Bilgisayarımda ki Sorun Nedir

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim pc normal çalışıp dururken birdenbire önce müzik sesi hani cd takılırda hep aynı yeri dididididit ederya aynen öyle oluyo,ekranda kararıp yerine bozuk mavi renkler geliyo.sonra kapama düğmesine bastığımda bilgisayar yeniden başlıyo.Kapanmıyo.Bu 2.yapışı.Sizce sorun nerede olabilir.Ekran kartındamı anakarttamı.Ben işlemcidende şüpheleniyorum.Ama bir türlü bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Donanımsal bir sorun olduğu açık, bir çok parçasından şüphelerin olduğunu söylemişsin, ana kart dışındaki parçaları tek tek değiştirerek, bilgisayarının çalışmasını gözlemlemelisin.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işlemci sıcaklığını kontrol et. bir de ekran kartında problem olabilir. varsa deneme amaçlı herhangi bir ekran kartın onu dene.

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ısılarla alakalı bir sorun gibi duruyor, speedfan veya benzer bir uygulama ile, ısıları kontrol edebilirsin. ısıları takip edip bize yazabilirsen, faydamız yükselir.

artı olarak sistem özelliklerinden dem vurup, özellikle ne yaptığın sırada bu sorunla karşılaştığını da yazabilirsen, çok daha yardımcı olabiliriz.

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anakart asusp5vd2-vm-
işlemci intel dual core 1.6ghz
160 gb hdd
256 mb onboard ekran kartı
windows vista starter işletim sistemi
1 gb ram
Şu anda bu problemi yaklaşık 1 haftadır yapmıyor.Bu problemi google mapsta uydu görüntülerini uzun süre incelerken yapmıştı.Şu anda bu problemden eser kalmadı.Kendi kendine düzeldi.Anakartım değişmişti.Garanti kapsamında. Acaba sürücü güncellemesinden kaynaklanabilirmi?Donanım arızası olsaydı devamlı yapması gerekmezmiydi?Teşekkürler.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
drectix yeni versiyonunu yükle düzelir sölediğine göre düzelir

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
bence bi ram degistirerek dene kardes dual channel kullanıyorsun tek kanaldan dene sanmıyorum ekran kartından olabilecegini

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
titanyum dedi ki:
drectix yeni versiyonunu yükle düzelir sölediğine göre düzelir
anakartın cd room'u var.Oradan tekrar güncellesem olurmu.Neyin yeni versiyonunu yüklücem biraz açabilirmisin.

Son mesajlar