Soru Laptop tavsiyesi

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Herkese iyi forumlar dilerim, başlıkta da gördüğünüz gibi bir laptop bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 10.000 tl en fazla 1000 tl daha üstüne çıkabilirim.

Laptop da aradığım özellikler,
1- öncelikle yazılım ile uğraşacağım 2. Okulum olan YBS ile beraber yazılıma başlamak istiyorum python, java, c vb dilleri rahatlıkla öğrenebileceğim bir özellikleri olmalı

2- Video, Fotoğraf ve photoshop ile de uğraştığım için yüksek bir hafıza lazım HDD kullanmak istemiyorum yüksek hızda kullanabilmek için ssd veya m2 olursa çok iyi olur gerekirse CD slotunu söküp kendim sonradan ssd ekleyebilirim sorun değil.

3- Oyun oynamayı severim, GTA serisi LOL, CSGO benzeri oyunları sıklıkla oynarım bu oyunlarda fps drop veya ekran kartı yetersizliği olmazsa çok iyi olur

Eğer isteklerimle bütçemin uyuşmadığını düşünüyorsanız bir kaç ay bekleyip bütçeyi yükseltebilirim. Şimdiden vakit ayıracak arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
(link) buna bakabilirsin ama benim önerim oyun oynayacksan bütceyi yükseltirsen daha saglıklı olur bütceyi yükseltirsen kaca yükselticen

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
15000 yapabilirim

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
15 bin TL bandına çıkıyorsan alacağın laptop en kötü RTX 3050'li olmalı.

İşlemcisi i5 11. nesil veya Ryzen 5600 üstü olmalı en az. Ayrıca 512 SSD olmalı.

Ben şu altta ki laptobu öneririm. Fiyatını takip et bazen kampanya oluyor 15.499 TL gibi fiyatlara düşüyor. Ekstradan sistem 16 inç ve Alüminyum kasa ve 120 Hz monitör ve 16 GB RAM ile geliyor. Diğer PC ler genelde 15.6 inç ve plastik kasa oluyor çok kaba görünüyor bu ince ve kibar bir tasarıma sahip.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Hocam Monster önerir misiniz peki?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam Monster önerir misiniz peki?

Ben pek beğenmiyorum Moster laptopları ama tercih meselesi.

Düz yeşil klavye kaba bir tasarım falan hiç gözede hitap etmiyor.

Arkadaşta 1650'li bir model var. Bİldiğin uçak kalkıyor gibi fan sesi geliyor laptoptan hiç memnun değildi. Ama üst düzey kaliteli modelleri belki iyidir bilemiyorum.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
hocam ikinnci el düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben pek beğenmiyorum Moster laptopları ama tercih meselesi.

Düz yeşil klavye kaba bir tasarım falan hiç gözede hitap etmiyor.

Arkadaşta 1650'li bir model var. Bİldiğin uçak kalkıyor gibi fan sesi geliyor laptoptan hiç memnun değildi. Ama üst düzey kaliteli modelleri belki iyidir bilemiyorum.
hocam bilgisayarı aldıktan sonra yılda 2 defa servisi var ücretsiz bakıma gönderiyorsunuz, yanında baya özellikli bir çanta ile birlikte geliyor fiyatlar biraz yüksek şu anda eğer indirime girerlerse ben almayı düşünüyorum.

Huma H5 V3.1 15,6" İş Bilgisayarı | Monster Notebook şu bilgisayar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Hangi şehirde oturuyorsun? İmkanın varsa şu mağazalardan birine gidip PC'yi canlı gör istersen.

1663096408442.png

Kağıt üstünde güzel duruyor Monster laptoplar ama ben şahsi olarak beğenmiyorum.

Şikayer var üstünden Laptop ile ilgili sorunları incele istersen. Özellikle almak istediğin modele bak hatta. Kronik bir sorun var mı çok sık rastlanılan sorunlar var mı görmüş olursun.

Not: Ben şahsen kendime alıyor olsa 10k bandında Lenova bir model alırdım.
Veya huawei D15 serisi alırdım 11. nesil işlemci olandan.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Sağolun hocam hemen bakıyorum

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sağolun hocam hemen bakıyorum

Şu ikisi nasıl

Huaweinin SSN 256 GB o eksisi var ama ekranı daha kaliteli işte. Üstüne kasası ve inceliği şıklığı var.

İllaha monster alacam diyorsan bak şu Huma H5 V3.2 daha iyi sankiş 1000 TL fark ile.

Bu bilgisayar Teknosa'da da varmış gidip canlı inceleyip kurcalayabilirsin.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
hocam bir yandan monster istememin sebebide yerli markaya destek olabilmek. kendi sitesinde sizin atıtğınız ilk ürünü 500 tl indirim ile satıyor sanırım huma serisinini biraz özelleştirip alacağım çok teşekkürler ilginize

Tongfang kasa olmayan modellerinden uzak durun.
o ne oluyor tam olarak ?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
hocam bir yandan monster istememin sebebide yerli markaya destek olabilmek. kendi sitesinde sizin atıtğınız ilk ürünü 500 tl indirim ile satıyor sanırım huma serisinini biraz özelleştirip alacağım çok teşekkürler ilginize

o ne oluyor tam olarak ?
Tongfang kasa çok daha iyidir, Monster'in ürettiği kasalar değildir. Monster sadece içine anakartı ekran kartını vs. yerleştirir.

Isınma problemleri çok daha azdır, sessiz çalışır. Tulpar serisinde vardır.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
hocam tulpar serisi 27 bin den başlıyor benim maks bütçem 15

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Hocam izmire gidince bakacağım sizde bakar mısınız acaba 15 bini geçmeyecek şekilde laptoplara yukarda attıklarımızın hepsini kıyaslatıp bir karara varacağım