Bilgisayarımda enteresan bir sorunum var ??

Bu konuyu okuyanlar

jollyjokermami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhabalar...

Benim bir sorunum var ve gerçekten enteresan bir sorun ??

Şöyleki ;
İntel Core i7 2670QM 2.20ghz işlemcili ,
8GB ram ,
1696 MB (64MB ayrılmış bellekli) intel HD Graphics 3000
2 GB Nvidia GeForce Gt 520m optimus olan 2. bir ekran kartı
Windows 7 ultimate tr x64 tabanlı ,
max çözünürlüğü 1366x768 ,
clevo w25xhpx ami bios(bios güncelleme yap diyen oldu ancak update linki bulamadım ve bios hala eski duruyor)
bios içinde chipset te ekran kartı paylaşımı görünmeyen Laptop Exper marka bir bilgisayara sahibim.

Çözünürlük değiştirince (oyunların içinde options ayarlardan tam ekran iken) bilgisayar yeni çözünürlüğü kaydetsin mi sorusu geliyor ve bilgisayar tık diye kapanıyor. Araştırdım sorunumla alakasız sadece masaüstü çözünürlüğü değişince bilgisayarın yeniden başlaması gayet normal gibi konu cevap buldum. Ancak benim sorunum bilgisayar kapanıyor ve ben elimle açıyorum ayrıca oyunlar gene eski çözünürlükte kalıyor. Çünkü yeni ayarlar saklansın mı sorusuna evet diyemeden bilgisayar kapanıyor. Başka bir oyun açtığımda hani ekran kararıp oyun ekranına geçerken küçük bir git gel gibi bir şey olur da oyun başlar ya hani (siyah beyaz arasında hızlı geçişler) o halde gene bilgisayar kapanıyor. Ayrıca tam ekran bir oyundan masaüstüne geri gelip tekrar tam ekrana dönünce de bilgisayar kapanıyor. Kısacası tam ekranı indirip tekrar açtığımda , oyun aktifken options ta çözünürlük değiştirdiğim de yada bazı oyunlarda oyun açılırken ki ekran hazırlanışında bilgisayar çat diye kapanıyor bunun tam olarak nedeni ve sorunun çözümü nedir ?(ayrıca pc ye format atıp ekran kartlarını sırasıyla temiz ve restartlarını geciktirmeden kurmama rağmen devam ediyor.tüm driverlar güncel ve stabil..)

(sorunu yaşadığım oyunlar : knight online pvp, battlefield 3 , battlefield bad company 2 , Counter strike 1.6 vs.)

Biraz uzunca bir yazı ama gerçekten sorunum büyük.

Şimdiden alakanıza teşekkür eder saygılarımı sunarım

Son mesajlar