Bir kişinin ip adresi ile ne yapılabilir?

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Aklınızdan geçtiği gibi birinin ip adresini çalmadım. Aklıma takıldı konu açtım. Ne yapılabilir birinin de çalmayı düşünmüyorum bir arkadaşımın başına gelen bir olay yüzünden açtım bu konuyu. Yani özellikle bir siteden link atılıp alınırsa ve sorgulatınca başka ili gösteriyorsa bunun tehlikesi nedir?

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Aklınızdan geçtiği gibi birinin ip adresini çalmadım. Aklıma takıldı konu açtım. Ne yapılabilir birinin de çalmayı düşünmüyorum bir arkadaşımın başına gelen bir olay yüzünden açtım bu konuyu. Yani özellikle bir siteden link atılıp alınırsa ve sorgulatınca başka ili gösteriyorsa bunun tehlikesi nedir?
Hiç bir şey olmaz.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Smb açığı varsa girer sonrada polisler ona ?

Şehir olarak konum bulur

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
XP zamanında basit bir FTP programıyla internete bağlı Rastgele İP adresleri buluyordum.
Bulduğum gibi Deneme amaçlı direk bir kişinin bilgisayarına sızdım. Biraz heyecan yaptım o an ne yapacağımı şaşırdım.

O tanımadığım kişinin Bilgisayarının C ve D diski önümde açılmıştı kendi bilgisayarım gibi. Oyunları ve fotoları karşımdaydı.

İnternet hızı biraz kötüydü Klasörler geç açılıyordu.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
XP zamanında basit bir FTP programıyla internete bağlı Rastgele İP adresleri buluyordum.
Bulduğum gibi Deneme amaçlı direk bir kişinin bilgisayarına sızdım. Biraz heyecan yaptım o an ne yapacağımı şaşırdım.

O tanımadığım kişinin Bilgisayarının C ve D diski önümde açılmıştı kendi bilgisayarım gibi. Oyunları ve fotoları karşımdaydı.

İnternet hızı biraz kötüydü Klasörler geç açılıyordu.
Dediği gibi

Bide benim smb açığını kapatmak diye konum vardı onu yapsın

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Kısaca pcme sızamaz? Sıfırlama vs. Yapamaz yani bir de evine bir şey yollayabilir mi?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
Yeni İşletim sistemleride Açık vardır ama daha ben girebildiğim kadar değil.
Amatör olarak tesadüfen sızmıştım bende ?

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Tamam teşekkür ederim herkese kısaca pek bir şey olmaz diyorsunuz içim rahatladım

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Zaten döner vs. yollayacağını söylemiş. Amatör gibi geldi bana.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,925
Takma kafana bir şey olmaz. Öyle IP adresini bulurum onu bunu yaparım diye çok insan var. Her IP den adam bulunsaydı ohoo.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
1- Uzaktan Masaüstü Bağlantısı İle Bilgisayarında Bu Mod Açıksa Ve Şifren Yoksa Bilgisayarına Girer
2- Adresini Bulur
3- IP Adresini Diğer Hackerlara Satar
4- Tehdit Eder.
5- Uzak Masaüstü Bağlantısı Kurarsa Tam Adres Bulur
6- Evine 500 Liralık Pizza Sipariş Eder
7- Uzak Masaüstü Bağlantısı Kurarsa SDN Hesabın Dahil Tüm Hesaplarını Çalar

Kısacası Git Ayarlardan Uzak Masaüstü Bağlantısını Devre Dışı Bırak Ve Modemi Kapat Aç :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve 10 Satır PHP Koduyla IP Alınabiliyor.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
1- Uzaktan Masaüstü Bağlantısı İle Bilgisayarında Bu Mod Açıksa Ve Şifren Yoksa Bilgisayarına Girer
2- Adresini Bulur
4- Tehdit Eder.

Kısacası Git Ayarlardan Uzak Masaüstü Bağlantısını Devre Dışı Bırak Ve Modemi Kapat Aç :D

Modemi kapatıp açıyorum şimdi. Uzak masaüstü bağlantısını kapatacağım.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
2- Adresini Bulur
4- Tehdit Eder.

WİN 10 home kullandığımdan uzak masaüstü bağlantısını desteklemediğini gördüm. O yüzden bir şey yapamıyoru modemi aç-kapat yaptım ip adresim değişti mi diye baktığımda değiştiğini gördüm. Teşekkür ederim herhalde artık bir şey olacağını düşünmüyorum. SMB zaten kapalıymış ona da baktım.

Onu yapamaz bence benim şehirim ile onun şehiri arasında bir mesafe var yemek yollaması pek mümkün değil o yüzden.

Modemi kapat 2 dk sonda aç gelsin yeni ip numaran. Eski ip numaranı bilse bile güvenlik açısından birşey olmaz.
Güvenlik açısından evet bir şey olmaz fakat evime bir şey yollana bilir mi? İPHONE 11 yollayacağını söylemişti fakat iphone 11 kredi kartı ile alınıyor. Kapıda ödeme yok orjinal ürünlerde.

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91
WİN 10 home kullandığımdan uzak masaüstü bağlantısını desteklemediğini gördüm. O yüzden bir şey yapamıyoru modemi aç-kapat yaptım ip adresim değişti mi diye baktığımda değiştiğini gördüm. Teşekkür ederim herhalde artık bir şey olacağını düşünmüyorum. SMB zaten kapalıymış ona da baktım.

Onu yapamaz bence benim şehirim ile onun şehiri arasında bir mesafe var yemek yollaması pek mümkün değil o yüzden.
Yemeksepeti o şehirde varsa yollanır diye biliyorum

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Yemeksepeti o şehirde varsa yollanır diye biliyorum
Yani onu bilemem gelirse bir güzel ailecek yeriz onda sorun yok benim için. İphone 11 ile tehdit ettikten sonra döner ile tehdit etti. Yani çok bir şey olacağını ben de artık sanmıyorum.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Yani onu bilemem gelirse bir güzel ailecek yeriz onda sorun yok benim için. İphone 11 ile tehdit ettikten sonra döner ile tehdit etti. Yani çok bir şey olacağını ben de artık sanmıyorum.
Yalnız Öyle 20-30 Liralık Değil 500-600 Belki 1000 Liralık Yemek Gönderir.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Yalnız Öyle 20-30 Liralık Değil 500-600 Belki 1000 Liralık Yemek Gönderir.
Sanmıyorum öyle bir yapamaz. Başı belaya girer çünkü. İpmi değiştirdim ve yaşadığım il onda mesela diyelim ben A ilinde yaşıyorum fakat o adrese bakınca ipden D şehrini görüyor. İp bakma dediğim ipden adres bulma sitesi falan.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Sanmıyorum öyle bir yapamaz. Başı belaya girer çünkü. İpmi değiştirdim ve yaşadığım il onda mesela diyelim ben A ilinde yaşıyorum fakat o adrese bakınca ipden D şehrini görüyor. İp bakma dediğim ipden adres bulma sitesi falan.
Zaten IP'den Tam Adres Bulunamaz, Senin Bağlı Olduğun Verici Nerede ise Orayı Görür. Hee Evin Çatısında Verici Varsa Bulur :D Evini Bulması İçin IP Adresin + Uzak Masaüstü Bağlantısı Gerek. O Zaman MAC Adresinden Tam Adresini Bulur.