BIOS Harddiski Görmüyor ve Bilgisayar Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

guvejokua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayara Ubuntu kurmak için format CD'sini taktım sonra c ve d yi bulamayınca yedeklediklerimi kurtarmak için kurulumu başlamadan geri kapattım. CD yi çıkarıp açmaya çalıştım biostan ileriye gidemedim. Sata configuration da sadece ahci seçeneği var ide yapamıyorum. Ancak yine sata configuration da serial ata pırt 0 da hardiskimi görebiliyorum lakin boot ekranında seçemiyorum. Ayrıca format yerinde de görünüyor. D de silinmemesi gereken dostlarım var bu yüzden format atmak istemiyorum ne yapabiliriz acaba

HSN. SARIHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayara Ubuntu kurmak için format CD'sini taktım sonra c ve d yi bulamayınca yedeklediklerimi kurtarmak için kurulumu başlamadan geri kapattım. CD yi çıkarıp açmaya çalıştım biostan ileriye gidemedim. Sata configuration da sadece ahci seçeneği var ide yapamıyorum. Ancak yine sata configuration da serial ata pırt 0 da hardiskimi görebiliyorum lakin boot ekranında seçemiyorum. Ayrıca format yerinde de görünüyor. D de silinmemesi gereken dostlarım var bu yüzden format atmak istemiyorum ne yapabiliriz acaba
--- Gönderi Güncellendi ---
"HSN. SARIHAN=ANTALYA/TURKİYE"
Bilgisayarıma Windows 10 Enterprise yükledim ve sorunsuz kullandım. Ne zaman ki bu sürümün süresi 180 gün olduğundan, ilk başlarda uyarı ve hata mesajları alıyordum. Ancak daha sonra bilgisayar işlem yapmıyor ve kendini resetting, kapanıyor ve tekrar başlangıç yapıyordu. Şimdi ise hiç açılmıyor, bazen mavi ekran bazen de siyah ekran da kalıyor. Bios ayarlarından gerek CD-DWD veya USB ile gerekse Network yada Defult üzerinden açmaya çalıştığım halde yine bu işlemlere yanıt vermiyordu. Ne BİOS nede HDD işe yaramıyordu ve bilgisayar açılmıyordu. Bende benzer sorunlarla karşılaştım, uğraştım, araştırdım fakat sonuç değişmiyordu. Sanırım "HARD DİSK" sorun veriyordu, yeni bir hard disk bu sorunu giderir ve bilgisayar yeniden işlevine devam eder diye düşünerek, servise verip tamir etmelerini istedim. Başka çare bulamadım. Bekleyelim bakalım. OK...
--- Gönderi Güncellendi ---

Son mesajlar