi o .

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yo Mr.White :)

Bir çok bölümün sonunda yok artık, daha neler, bu kadar da olmaz gibi tepkiler veriyorum.
Hele 5.sezonda vurulan çocuğu hastaneye kaldırmalarını falan bekledim. Orada çok sövdüm.

İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yeni başladım ve harika olduğunu düşünüyorum.
sanırım ağustostaki güncel bölümlere yetişmem zor.ancak geriden de olsa keyifle izletiyor kendini.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
lost prison break heroes supernatural vs vs bb gibisi yok
alayına breaking bad ! :D

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
yeni başladım ve harika olduğunu düşünüyorum.
sanırım ağustostaki güncel bölümlere yetişmem zor.ancak geriden de olsa keyifle izletiyor kendini.
Günaydın/Good morning/Bonjour bitti bu kadar yabancı dilim var. :D

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
15 temmuzdan 12 ağustosa ertelemenin sebebi bizim katil olmamızmı

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
O kadar bekledik temmuz diye, adamlar ağustosa attılar :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ya ben 22ye kadar izledim sanırsam :D devam etsemmi sonra güzel şeyler oluyor mu ? :D