Soru Bilgisayarım Pubg mobile de duşuk fps vermesi normalmi

Berattkt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ram:8GB ram
Ekran Kartı:Nvidea Geforce Gtx 750 Tİ
İşlemci:İ5 1. Nesil

Berattkt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gayet normal.İlk çıktığında emulatorden i3 2.nesil hd8450 ile akıcı oynanıyodu fakat optimizasyonu berbat ettiler. Ryzen 5 3600 ile drop yiyodum en optimize ayarda bile.
Peki bu optimazasyon sorunu sadece gamelooptamı var başka uygulama kulandam daha yuksek fps alırmıyım

Hopeツ︎

Profesör
Reaksiyon puanı
2,268
Peki bu optimazasyon sorunu sadece gamelooptamı var başka uygulama kulandam daha yuksek fps alırmıyım
GameLoop zaten PUBG Mobile için önerilen ilk emülatör. Bu sebeple, diğerleri de ondan daha stabil olmayacaktır.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
19,071
İşlemcini yükseltirsen çok harika şeyler yaparsın o makinayla. 750 ti kötü bir ekran kartı değil gta 5, pubg steam gibi oyunları açıyor.
Gta5 artık iyi bir oyun değil hemen hemen her pc açabiliyor. 10yıllık oyun zaten...

hakanyargici

Profesör
Reaksiyon puanı
958
Şuan opt. ne alemde oyunda bilmiyorum ama 1. nesil i5 işlemci için PUBG ideal bir oyun değil.

GTX 750Ti size iyi bir işlemciyle beraber 1080p low-mid ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır.

Berattkt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan opt. ne alemde oyunda bilmiyorum ama 1. nesil i5 işlemci için PUBG ideal bir oyun değil.

GTX 750Ti size iyi bir işlemciyle beraber 1080p low-mid ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır.
İşlemcini yükseltirsen çok harika şeyler yaparsın o makinayla. 750 ti kötü bir ekran kartı değil gta 5, pubg steam gibi oyunları açıyor.
butcem cok olmadığı icin en fazla i5 3. 4. nesil alabilirim diyelimki 3. nesil aldım fps farkı olurmu yoksa hemen hemen aynı fps flnmı alırım

hakanyargici

Profesör
Reaksiyon puanı
958
@Berattkt hocam öncelikle o kadar garip alıntılama yapmışsınız ki ne yazdığınızı anlayamadım. Bu konuya dikkat ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

Hocam 3. ve 4. nesil arasında dağlar kadar fark yoktur. Bütçenize uygun yada o sıra yakaladığınız ucuz fiyatlı ürün vardır onu alırsınız. 1. nesille FPS farkı ise çok önemli ölçüde fazla olur. Intelin 1. seri i5 ve diğer 1. nesil modelleri çok başarılı olan modeller olmayıp, intel için yeni ürün gamının kapılarını aralayan modeller olmuştur. 2. nesil ile beraber kayda değer FPS farkı oluşmuştu. Çıkış yaptığı dönem i5-2400 ve i5-2500K + GTX750Ti, GTX770 modellerini kasamda kullanmış ve o dönem çıkan her oyunu sorunsuz bir şekilde oynamıştım. 2. nesil bile beni üzmemişken belirtiğiniz oyunlar için 3. veya 4. nesil hiç üzmez.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Gta5 artık iyi bir oyun değil hemen hemen her pc açabiliyor. 10yıllık oyun zaten...
10 yıllık oyun ama güncelleme desteğini nerdeyse daha yeni kesti rockstar. Yani oyum sürekli güncel tutuldu ilk zamanki gibi kalmadı. Gta 5 in sistem gereksinimlerinde çok düşük sistem özellikleri yazıyor ama o ilk çıktığı zamankiydi. Şimdi yine orta sistemlerde oynanıyor

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
En optimize olanı gameloop tur.Ona rağmen rezil bir performans vardır adam geldiğinde fps 90 sabitken 40 lara düşer veya 90 iken 89 olsa bile kasar öyle bi rezil yani.Önceden tencent gaming buddy vardı 10 senelik pc de bile kasmıyodu.

Berattkt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En optimize olanı gameloop tur.Ona rağmen rezil bir performans vardır adam geldiğinde fps 90 sabitken 40 lara düşer veya 90 iken 89 olsa bile kasar öyle bi rezil yani.Önceden tencent gaming buddy vardı 10 senelik pc de bile kasmıyodu.
tencent gaming buddy kaldırıldımı bu uygulama yoksa hala varmı internete yabancı bi video var indiriyor bende gameloopu silip bunumu yukluyeyim yoksa gameloopmu kalsın

Son düzenleme:

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
tencent gaming buddy kaldırıldımı bu uygulama yoksa hala varmı internete yabancı bi video var indiriyor bende gameloopu silip bunumu yukluyeyim yoksa gameloopmu kalsın
Kaldırıldı ve gameloop a geçildi diye biliyorum.İşlemcinizi i5 2500k veya 4.nesil bi işlemci ile değişirserniz Pubg steam de 60 fps+ alırsınız şuanki sistemle bile denenebilir.Ben olsam mobile ile uğraşmam kanser etti beni onun için diyorum size.Hiçbir mobile oyunu pc de oynamayın 50-60k bilgisayarınız yoksa.

Berattkt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kaldırıldı ve gameloop a geçildi diye biliyorum.İşlemcinizi i5 2500k veya 4.nesil bi işlemci ile değişirserniz Pubg steam de 60 fps+ alırsınız şuanki sistemle bile denenebilir.Ben olsam mobile ile uğraşmam kanser etti beni onun için diyorum size.Hiçbir mobile oyunu pc de oynamayın 50-60k bilgisayarınız yoksa.
Pubg steamda +60 fps goruyorum onda sıkıntı yok tek mobilde var işte