Bilgisayarıma 4 GB RAM ekledim ama iki programda farklı değerler görüyorum.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Az önce yeni aldığım ve bilgisayarımdaki RAM ile aynı özelliklere sahip RAM'i bilgisayarıma taktım. Bilgisayarım her zamanki hızıyla (8-10 saniye) açıldı. Daha sonra CPU-Z'ye girdim 8 GB RAM olduğunu gördüm. Fakat sonra Görev Yöneticisi'nin Performans bölümüne geldim. Burada ise hala 4 GB RAM olduğu yazıyordu. Hangisi doğru değeri gösteriyor? Lütfen cevaplayın arkadaşlar ona göre RAM'i iade edeceğim.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Sadece Ram önemli değildir.Bütün parçalar önemlidir.
Hocam benim sorunum hangi programın doğru değeri gösterdiğini bilmemem. Anakartım en fazla DDR3 8 GB 1600 MHz destekliyor. Benim RAM'im 4 GB'dı. Aynı özelliklere sahip bir RAM aldım ve şuan Windows 4 GB, CPU-Z 8 GB RAM gösteriyor. Şimdi bir de AIDA64 ile bakacağım.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Hocam benim sorunum hangi programın doğru değeri gösterdiğini bilmemem. Anakartım en fazla DDR3 8 GB 1600 MHz destekliyor. Benim RAM'im 4 GB'dı. Aynı özelliklere sahip bir RAM aldım ve şuan Windows 4 GB, CPU-Z 8 GB RAM gösteriyor. Şimdi bir de AIDA64 ile bakacağım.
Hmm,anakart modeli nedir ?

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
Görev yöneticisi bazen yanlış gösterebiliyor bendede 12 gb rm vardı 8 gösteriyordu ama diğer programların hepsi 12 göstriyordu.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Az önce yeni aldığım ve bilgisayarımdaki RAM ile aynı özelliklere sahip RAM'i bilgisayarıma taktım. Bilgisayarım her zamanki hızıyla (8-10 saniye) açıldı. Daha sonra CPU-Z'ye girdim 8 GB RAM olduğunu gördüm. Fakat sonra Görev Yöneticisi'nin Performans bölümüne geldim. Burada ise hala 4 GB RAM olduğu yazıyordu. Hangisi doğru değeri gösteriyor? Lütfen cevaplayın arkadaşlar ona göre RAM'i iade edeceğim.
Habire proglam aç ram kullanımına bak

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
15 tane Opera açtım artı Speecy artı Görev Yöneticisi kasmadı. Tüm programlar 8 GB gösteriyor ama görev yöneticisi 4 GB gösteriyor hala.