Bilgisayarım oyunlarda kasmaya başladı

kaanakyol.123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle sistemimi anlatayım :

İşlemci:

İntel i5-5200U 2.20GHz

Ekran kartım :

Nvidia geforce 920m (2GB)

İşletim sistemi : Windows 10 Pro x64

RAM : 8.00 GB (KULLANILABİLİR : 7.44GB)

Kullandığım bilgisayar : Laptop marka sı ise : ASUS modeli : X555LJ (KUTUDA X554L YAZIYOR)

Bilgisayarımı 13/Nisan/2016 da aldım

Bilgisayara format attım düzelmiyor , Game Bosster yükledim hızlandırdım olmadı Nolur birisi yardım etsin 3 yıldır bu sorunla uğraşıyorum bilgisayarımı aldığımdan beri

Mesela örnek : gta 5 kasıyor , watch dogs 2 kasıyor , payday 2 kasıyor ve daha fazlası... ama minecraft win10 edition kasmıyor sadece

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ekran kartın yazdığın oyunlar için yeterli güce sahip değil, o yüzden kasma olması normal.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba Kaan,

Sistemin bahsettiğin oyunlar için yetersiz kalıyor bu sebeptendir ki doğal olarak kasıyor. Oynadığın oyunlar küçük oyunlar değil. (Minecraft gibi) Bunun yanı sıra bazı parçalar kullanmayla performans kaybeder sanırım bunu en iyi bu cümle ile açıklayabilirdim. Laptoplar da bu durum daha sık görülür ama yinede senin için temel çözüm; Sistemini upgrade etmek olacak. Yalnız bilmeni isterim Laptoplar için bu işlem fazlasıyla masraflı.

İyi forumlar,

BlackTSix
Uzman Yazılım Mühendisi / Senior Developer

29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_

kaanakyol.123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Kaan,

Sistemin bahsettiğin oyunlar için yetersiz kalıyor bu sebeptendir ki doğal olarak kasıyor. Oynadığın oyunlar küçük oyunlar değil. (Minecraft gibi) Bunun yanı sıra bazı parçalar kullanmayla performans kaybeder sanırım bunu en iyi bu cümle ile açıklayabilirdim. Laptoplar da bu durum daha sık görülür ama yinede senin için temel çözüm; Sistemini upgrade etmek olacak. Yalnız bilmeni isterim Laptoplar için bu işlem fazlasıyla masraflı.

İyi forumlar,

BlackTSix

29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_
Ne küçüğü küçük oyunlarda bile kasıyor bilgisayarım

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ekran kartı sürücün güncel mi?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ne küçüğü küçük oyunlarda bile kasıyor bilgisayarım
Küçük oyunlarda da kasmayacak diye bir durum yok kaan, küçük boyutlu oyunun grafiğini en yükseğe getirirsen ve sistemin bunu hazmedemeyecek durumdaysa yine kasacaktır.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Minecraft' da kasmıyor demişsin Kaan. Örneklendirmek için öyle söyledim. Buradan çıkarman gereken sonuç GTA V gibi bir oyunun Minecraft ile bir tutmaman gerektiğidir. Konuyla alakalı tek çözüm ise; yukarıda belirttiğim gibi sistemini yükseltmek! Daha basit bir anlatımla bilgisayarını daha iyi bir bilgisayarla değiştirmek veya donanım bileşenlerini güçlendirmek.

İyi forumlar,

BlackTSix

29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_