Bisiklet Yolunda Piknik Yapıyorlar ve Polisi Arayın Diyorlar

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;UMZDdqZJCiY]http://www.youtube.com/watch?v=UMZDdqZJCiY&feature=youtu.be[/video]​

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
kardeşim burası hangi şehir? hangi semt?

edit: videoyu ttnet sayesinde 15 dk da anca izledim :D öğrendim şehir.
iyi forumlar

bichpasamtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yalan soleyim izlerken cok eğlendim :) En azından konuşup Tartu sahil niasin iz konuyu :)

Ali ayni sorun bendede var :) çözüm 360p :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yakinda üst gecitlerde de piknik yapmaya baslarlar :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Siz mi çektiniz bunu @spybot

İnsanların rahatını bozmuşsunuz :d Milletimiz piknik(mangal) kültürüne büyük bir aşkla bağlıdır.Benim evimde aynı böyle sahilde ve çok daha büyük ve geniş bir sahil.Sahil boyunca sıra sıra "Mangal ve ateş yapmak yasaktır" yazmasına rağmen kimse buna uymuyor.Karşılığında bir yaptırımda olmaması insanları cesaretlendiren yegane sebep.Haftasonları mangal kokusu ve dumanından camları açamıyoruz.Hani haftada 1-2 gün idare ediyoruz ancak piknik yapan insanların doğaya ve diğer insanlara saygısı olmaması çok kötü.Mesela bizim burada herkes pikniğini yaptıktan sonra mangalında kalan köz kömürü ağaçların diplerine ve çimenlere döküyorlar.Doğal olarak ağaçların dipleri ve gövdesi yanıyor.Çok ciddi zarar görüyor.Çimenlere ufak meteorlar düşmüş gibi yanık ve kararmış vaziyette delikler açılıyor.Çoğu çöpünü topluyor ancak yinede akşamüstü köpeğimi gezdirirken gördüğüm tablo hiç iç açıcı olmuyor.Çimenlerin üstü peçeteler, poşetler, kağıt tabaklar vb. çöplerle dolu oluyor.Yazıktır günahtır.Piknik yapmayın demiyoruz.Ama diğer insanlara ve en başta doğaya saygılı olun.Efendi gibi pikniğinizi yapın çöpünüzü pılınızı pırtınızı toplayın evinize gidin.Her ayak bastığınız yerde arkanızda onarılamayacak şekilde iz bırakmak zorunda değilsiniz.

Sizin piknik yapma hakkınız var ise bisiklet süren insanlarında o bisiklet yolunu özgürce kullanma hakkı vardır.Eğer siz çimende piknik yaparken bisikletliler sizin alanınıza girerse o zaman da siz hakkınızı savunun.Kaldı ki şehir içindeki çimenlik alanlarda mangal ve ateş yakmak yasak.

bichpasamtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz mi çektiniz bunu [MENTION=47620]spybot[/MENTION]

İnsanların rahatını bozmuşsunuz :d Milletimiz piknik kültürüne büyük bir aşkla bağlıdır.Benim evimde aynı böyle sahilde ve çok daha büyük ve geniş bir sahil.Sahil boyunca sıra sıra "Mangal ve ateş yapmak yasaktır" yazmasına rağmen kimse buna uymuyor.Karşılığında bir yaptırımda olmaması insanları cesaretlendiren yegane sebep.Haftasonları mangal kokusu ve dumanından camları açamıyoruz.Hani haftada 1-2 gün idare ediyoruz ancak piknik yapan insanların doğaya ve diğer insanlara saygısı olmaması çok kötü.Mesela bizim burada herkes pikniğini yaptıktan sonra mangalında kalan köz kömürü ağaçların diplerine ve çimenlere döküyorlar.Doğal olarak ağaçların dipleri ve gövdesi yanıyor.Çok ciddi zarar görüyor.Çimenlere ufak meteorlar düşmüş gibi yanık ve kararmış vaziyette delikler açılıyor.Çoğu çöpünü topluyor ancak yinede akşamüstü köpeğimi gezdirirken gördüğüm tablo hiç iç açıcı olmuyor.Çimenlerin üstü peçeteler, poşetler, kağıt tabaklar vb. çöplerle dolu oluyor.Yazıktır günahtır.Piknik yapmayın demiyoruz.Ama diğer insanlara ve en başta doğaya saygılı olun.Efendi gibi pikniğinizi yapın çöpünüzü pılınızı pırtınızı toplayın evinize gidin.Her ayak bastığınız yerde arkanızda onarılamayacak şekilde iz bırakmak zorunda değilsiniz.

