Soru Bisiklet kazası

PlayboiCac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba bir trafik kazası yaşadım. olay şu şekilde oldu.ben bisikletimle boş yolda süratli bir şekilde giderken arkamdan bir aracın hızlı bir şekilde geldiğini gördüm ve ona yol verdim. yol tek şerit olduğu için arkasından devam ettim fakat o soldan kavşağa girmek için birden durdu. ben ise hemen frene bastım çarpmamak için fakat hızlı olduğum için yinede çarptım. transit aracın arkasına girdim. kafamla arka camı indirdim. olaydan sonra gözümün üstünde ve altında kesikler oluştu ama çok büyük problem değil. şimdi araca gelelim. araç şirket aracı ve kaskosu var. şirket müdürüyle görüştüğümüzde bana arka camı ödeyeceğimi söyledi. fakat ne kadar camı kıran ben olsamda hatalı olan araç sürücüsü ve aracın kaskosuda var. bunlar bana göre kaskoyu bozmamak için benim ödememi söylüyor. yorumlarınızı ve ne yapmam gerektiği hakkında fikirlerinizi belirtebilirsiniz. iyi forumlar

Reaksiyon puanı
150
Yolun sağında olman gerekirdi ve sanırım araç ile arandaki mesafeyi korumadın tatlı dille çözmeye çalış başka bir fikrim yok.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,223
Bende bir aracın arkasından hızla çarpmıştım. araç küçük olduğu için camına bişey olmadı ama bagajına çenemi tutturdum. Bi süre uyuşuk kaldı çenem.

Araca bişey olmadı tabi ön tekerleği arabanın arkasına değdiği gibi bisiklet durdu ben uçtum öne doğru.

Araç sahibi sana bişey olmasın yeter diyerek benimle ilgilendi. Sonra herkes kendi yoluna.
Aslında aracın bi yerlerine bişey olsaydı bile kendisi karşılayacaktı.

Yaya geçidinde aniden frenleme yapmıştı aslında. Benim için beklenmez bişeydi bu aniden frenlemen, dedim anladı tabi insanlık hali.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Oraya polis gelse seni suçlu bulur 2918 sayılı kanun 56/1C diyip tutanak tutar.(2918/56/1C = Önde giden aracı güvenli ve yeterli mesafeden takip etmemek yalancı takip)

Şirket kaskoya yaptırabilir ama kasko fiyatı şişirip iki katı fatura keser masraf çıkarır.Şirket faturayı alır sigorta tahkim kuruluna başvurur.Sogorta tahkim kurulu parayı sana enaz %50 fazla olarak ödetir kaskonun olayı abartmasından ötürü...

Bence sen direk öde bunlarla uğraşma

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Şeritin sağından gitmeli, araç ile arandaki mesafeni korumalıydın.

PlayboiCac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. olayı hallettik. sananiye gidip ucuza cam taktırdık hem aracın garantisi bozulmadı hemde kasko muhabbetlerine girmedik. olay hemen kapandı anlayacağınız.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
529
Benden sana tavsiye direk git sanayiye ne gerekiyorsa yaptır. Şirket kaskosu bunu ödemekten bile acizse seni çok fazla uğraştırırlar. Bir de bisikletler de de öyle mi bilmiyorum ama arkadan çarptığın için %100 sen suçlusun

PlayboiCac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Benden sana tavsiye direk git sanayiye ne gerekiyorsa yaptır. Şirket kaskosu bunu ödemekten bile acizse seni çok fazla uğraştırırlar. Bir de bisikletler de de öyle mi bilmiyorum ama arkadan çarptığın için %100 sen suçlusun
aynen o şekilde yaptım hocam. malum piyasa biraz araştırma yapayım dedim aracın çıkma camına 8bin lira yazmışlar kim bilir sıfırı ne kadardır diye iç geçirirken sanayiye gittik 1.500 e hallettik. öğrenci olduğumuz için 1.5 koymadı pek ve olay kapandığı için mutluyum

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
529
aynen o şekilde yaptım hocam. malum piyasa biraz araştırma yapayım dedim aracın çıkma camına 8bin lira yazmışlar kim bilir sıfırı ne kadardır diye iç geçirirken sanayiye gittik 1.500 e hallettik. öğrenci olduğumuz için 1.5 koymadı pek ve olay kapandığı için mutluyum

Bundan sonra daha dikkatli olursun umarım. Şehir içinde bisiklet kullanmak yerine sahil bölgelerinde kullanman daha mantıklı olur bence. Tabi spor amaçlı kullanıyorsan.

PlayboiCac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bundan sonra daha dikkatli olursun umarım. Şehir içinde bisiklet kullanmak yerine sahil bölgelerinde kullanman daha mantıklı olur bence. Tabi spor amaçlı kullanıyorsan.
bisiklet yol bisikleti hocam. hem işe gidip gelirken hemde arada bi yol yapmak için kullanıyordum. daha dikkatli olacağım. teşekkür ederim ilginiz için. iyi forumlar