Bilgisayar Düzelmiyor taktik

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaş casper masaüstü bilgisayarım var format atarken sürekli sorun çıkarıyor attıktan sonrada düzgün çalışmıyo bazen kendi kendine reset atıyor birde her formattan sonra mavi ekran hatası yiyorum sorun bence donanımsal sizce ramdami yoksa harddiskte mi hata ramlari çıkarıp öyle formatta denedim öylede aynı şekil şöyle bi ek bilgide vereyim bilgisayara format atmadan önce windows 8.1 di 7e çevirdim biosdan bi kaç ayar yaptım çevirirken acaba 8.1 ile atsam sorunlar çözülürmü taktik pls forum

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Mavi ekranı formattan sonra da alman 2 anlama gelebilir.
1- Formattan hemen sonra yüklediğin bir şey sıkıntı çıkarıyor olabilir.
2- RAM'lerde sıkıntı olabilir. 2 adet RAM varsa birini çıkar, aç bilgisayarı, biraz kullan. Yine mavi ekrana düşerse diğeriyle dene. Her türlü mavi ekrana giriyorsa o zaman bakarız :)

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ustam ram olaylarını denedim sorun aynı ramlar veya hardisk sorunlu olabilirmi format atarken takılıyordu bide bilgisayar bu arada teşekkürler

ek olarak her formattan sonra ilk açılışta mavi ekran yiyorum sonrası düzgün 2-3 gün kullandıktan sonra sorunlar başlıyo 5-6 güne sistem çökmüş oluyo tekrar format tekrar uğraşmalar vesayre :D 5 formatta 1 inde başarı yakalayabiliyorum

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Ustam ram olaylarını denedim sorun aynı ramlar veya hardisk sorunlu olabilirmi format atarken takılıyordu bide bilgisayar bu arada teşekkürler

ek olarak her formattan sonra ilk açılışta mavi ekran yiyorum sonrası düzgün 2-3 gün kullandıktan sonra sorunlar başlıyo 5-6 güne sistem çökmüş oluyo tekrar format tekrar uğraşmalar vesayre :D 5 formatta 1 inde başarı yakalayabiliyorum

Donanımsal sorun olabilir diyecem.Programasal da olabilir.Ekran kartı setup'nı yeniden kur uygunsuz hata verem programları kaldır.

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Donanımsal sorun olabilir diyecem.Programasal da olabilir.Ekran kartı setup'nı yeniden kur uygunsuz hata verem programları kaldır.

Yaptım onuda son formattan önce ekran kartı driveri kendini devre dışı bırakıyordu reset attıkdan sonra kendine geliyordu sorun büyük ihtimalle donanımsal elime biraz para geçsin ram ve harddisk alıp deniyeceğim inş sorun onlardadır :D fazla zarara girmeden kapatırız olayı :D

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
İnşallah düzeltirsin de sen fazla uğraşma bilgisayar bilgisi olan bir teknik servise götür.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Bir Windows To Go USB'si ayarlayıp onunla dener misin ? Eğer USB ile kullanırken mavi ekran görmezsen hard disktendir. Görürsen suç diğer donanımlardan birinde yada kullandığın format ortamında olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada format ortamını nereden aldın ? Windows'un orjinal sitesinden mi ? Mağazadan aldığın disk mi ? Bilgisayarla gelen orjinal mi ? Yoksa 3. parti siteden mi ?

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İlk olarak teşekkürler deneyeceğim bir sürü cd ile denedim orjinal cd elimde yok