Sizin piknik yapma hakkınız var ise bisiklet süren insanlarında o bisiklet yolunu özgürce kullanma hakkı vardır.Eğer siz çimende piknik yaparken bisikletliler sizin alanınıza girerse o zaman da siz hakkınızı savunun.Kaldı ki şehir içindeki çimenlik alanlarda mangal ve ateş yakmak yasak.
Sonra facebook da "Sahil mangal keyff" :(

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bisiklet kullanan iki gerizekalı, siz hakkınızı arıyorsunuz da o insanları afişe etmeye ne hakkınız var! hele o kadın benim yanımda olacaktı, semaverin üstüne inadına inadına mangal yakacaktım..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Siz mi çektiniz bunu @spybot

İnsanların rahatını bozmuşsunuz :d Milletimiz piknik(mangal) kültürüne büyük bir aşkla bağlıdır.Benim evimde aynı böyle sahilde ve çok daha büyük ve geniş bir sahil.Sahil boyunca sıra sıra "Mangal ve ateş yapmak yasaktır" yazmasına rağmen kimse buna uymuyor.Karşılığında bir yaptırımda olmaması insanları cesaretlendiren yegane sebep.Haftasonları mangal kokusu ve dumanından camları açamıyoruz.Hani haftada 1-2 gün idare ediyoruz ancak piknik yapan insanların doğaya ve diğer insanlara saygısı olmaması çok kötü.Mesela bizim burada herkes pikniğini yaptıktan sonra mangalında kalan köz kömürü ağaçların diplerine ve çimenlere döküyorlar.Doğal olarak ağaçların dipleri ve gövdesi yanıyor.Çok ciddi zarar görüyor.Çimenlere ufak meteorlar düşmüş gibi yanık ve kararmış vaziyette delikler açılıyor.Çoğu çöpünü topluyor ancak yinede akşamüstü köpeğimi gezdirirken gördüğüm tablo hiç iç açıcı olmuyor.Çimenlerin üstü peçeteler, poşetler, kağıt tabaklar vb. çöplerle dolu oluyor.Yazıktır günahtır.Piknik yapmayın demiyoruz.Ama diğer insanlara ve en başta doğaya saygılı olun.Efendi gibi pikniğinizi yapın çöpünüzü pılınızı pırtınızı toplayın evinize gidin.Her ayak bastığınız yerde arkanızda onarılamayacak şekilde iz bırakmak zorunda değilsiniz.

Hayır video'yu çeken ben değilim :)

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Çizgili pijaması ile yorum yapanlar var aman dikkat :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bisiklet kullanan iki gerizekalı, siz hakkınızı arıyorsunuz da o insanları afişe etmeye ne hakkınız var! hele o kadın benim yanımda olacaktı, semaverin üstüne inadına inadına mangal yakacaktım..
İnsanların bisiklete ve bisikletliye saygısını başka hangi yoldan arayacaktı? Giderken uyarıyorlar dinleyen yok, gelişte de aynı oldukları için yükleme ihityacı hissetmişler. Görsünler kendilerini de utansınlar biraz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Geçenlerde bisiklet yolunda giderken aynı yoldan gelen yayanın yanından geçip tekrar bisiklet yoluna girdim.
Girerken de elemanın biri öte giiit diye bağırdı, sevgilisinin yanından geçmiştim. Durup döndüm bana mı diyorsun diye.
Yanından hızlı geçtin çarpacaktın diyor, dedim burası bisiklet yolu burada yürümeyin siz de.
Burası bisiklet yolu mu diye sordu yine kafayla işaret ederek, evet dedim. Kız da tutup 3.5 metre genişliğinde yaya yolu varken 1.5 metrelik(belki o kadar yok) bisiklet yolunu kastedip nerde yürüyecez peki diye sormaz mı...
Koskoca yol varken yürüyecek başka yer bulamadınız mı felan derken eleman tamam neyse ben kıza çarpacan diye uyardım felan dedi olay bitti orda.
Ben defalarca o yolu gidip geldim onlar hâlâ bisiklet yolunda yürüyorlardı.

