Bir hayalin harakirisi

Bu konuyu okuyanlar

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Her kadının içinde kalan bir adam vardır ya...

Çocukluğundan, okuldan, mahalleden...

Kimi ona asla ulaşamaz. Hayali hayat boyu sürer...

Ne olursa olsun, onu da yanında taşır. Bu hayal ona kuvvet verir. Belki de umudun simgesidir...

Kimi ulaşır. Ama...

Ama adam hiç öyle hayallerindeki gibi çıkmamıştır. Yıllarca gözünde büyüttüğü adam o kadar küçülmüştür ki... Yarattığı hayal kırıklığını hiç kimse dolduramaz.

“Keşke” dersin, “keşke sadece hayallerimde kalsaydı...”

Onu tanımıyorum...

Ama öyle içten yazmış ki...

Bir de yaptığı çok hoşuma gitti. Hâlâ gülüyorum...

Hani “bu benim anım olabilir mi?” türü hikâyelerden:

“Çocukluğumdan beri tanıdığım ve yıllar boyunca ne zaman görsem kalbimin gümbede gümbede attığı bir adam vardır çevremde.

Kader onunla yollarımızı yıllar içinde birçok kere kesiştirmesine rağmen bir türlü adam gibi bir ilişkiye girememişizdir..

Çok iyi bir aileden gelir. Çok iyi okullarda okumuştur. Başarılı bir iş adamıdır. Spor yapar bolca, bağıra çağıra maç seyreder, bolca erkek ve kız arkadaşları vardır. Güzel giyinir. Sosyaldir. Yakışıklıdır. Karizmatiktir. Akıllıdır. Başından başarısız bir evlilik geçmiştir. Yani kadınlarla alakasız da değildir. Dışardan bakınca mükemmel (yummi modeli) bir erkek.

Lakin gelin onunla bir de ciddi ciddi konuşmaya çalışın. Son aylarda bol bol konuşma fırsatımız oldu da onunla.

Mesela ben diyorum ki, ’hayat şöyle, böyle...’O bana diyor ki, ’benim 400 m2 çatı katı, enfes manzaralı evim var.’

HIII??

Daha sonraki bir gün ben diyorum ’yurt dışında...’O diyor ki, ’benim yurt dışında param, bir de 10 tane arabam var.’

HÖÖÖ!???

Bu konuşmalar hep bu şekilde sürüp gidiyorken aramızda, geçenlerde en sonunda ipler koptu haliyle.

Bir laf arasında bana, ‘benim 5 tane çok pahalı saatim var’ diyince, dayanamadım artık, ‘hepsini yatakta bir tarafına takıp, Afrikalı kadınlar misali, bir tarafının uzamasını mı umuyorsun?’ dedim.

Napiyim, sabrımı taşırdı, ağzımdan çıkıverdi laf birden.

Tabii haliyle önce büyük bir sessizlik ve sonunda da küstü bana.

Simdi hiç konuşmuyoruz onunla.

Hayallerimde âşık olduğum adamı iki lafla tuş etmiş oldum.

Ben: 1, adam: 0.

Ne işime yaradıysa? Aykkkkkgh!

Bundan çıkan sonuca göre, acaba en harika erkekler bile güvensizliklerini paralarıyla kapatıp, bu sayede kadınların gözlerini boyamaya çalışacak kadar acizler mi?

Yoksa bizler çenemizi tutup da, ‘Sen harikasın, süpersin. Vay 5 rolexxx, onca para... Ayy ne harika öyle bir evinin olması!!’ desek, enfes bir gelinlik içinde salınarak yürüyor mu olacağız?

İki ucu keneli (bu aralar daha moda) değnek sanki.

Ruhunu mu dizginleyeceksin, aile hayalinden mi vazgeçeceksin? Var misin Yok musun? Yoksa kutunu mu açalım hani?”

Dilek ÖNDER

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ya bence söylenmeLi ;(
Kadın iyi yapmış o lafı söyLemekLe :$
Yani varım varım :D kutuma gitmem şirinem :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Kadın iyi yapmış söylemekle :D

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
PaLamut PaLamut :D

şey bu arada başLık dikkatimi çekti gerçekten hayaLmi aceba ;(
Sonra hüsrana ugrarmıyızki ;(

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hayalini kalpten yaşa hüsrana uğramazsın :)

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
amesfa dedi ki:
Hayalini kalpten yaşa hüsrana uğramazsın :)

ama zaten yaşayanlar uyduruktan yaşamıyorki yıllardır belki aylardır onun sevdiğinin hayaliyle yaşıolar.Sonra kavuşunca sonuç hüsran kısacası
Bir hayaLin harakirisi ;(

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Git Muzurum git nasıl geliyorsa içinden :D :D

Dilek hanımın anlattığı gibi erkekler mevcut malesef siz onunla ilgilenirsiniz fakat o size sürekli cüzdanın içeriğinden bahseder ve sizin ona duyduğunuz büyük aşkı hayranlığı tüketir...! Ben bu adamımı sevdim bu adama mı aşık oldum dersiniz....!

