Bilgisayar Oyun Kolu ( Joystik ) Sorunu

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Selam arkadaşlar, benimde bir donanımım hakkında sorunum var ...

Bilgisayarım için bir oyun kolu aldık, oyun oynarken klavyeden zor olmasın diye onunla rahat oynayabiliyorum.

Street Fighter IV Oynamak için donanımı bilgisayarıma tanıttım gayet sorunsuz oynadım ve bilgisayarı kapadım açtım yeniden oynarken oyun kolu üst tuşlarda ve normal tuşlarında görevsel değişiklik oldu.
Sabah tekme tuşu olarak kullandığım tuş şu anda oyunu başlatma veya durdurma gibi durumları etkiliyor vs böyle bir karıştı oyun kolu.

Bunun nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim acaba?

Ayarlar'dan derseniz ne enteresanki oyun rusça sanırım :D ayarları bir türlü çözemedim ,yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :flowers:

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu konuda bilgisi olan bir arkadaşım yokmu acaba?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Street Fighter dışında başka bir oyunda denediniz mi gamepad i

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
şimdi bu oyun kolu dediğiniz, ps3 ya da xbox360 için mi yoksa logitech gibi bir marka mı yoksa snopy gibi ucuz birşey mi ? :D elimde çok güzel birşey var upload ediyorum :)

Oyun kolu'nun markası Kontorland diye birşey :D 20 TL ye aldım valla iyi birşeymi yoksa kötümü hiç bilmiyorumki ben. Nasıl anlayabilirim onuda bilmiyorum hiç.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Street Fighter dışında başka bir oyunda denediniz mi gamepad i

Evet denedim genelde dövüş oyunlarını seviyorum oyun kolu 'King Of Fighter' Serisindede çalışıyor ama koldaki tuşların oyun özellikleri değişti her oyunda aynı yani üst tuşları oluyorya ps kollarındaki gibi o tuşların biri yumruk diğeri tekme görevi içindi, üst bölümündeki arka iki tuş hiçbir işlev görmüyor şu anda nedense.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Oyun kolu'nun markası Kontorland diye birşey :D 20 TL ye aldım valla iyi birşeymi yoksa kötümü hiç bilmiyorumki ben. Nasıl anlayabilirim onuda bilmiyorum hiç.
yukarıda verdiğim konuyu inceleyin istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz tuşları ayrıca oyun xbox360 konrolleri gibi algılayacak sizin "kontorland" oyun kolunuzu :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
yukarıda verdiğim konuyu inceleyin istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz tuşları ayrıca oyun xbox360 konrolleri gibi algılayacak sizin "kontorland" oyun kolunuzu :)

Sağolun varolun Mert Ahmet valla ben inanın bilmiyorum bu konularda hiç birşey, kontorland kesin kötü birşey tırnak işareti içine aldığınıza göre :mellow:

Teşekkürler o konudaki yönergeleri izledim uyguladım bakalım nasıl bir değişiklik oldu test edeyim şimdi.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Sağolun varolun Mert Ahmet valla ben inanın bilmiyorum bu konularda hiç birşey, kontorland kesin kötü birşey tırnak işareti içine aldığınıza göre :mellow:

Teşekkürler o konudaki yönergeleri izledim uyguladım bakalım nasıl bir değişiklik oldu test edeyim şimdi.
kötü olduğundan değil bilakis iyi olduğundan öyle yazdım :) zamanında atari oynarken kontorland kolu olan arkadaşımız oyunu alır götürürdü :) ama tabii teknolojileri eskide kaldı :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Evet sorunum düzeldi şu anda çok çok teşekkürler yardımın için, hepinize ayrıca teşekkürler.