Bilgisayarım Windows 10 Kaldırır mı?

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Selamun Aleyküm,
Şu anda elimde (eski bilgisayar) ''Pentium Dual-Core / E5400 @ 2.70Ghz'' işlemci var, ve hala işletim sistemim XP artık güncelleme vakti geldi diyorum ama işlemcinin Windows10 destekleyip desteklemediğini bilmiyorum.Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
AYRICA!
Asıl kullandığım bilgisayar olan ''Lenovo G50-45'' açılırken ''0xc0000225'' hatası veriyor yani ''Windows failed to start.A recent hardware or software change might be the cause.''(eminim böyle yazınca hepiniz anladınız, tartışmayalım.) Bu hatayı çözmek için format atın falan filan diyor fakat ne BIOS ne de RECOVERY bölümü açılıyor.Fakat HDD'yi masaüstü bilgisayarıma taktığımda BOOT olabiliyor.Şimdi ben Laptop'un HDD'sini masaüstü PC'me takarsam format atabilirmiyim?
Bu problem çözülür mü?
Arkadaşlar yardım ederseniz çok memnun kalırım, şimdiden teşekkürler.
(Konuyu oldukça düzgün anlatmaya, yazmaya çalıştım umarım açıklayıcı ve düzgün bir yazı olmuştur.)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,330
Masa üstü bilgisayarınız için burada verilmiş olan makaleleri inceleyerek bilgisayarınızın Windows 10'a uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz.

Diz üstü bilgisayarınız da CD'den boot etmek için açılış sırasında "Nova Tuşu" yada "F12" kombinasyon tuşlarını kullanmayı deneyin.