Öneri Bisiklet Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Arkadaşlar bisikletten hiç anlamıyorum eylül gibi para biriktirip salcano almayı düşünüyorum. Bu vitesten jant tan zerre anlamam. boyum 1.70 Cevaplarsanız sevinirim ??

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,406

Bu konuya bakarsanız yeterince bilgi bulabilirsiniz.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Amasörlü olmasına, videsinin iyi olmasına, frenlerine ve rahat olsun diyorsan da yaylı olmasına dikkat etmelisin bence.

Senior_53

Profesör
Reaksiyon puanı
5,341
model ve fiyatlar sürekli değişiyor
şu sorulara cevap verir misiniz

- Bütçe?
- Kullanım amacınız?
- Ne aralıkla kullanacaksınız? (günlük 50km gibi)

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
model ve fiyatlar sürekli değişiyor
şu sorulara cevap verir misiniz

- Bütçe?
- Kullanım amacınız?
- Ne aralıkla kullanacaksınız? (günlük 50km gibi)
1750 TL düşündüm
Eğlencesine mahallelerin etrafında tur atıcam
Günde bi 2 3 kere kullanırım herhalde.
Olmadı 2. el de olabilir

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Kadro bağlantılarının kaynak yapılan yerlerine bak. Kalitesiz kaynaklanmışsa yaklaşma.

Arka vites kolu en aşağı model Tourney TY21 den aşağısına bakma.
Çünkü bende bundan kullanıyorum, aşağı model olsa bile vites oranları iyi ayarlanabiliyor diğer giriş modellerden iyi yani.

Vites ve fren tellerinin kalın ve sağlam olmasına dikkat et.

Direksiyondaki Fren kollarının uzun olmasına dikkat et. Acil fren yapınca çok hızlı kavrarsın freni.

Bisikleti 3-4 tur kullan fren nasıl çalışıyor ona bak. Fren balatası fren zamanı diskinde fazla kaymaması lazım iyi performans için.

Ön vites zincire sürtmemeli hiç bir zaman. İyi ayarlanmış olmalı.

Jantlara dikkat et. Havada döndür bak eğrilik varmı dönerken sağa sola yada yukarı aşağı oynuyor mu?

Direksiyonda vites geçirici Shifterlerin de kaliteli olmasına dikkat et. Yoksa vites geçirmek için tüm yükü vites koluna vermen gerekli.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kendim e-bike sahibiyim 28 inç yetmiyor boyum 1.80 24 vites frenler disk ve hidrolik yağlı sistem haftanın 2-5 günü mutlaka üstündeyim sele hidrolik yaylı aslında aldığım ürün başlangıç seviyesi kendi normuna göre ,malum Türkiye de kullanımda dikkatli olmanız lazım ben avrupa da o kadar dikkat etmiyorum burada araç sürücüleri bisikletlilere saygılı ve bisikletin kendi sigortası da mevcut kendi araba sigortamdan pahalı ((=
neyse ön kısım hidrolik süspansiyon sele yerini özel aldım geniş ve totoma uygun önceden 3 tane çöpe attım bu sonuncu çok daha konforlu bir sürüş yaptırıyor.haftanın 5 günü işe giderken kullandığımda yaklaşık 100 km gidiyordum şu an sadece hafta sonu 200 km yapıyorum .

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
kendim e-bike sahibiyim 28 inç yetmiyor boyum 1.80 24 vites frenler disk ve hidrolik yağlı sistem haftanın 2-5 günü mutlaka üstündeyim sele hidrolik yaylı aslında aldığım ürün başlangıç seviyesi kendi normuna göre ,malum Türkiye de kullanımda dikkatli olmanız lazım ben avrupa da o kadar dikkat etmiyorum burada araç sürücüleri bisikletlilere saygılı ve bisikletin kendi sigortası da mevcut kendi araba sigortamdan pahalı ((=
neyse ön kısım hidrolik süspansiyon sele yerini özel aldım geniş ve totoma uygun önceden 3 tane çöpe attım bu sonuncu çok daha konforlu bir sürüş yaptırıyor.haftanın 5 günü işe giderken kullandığımda yaklaşık 100 km gidiyordum şu an sadece hafta sonu 200 km yapıyorum .
E-bike bataryası kaç km dayanıyor?
6 gün 180 km pedal sallıyorum bende. :D

Sele çok rahatsız ediyordu. Sele için yumuşak kılıf satıyolar ondan alıp geçirdim. Baya yumuşacık oldu totom :D

Aynı Bundan aldım yani.

Reaksiyon puanı
3,027
E-bike bataryası kaç km dayanıyor?
6 gün 180 km pedal sallıyorum bende. :D

Sele çok rahatsız ediyordu. Sele için yumuşak kılıf satıyolar ondan alıp geçirdim. Baya yumuşacık oldu totom :D

Aynı Bundan aldım yani.

Aslında direkt bisiklet taytı daha iyi. Onlar pedli olduğu için sele kılıfına gerek kalmıyor. Erkek adam tayt giymez diyenler sele kılıfı da almasın totosu ağrısın umrumda değil :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Aslında direkt bisiklet taytı daha iyi. Onlar pedli olduğu için sele kılıfına gerek kalmıyor. Erkek adam tayt giymez diyenler sele kılıfı da almasın totosu ağrısın umrumda değil :D
Her bisiklete bindiğimizde tayt mı giyecez?
Aman be çekilmez.

Bisikletlerin hepsine büyükçe sele takmak bayada komik görünür o zaman.

At bir bisikletin resmini bakalım nasıl duruyor aldığın sele.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Tayt önerisi var mı? Tercihen kısa istiyorum ve anladığım kadarıyla altına iç çamaşırı giyilmiyormuş o yüzden tam opak olursa daha iyi olur.