Bilgisayarınızda Bellek Sorunu Var

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Adsız.png

Arkadaşlar dün sonbahar güncellemesinden sonra güç bela 20 kez deneyerek format attım açılmadığı için. Çeşit çeşit mavi ekran alıyorum. Bugüne dek ram hdd ile ilgili hiç bi sıkıntım olmadı taki bu güncelleştirme gelene kadar. Sorun Şunlar;
1. İnternetten indirdiğim dosyalar eksik iniyor kuramıyorum.
2. Bu sorunu sürekli vermesede gün içinde 3 5 defa veriyor. Bilgisayarımda bulunan rar dosyaları açarken dosya eksik hatası veriyor. Ama dosya eksik değil indirip kurduğum devamlı saklamış olduğum dosyalar office programı gibi.

Sorun ram kaynaklımı yoksa harddisk mi ne yapılabilir ?

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,178
5
23,308
4,958
Güncelleme ile sistem yükseltmelerde böyle hatalar çıkabiliyor. Windows`un en son versiyonun Iso dosyas;n; USB belleğe yaz ve temiz format çek. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Hocam dün güncellemeyi yükleyemedi gerizekalı windows bilgisayar açılmıyodu 20 kez formatlamayı denedim sonunda başarabildim. Şuan Formatlı halde bellek için tarattım sistem bu uyarıyı veriyor. Temiz format dediğiniz diskin tamamen silinip formatlanması olayı mı ?

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,178
5
23,308
4,958
Formatlı haldeyse Yapacağın birşey var Bir eski sürümünü bulup yeniden Formatlamak. Başka çıkış yoku yok bence. :)

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
2015 WİNDOWS 10

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
29 Ağustos 2017
6,157
3,629
293
Ekli dosyayı görüntüle 33550

Arkadaşlar dün sonbahar güncellemesinden sonra güç bela 20 kez deneyerek format attım açılmadığı için. Çeşit çeşit mavi ekran alıyorum. Bugüne dek ram hdd ile ilgili hiç bi sıkıntım olmadı taki bu güncelleştirme gelene kadar. Sorun Şunlar;
1. İnternetten indirdiğim dosyalar eksik iniyor kuramıyorum.
2. Bu sorunu sürekli vermesede gün içinde 3 5 defa veriyor. Bilgisayarımda bulunan rar dosyaları açarken dosya eksik hatası veriyor. Ama dosya eksik değil indirip kurduğum devamlı saklamış olduğum dosyalar office programı gibi.

Sorun ram kaynaklımı yoksa harddisk mi ne yapılabilir ?
Merhaba;
Memtest ve HDD Tune ile bilgisayarı taratmayı denermisin.

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Hdtune ile tarama yaptım her yer yeşil sıkıntı gözükmüyor windowstan yaptım ram testini donanımda sıkıntı var diyo şuan formatlı güncelleme de yok ama düne kadar sıkıntı yoktu taki Windows sonbahar güncellemesini yükledi tam yükleyemedi ondan sonra böyle oldu

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
29 Ağustos 2017
6,157
3,629
293
Hdtune ile tarama yaptım her yer yeşil sıkıntı gözükmüyor windowstan yaptım ram testini donanımda sıkıntı var diyo şuan formatlı güncelleme de yok ama düne kadar sıkıntı yoktu taki Windows sonbahar güncellemesini yükledi tam yükleyemedi ondan sonra böyle oldu
O zaman temiz kurulum ile bunu çözersin. Ya da Sistemi Geri Yükleme yapabilirsin. ;)

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Kardeşim aynen öyle yaptım bende zaten şimdi ramin yerini değiştirdim bakalım test edicem nokta atışıyla bulmam lazım arızayı

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Son düzenleme:

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
kardeşim bad sektör yok hardiskte neresinde sıkıntı var anlamadım ? Ayrıca Driver booster diye bir program indirdim öğlen driverlerin hepsine aşırı eski uyarısı verdi güncelledim hepsini şuana kadar problem yok ram buldum yaparsa onunla denicem

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
29 Ağustos 2017
6,157
3,629
293
kardeşim bad sektör yok hardiskte neresinde sıkıntı var anlamadım ? Ayrıca Driver booster diye bir program indirdim öğlen driverlerin hepsine aşırı eski uyarısı verdi güncelledim hepsini şuana kadar problem yok ram buldum yaparsa onunla denicem
Driverları manuel olarak güncellesen daha iyi olurdu. Sonucu belirtmeyi unutmayın.

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
driverleri güncelledikten sonra şuana kadar yapmadı 1.5 saatlik film açtım bıraktım öyle sorun çıkmadı wolfteam açtım 1 2 el oynadım sorun çıkmadı sabah beri açık sorun yok şimdilik bilgisayarda kardeşim rami buldum sorun yaparsa denicem driverleri manuel olarak güncelleyemedim çünkü yok anakartım 2010 model 2012 den sonra güncel driver yayını yok anakartımının driverlerinin zaten windows 10 desteği de yok programla güncelledim şuan için sorun kesildi bilmiyorum yaparsa rami denicem

utkuversus

Rektör
Emektar
12 Temmuz 2015
17,644
1
13,221
4,958
21
Ramleri silgi ile silmeyi deneyebilirsin. ;)
Nereden gördün benim mesajlarından xD o yöntemi ben buldum denebilir :D
Silgi derken ? :D bildiğimiz silgi mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 33638

Ekli dosyayı görüntüle 33639
Ekli dosyayı görüntüle 33640Ekli dosyayı görüntüle 33641Ekli dosyayı görüntüle 33642

Ekli dosyayı görüntüle 33643

Ekli dosyayı görüntüle 33644

Arkadaşlar Memtest 45 dakka tesp yaptım baktım sonu yok kapattım hd tune sonuçlarıda bunlar ?
Ramlerin altın rengi sarımsı olan uçlarını çevrelerindeki dirençlere dikkat ederek hafif bir güçlü baskı ile sil. Fırça varsa fırça ile temizle yoksa iyice kontrol et silgi parçası kalmasın. Ardından mermer gibi soğuk biryerde 2 dakika kadar her iki yüzüde beklet.

Sorun Harddiskiniz de. Değişmesi gerekiyor. Elinezde başka bir HDD var ise onun ile deneyin.
Count ve Pending sector değerlerinde sorun yok hdd sağlam.

Son düzenleme:

Pasyoq

Öğrenci
24 Aralık 2016
19
1
3
34
Ya dediğim gibi arkadaşlar driver booster ile driverleri günceledikten sonra sorun vermedi bugün film açık bıraktım akşam 2 3 saat oyun oynadım biraz önce büyük güncelleştirme geldi yükledi sabah açtığımda sorun verirmi bilmem teşekkür ederim bilgilendiririm sizi

utkuversus

Rektör
Emektar
12 Temmuz 2015
17,644
1
13,221
4,958
21
Bunu senin mesajlarından değil bir arkadaşımdan gördüm. :)

Bu kısım gözümden kaçmış. Sarı çizgi dikkatimi dağıttı. Diğer görsellere dikkat etmemişim. :)
Arkadaşın arkadaşım olabilirirmi acep. Şaka maka yapan tonla adam varmış gitti canım icat.