Bir dakikanızı rica edebilir miyim?

bilgigates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir web sitesi açtım, öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Lütfen sitemi inceleyip yorumlar mısınız? Ne tür eksikliklerim var veya nasıl gidiyorum?
http://bilgigates.com

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Sitenizin linki farklı 42 sitede kullanılmış, alexa değerlerine göre Türkiye sıralamanız 86,533 .
Zamanla daha iyi noktaya gelecektir. Belirli bir düzende paylaşım yapmaya devam etmeli ve seo kurallarına uymanız gerekir. Ayrıca wordpress için seo eklentileri kullanmanız size yardımcı olacaktır.

kolay gelsin.

bilgigates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sitenizin linki farklı 42 sitede kullanılmış, alexa değerlerine göre Türkiye sıralamanız 86,533 .
Zamanla daha iyi noktaya gelecektir. Belirli bir düzende paylaşım yapmaya devam etmeli ve seo kurallarına uymanız gerekir. Ayrıca wordpress için seo eklentileri kullanmanız size yardımcı olacaktır.

kolay gelsin.
sitemin linkleri hangi sitelerde kullanılmış? kim kullanmış nereden bakabilirim hocam merak ettim. Bu arada görüş ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.

VKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Elbette ayırabilirim. Ziyaretçi gözünden baktığımda;

1-Siteniz bir haber sitesi olarak hizmet veriyor sanırsam. Ve Bilga Serisi adında bir blog bölümünüz var. Haberler menüsünden ayırıp Bilga Serisi olarak özel bir alan açabilirsiniz.

2-Sitenin sağ ve sol taraflarında büyük boşluklar var. Bu bölümleri değerlendirebilirsiniz. Mesela sağ tarafta en son yazılan makalelerle ilgili bir bölüm yer alabilir.

3-Sayfanın en başında yer alan "En Güncel" barı çok sönük kalmış. Bence üst kısımda kesinlikle logonuz olmalı. Logonun yanına doğru konumlandırılabilir.

4-Sitenin logosu menü barının üstünde değilde en sol köşede ve font olarak biraz daha büyük olsaymış daha güzel olurdu diye düşündüm.

5- Yazılar gri tonda biraz soluk kalmış arka plana göre. Yine de rahat okunuyor ancak estetik açısından biraz daha beyaz parlak tonlar verebilirsiniz.

6-Son yazılar ve kategori bölümü en alt kısımda. Yukarıda bahsettiğim boşluklara buradaki bölümleri ekleyebilirsiniz. Mesela son yazılar sayfanın sağ kısmında ve kategori bölümü sayfanın sol kısmında yer alabilir.

7- Üst menüde yer alan hakkımızda, künye, bize ulaşın gibi ziyaretçinin en son görmek isteyeceği bölümleri en aşağıdaki bölümle değiştirebilirsiniz ki normal standartlarda da bu şekilde yer alıyor.

Evet benim gözlemlediklerim bu kadar. Genel olarak ilgilenmişsiniz, uğraşmışsınız, emek vermişssiniz. Eline sağlık. Umarım çok daha iyi yerlere gelirsiniz. Sakın pes etmeyin. İyi gidiyorsunuz.