Eşek kadar bisiklet figürü de olmasına rağmen yayalar orada yürüyor.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ben bisiklet sürerken yanımda katlanır çelik jop taşıyorum artık. O kadar saygısız karaktersiz insan demeye bin şahit isteyen canlı var ki. Hepsine her şey müstahak.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Gündüz kalabalık saatlerde 10 kişi bisiklet ile binmeye kalkışsa, kimse rahatsız olmayacak mı yani? Madem bisiklet yolu kapandı diye dalga geçer gibi konuşunuz, otobüslerin içine veya dışına bağlanma aparatları olmadan alınmayınca da sesiniz çıkmasın.

Amir bisiklet ayağınıza düşerse ne yapacaksınız diyormuş bayana? Bayanda bisikletçiye destek veriyormuş öyle mi? O bayan o bisikleti bisiklet sahibinin kafasına atar yaw :)

Bisiklete binmeyi çok severim olmasını da isterim fakat bu kişilerin amaçlarının dışında böyle videolar yayınladıklarını düşünüyorum.
[video=youtube;M13wLt_xzaE]http://www.youtube.com/watch?v=M13wLt_xzaE#t=36[/video]

ysnozclk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Ülkemizde olabilir böyle şeyler. Çokda büyütmemek lazım

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bence bisikletliler haklı ama olayı abartmışlar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ulan hirt tamam yolda yapmışlar uyar geç onu internete yükledim adam benim goruntulerimi izinsiz olarak internete eğlence amaçlı yükledi diyip bir dava açan birine denk gelse de şu geri zekalı ya haddini bildirse . Video da ki herkes bilinçsiz,

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ulan hirt tamam yolda yapmışlar uyar geç onu internete yükledim adam benim goruntulerimi izinsiz olarak internete eğlence amaçlı yükledi diyip bir dava açan birine denk gelse de şu geri zekalı ya haddini bildirse . Video da ki herkes bilinçsiz,

Onu da söylüyor zaten video Burası Türkiye burda yasalar felan yok :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Onu da söylüyor zaten video Burası Türkiye burda yasalar felan yok :D
Bisiklet bir yana bu adamın olayı başka gibime geliyor artık millete kurallara uyun diyor kendisinin kurallardan haberi yok, metrobüste ayakkabı çıkartıp ayağını uzatmak nedir diğer videolarında var biliyorsunuzdur, yani amacı başka gibi geldi bana. Herkesin düşüncesi ve olaya bakış açısı farklıdır tabi.

ahselcukyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz birdee buyukcekmece-gurpinar bisiklet yolunu bi gorun.. burda yine bir aile var orda butun mangallar bisiklet yolunda yakilior..

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Sözlükte gördüm geçen gün, rezil oldular resmen:)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tv'ye de çıksın tam olsun..:D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
adamın şu sözüne katılıyorum evet arkadaş mangal yerleri yok. (en azından avrupa yakası bayrampaşa tarafları)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
bisiklet yolunda piknik yapmak açıkçası bir avrupalının gördüğünde şaşırabileceği ancak bizler için sıradan manzaralar. bu tür sıkıntılar uyarmak ile çözümlenemez. toplum olarak otoriteye boyun eğmeye, kaba tabirle koyun gibi güdülmeye alıştığımız için ve ayrıca bu tür toplumsal alanlarda nasıl davranılması gerektiği gibi konularda eğitimli olmadığımız için bu iş ancak devlet erkinin caydırıcı uygulamaları ile çözülebilir. benim düşüncem oradaki insanları taciz etmek yada internette ifşa etmek çözüm değil. bunun çözümü otoriteyi gerekli önlemleri alması konusunda ikna etmekten geçmektedir.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
O değilde video'yu gizlemiş :D