Bilgisayar özellikleri yeterli fakat oyunlarda fps (donma,takılma) sorunu yaşıyorum

bigsniper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar öncelikle forumda çok çok çok yeniyim yani konuyu yanlış yere açmışsam affola, öncelikle şöyle başlamak isterim eskiden kullandığım bilgisayar prizimde sigorta olmamasından dolayı ekran kartını yaktı bende bir kenara kaldırdım. Şimdilerde onu toplamaya çalışıyorum, neyse sadede geliyorum ekran kartı aldım (powercolor hd6570) bunu bilgisayara taktıktan sonra bilgisayar aşırı yavaş kaldı formatlanamadı meğersem harddiskte bozulmuş onuda değiştirdim windows kullanırken bi donma sorunum falan yok, fakat oyun oynarken (league of legends) fps en fazla 25-35 arası değişiyor. sistemimin özellikleri şöyle
ANAKART : ASUS-P5GCMX (EKRAN KARTI YANMA OLAYINDAN SONRA DEĞİŞMEDİ)
İNTEL PENTİUM 4 3.2 gHz 2 CPU
EKRAN KARTI : Powercolor(AMD READON) Hd6570 DDR3 (2 gb 128 bit)
Sistem : WİN7 (32 BİT) (64 BİTTE DENENDİ VE FORMAT EN TEMİZ CD DEN ATILDI)
Ram : 4 GB ddr2 (EKRAN KARTI YANMA OLAYINDAN SONRA DEĞİŞMEDİ) (Ram testi yaptım boost cd si ile 2 side testten geçti) 2x2gb
DirectX 11 kurulu

Etraftan duydugum öneriler : 1- işlemcin düşük oldugu için ekran kartı tam performansını sergileyemiyor
2- ekran kartın amd ve işlemcin intel oldugundan dolayı bu sorun ortaya çıkıyor.

şimdi arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim..
overclock yapmayı düşünmüyorum
ekran kartı driver en güncel sürümde

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
olum lol de pentium 4işlemci ile tf lere girersen çok donar lol işlemciye önem veren bi oyun benim pc hd6670 dual core 1.6ghz benimki 60 fps oynatıyo ama tf lere girince 40 lara düşüyo seninkini hiç düşünemiyom o işlemci değişecek ekran kartında çok aham şaham değil ama lol için yeterli

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bide işlemciyi iyi soğut ve temizle,belki çok ısınıyosa performansı oda etkiler hele dandik işlemcilerde sıcaklık aşırı belli eder kendini

olum lol de pentium 4işlemci ile tf lere girersen çok donar lol işlemciye önem veren bi oyun benim pc hd6670 dual core 1.6ghz benimki 60 fps oynatıyo ama tf lere girince 40 lara düşüyo seninkini hiç düşünemiyom o işlemci değişecek ekran kartında çok aham şaham değil ama lol için yeterli

bide işlemciyi iyi soğut ve temizle,belki çok ısınıyosa performansı oda etkiler hele dandik işlemcilerde sıcaklık aşırı belli eder kendini
bu arada ilk duyumun doğru ama 2.duyumun sadece zırvalık benim işlemci intel ekran kartı amd hiç öyle bişey yok eski ekran kartım nvdiaydı ondada öyle bişey yoktu

bigsniper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle teşekkür ederim bende değiştirmeyi düşünüyorum, ben topu topu 2 en fazla 3 oyun oynuyorum o yuzden oyle ahım şahım bi ekran kartı almadım peki minecraft ın kasmasıda işlemcidenmidir ?