Bim Ps4 Getiriyor

Siz olsanız bim den PS4 alır mısınız?

• Evet

Kullanılan: 4 80.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
IMG_4301.jpg

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hepsiburadadan 100 TL daha uygun veriyor. ancak ithalataçı garantisi sıkıntı olmaz sanırım. Birde Pal ne oluyor

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
NTSC : Amerikadaki şebeke elektriği 60 Hz. olduğundan görüntüler ekrana saniyede 60 yarı kare olarak aktarılır.

PAL : Avrupa'da ve Türkiye'de ise elektrik şekebesi 50 Hz olduğundan aynı mantıkla 25 FPS olarak görüntü alınmaktadır.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Yani söyle açıklarsak tv görüntü formatından dolayı oluşan fark türkiye de pal kullanılıyor

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
1000TL gayet güzel fiyat. 3 Tane PS cihazı kullandım. Hiç birinde garanti ile işim olmadı. Alınabilir. Ama ürün kodu mu ne deniyorsa onu bilmek lazım. CUH1002A vardı bende. Çok kötüydü ondansa tavsiye etmem.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,192
Yakında rog serisi ekran kartlarını görebiliriz veya strix :grin:

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kasa olarak internettekilerden farklı görünüyor nette genelde siyah gördüm bu gri siyah karışımı dandik olanı satmasınlarda alınırmı sonuç olarak piyasadan 200tl daha uygun. ucuz etin yahnisi misali birşey olmasın.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
1000TL gayet güzel fiyat. 3 Tane PS cihazı kullandım. Hiç birinde garanti ile işim olmadı. Alınabilir. Ama ürün kodu mu ne deniyorsa onu bilmek lazım. CUH1002A vardı bende. Çok kötüydü ondansa tavsiye etmem.

yok öyle demiyelim ne olacağı hiç belli olmuyor elektronik şans işi benim ps4 ilk başta çok iydi sonradan disk atma olayı başladı garantiye verdim değişti bu sefer de ısınma olayı başladı ısınınca fan en üst kademeye geçiyor sonra da nat hatası verip oyundan atıyordu çözüm bulunmadı baktım ses filan da başladı (konsolun 4 tarafı açık olduğu halde) xbox ile takas ettim :D kafam rahat

bakalım inşallah buda sorun açmaz ama garanti 1 yıl da olsa üretici de olsa parekendeci de olsa farketmez :D olsun ama .D

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
kasa olarak internettekilerden farklı görünüyor nette genelde siyah gördüm bu gri siyah karışımı dandik olanı satmasınlarda alınırmı sonuç olarak piyasadan 200tl daha uygun. ucuz etin yahnisi misali birşey olmasın.

kasa piyasada 3 çeşit var

bu ilk kasa gri değil de broşür renkleriyle oynanmış ondan öyle

broşürde ki ilk kasa yarı parlak yarı mat kasa
komple mat olan biraz daha ince olan kasa
bide pro var 3 katlı mat kasa :D
artık süper pro filan da çıkarsa bi kat parlak bi kat mat filan olur :D

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kasa piyasada 3 çeşit var

bu ilk kasa gri değil de broşür renkleriyle oynanmış ondan öyle

broşürde ki ilk kasa yarı parlak yarı mat kasa
komple mat olan biraz daha ince olan kasa
bide pro var 3 katlı mat kasa :D
artık süper pro filan da çıkarsa bi kat parlak bi kat mat filan olur :D

yarı parlak yarı mat komple mat 3kat tekerleme gibi oldu :D ilk kasa olmasının dezavantajı olurmu. problem varmıdır bu kasalarda.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
yarı parlak yarı mat komple mat 3kat tekerleme gibi oldu :D ilk kasa olmasının dezavantajı olurmu. problem varmıdır bu kasalarda.

şimdi ilk kasanında versiyonları var :D değişik serileri var

farklar ise

XX son iki harftir ve bölgeyi temsil eder. 10 , 11 , 12 ile başlayan ancak sonu farklı olan ps4'ler aynıdır. yani 1216a da 1206 da aynı model farklı üretim bölgesinin ürünleridir .

10 ile başlayan model

İlk çıkan modeldir. İlk üretilen ve gönderilen seri olduğu için çok fazla hatası vardır ama denk gelir gelmez bilmem zaten piyasada da zor bulunur

başlıca hataları
-Aşırı ses
-Isınma (overheating)
-Mavi Işık hatası (GPU)
-Bluray
-Güç Kaynağı
-HDMI hatası

bana denk gelen hata aşırıses ,ısınma ve bluray hatası sevise verdim sony garantili yeni seri ile değişti

11 ile başlayan model

Beyaz ps4'ün, özel oyun tasarımlı ps4 ve 20.yıl sürümü için kullanılan modeldir. batman modeli filan
Anakart tamamen değişti. SAA 001 yerini SAB 001 kodlu karta bıraktı.
Güç kaynağı yenilendi ve %10 oranında tasarruf sağlandı.

12Başlayan model bu mat olan model.

-Hdd kapağı mat oldu
-Fan devri düştü ama ısınmaya başladı.
-10 gram daha gafifi
-Portların yeri değişti
-led ışıgı %10 daha parlak.
-Anakart kücüldü.

kısacası benim bilgim ve görüşüm performans olarak farkları yok sadece ilk seri de enerji tüketimi biraz daha fazla onun harici pek fark yok ilk seri harici diğerleri hemen hemen aynı ve alınabilir

bu seride pro dahil edilmedi

tabi benim bildiğim bu şekilde yanıldığım noktaları düzeltin