Fakat şu da var ki...! Genel de uzaktan hoşlanmalarda karşımızdaki insanı öyle bir canlandırırız ki hayalimizde aslında onu değil olmasını istediğimiz kişiyi kurarız ve bütün o özellikleri karşımızdakine yükleriz ve bir gün sırası gelip kendisini tanıma fırsatını yakaladığımızda bakarız ki bu adam o adam değil... ;D Hatta ben seni böyle tanımamıştım, çok yanlış tanımışım gibi kelimeler sarfederiz... İyi de zaten tanımıyorduk ki...! sadece hayalini kuruyorduk :D :D
Bunu çoğumuz yapıyoruz sanırım ve bize karşımızdaki değil kendimiz hayal kırıklığı yaşatıyoruz...
O zaten o önceden de öyleydi şimdi de...!

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Ya her hayal hüsranla sonuçlanacak diye birşey yokki, bu yazıdaki hayal hüsranla sonuçlanmış olabilir ama ÇERENİZE BİR BAKIN gerçekleşmiş hayalleri görüceksiniz. ;)

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
*SiRiNe* dedi ki:
Git Muzurum git nasıl geliyorsa içinden :D :D

Dilek hanımın anlattığı gibi erkekler mevcut malesef siz onunla ilgilenirsiniz fakat o size sürekli cüzdanın içeriğinden bahseder ve sizin ona duyduğunuz büyük aşkı hayranlığı tüketir...! Ben bu adamımı sevdim bu adama mı aşık oldum dersiniz....!

Fakat şu da var ki...! Genel de uzaktan hoşlanmalarda karşımızdaki insanı öyle bir canlandırırız ki hayalimizde aslında onu değil olmasını istediğimiz kişiyi kurarız ve bütün o özellikleri karşımızdakine yükleriz ve bir gün sırası gelip kendisini tanıma fırsatını yakaladığımızda bakarız ki bu adam o adam değil... ;D Hatta ben seni böyle tanımamıştım, çok yanlış tanımışım gibi kelimeler sarfederiz... İyi de zaten tanımıyorduk ki...! sadece hayalini kuruyorduk :D :D
Bunu çoğumuz yapıyoruz sanırım ve bize karşımızdaki değil kendimiz hayal kırıklığı yaşatıyoruz...
O zaten o önceden de öyleydi şimdi de...!

evet dogru :$

tamam kutuma gidiyorum şirinem :D varım :p

ames hamdi beyi hatırlıonmu :D :D :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hamdi amcaaa :D hatırlamazmıyım muzur'cum :D :D

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
valla benim böle uzaktan uzağa sevdiğim bir adam vardı...allaaam herşey süperdi tam hayallerimdeki erkek falan...neyse efendim sonra tanıştık ve ben dumura uğradım..

baktım ki dünyanın en bencil adamını sevmişim...ve eğer sevmeye devam edersem de sürünürmüşüm...ben de uzaklaştım...başka elimden bişi gelmezdi zaten...

hala seviyorum o ayrı ama mümkünse uzaktan olsun...

bi de böle parasından pulundan bahseden adamlara ben de kıl kaparım...bi de öyle bi acaipler ki laf çarpsan bozulurlar, ayyy ne güseeeaaaalll diye hayranlığını belirtsen kız parama puluma gelio derler...

kendi içinde tutarsız herkesten uzak duralım derim...hele erkeğin görmemişi ve tutarsızı hiç çekilmiyo....

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
fish dedi ki:
valla benim böle uzaktan uzağa sevdiğim bir adam vardı...allaaam herşey süperdi tam hayallerimdeki erkek falan...neyse efendim sonra tanıştık ve ben dumura uğradım..

baktım ki dünyanın en bencil adamını sevmişim...ve eğer sevmeye devam edersem de sürünürmüşüm...ben de uzaklaştım...başka elimden bişi gelmezdi zaten...

hala seviyorum o ayrı ama mümkünse uzaktan olsun...

bi de böle parasından pulundan bahseden adamlara ben de kıl kaparım...bi de öyle bi acaipler ki laf çarpsan bozulurlar, ayyy ne güseeeaaaalll diye hayranlığını belirtsen kız parama puluma gelio derler...

kendi içinde tutarsız herkesten uzak duralım derim...hele erkeğin görmemişi ve tutarsızı hiç çekilmiyo....

+1 fish :D sende bizdensin :*

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
fish dedi ki:

Çok doğru hiç çekilmiyorlar :D :D

Son mesajlar