Blue screen hatası lütfen yardım edin

Batı Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayar açıldıktan sonra herhangi bi oyuna girince veya internette dolaşırken mavi ekran hatası alıyorum veya donup kalıyor. O da olmassa bilgisayar kendini resetliyor, yeniden başlatıyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım edin lütfen.
Şimdiden teşekkürler :)

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
1. Bilgisayarınızı güvenli modda açın
Eğer bilgisyarınız açılmıyorsa Güvenli Modda açmayı deneyin. Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli basın ve çekin. (Windows Logosu görünmeden) Açılış menüsünü yakalamaya çalışın.

2. Antivirüs taraması gerçekleştirin.
Mavi ekran hatalarına virüslerde sebep olabilir bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olabilmek için güncel bir antivirüs yazılımı ile bilgisayarınızı tarayın.

3. Kurtarma yüklemesi gerçekleştirin.
Bunun için Windows CD/DVD’sini sürücüye takın ve bilgisayarı Windows CD/DVD’sinden yapın. Kurulum ekranında yönergeleri izleyerek Onarım işlemini gerçekleştirin. Bu işlemde Windows eski sistem dosyalarını silecek ve sistem dosyalarını yeniden yükleyecektir.

4. Sürücüleri kaldırın
Eğer hata bir sürücü yüklemesinden sonra olduysa sürücüyü kaldırın.

5. Windows güncellemesini geri alın
Windows güncellemesinden sonra mavi ekran hatası ile karşılaştıysanız, o tarihteki yüklenen windows güncellemelerini kaldırın. Denetim Masası > İşletim sistemine göre, Program Ekle Kaldır / Programlar ve Özellikleri penceresinden bunu yapabilirsiniz.

6. Sabitdiskte yer açın.
Bilgisayarınızda yeterli disk alanı yoksa Mavi ekran hataları ile karşılaşabilirsiniz. Bunu için gereksiz programları kaldırın.

7. Sürücüleri Güncelleyin.
Ekran kartı, Anakart, Ağ Kartı, Ses kartı gibi sistem bileşenlerinin sürücülerini güncelleyin. Üreticilerin web sitelerinden bu donanım birimleri için yeni sürücüleri indirin ve yükleyin

8. Windows’u güncelleyin.
Mavi ekran hatasının sebebi bir bug olabilir. Bu sebepten Windows işletim sisteminizi güncelleyin ve en son yamaları yapın.

9. Windows ‘u yeniden yükleyin.
Son aşama artık tüm yapılabilecekleri yaptınız ve hata mavi ekran alıyorsanız Windows’u yeniden yükleyin.